Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, nie jest tak. Kiedyś  - tak, teraz - nie. Sam się o tym gorzko przekonałem.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zmieniło się prawo w tej sprawie. Jeżeli kupisz coś stacjonarnie i za 2 dni Ci się nie spodoba i będziesz chciał zwrócić, to sprzedawca nie ma obowiązku tego przyjąć. Jeżeli przyjmie zwrot, to wynika to jedynie z dobrej woli sprzedawcy i dbałości o klientele. Większość sklepów przyjmuje zwroty, ale istnieją "krzaki", które mają klientów "w poważaniu" po odejściu od kasy. KLIK

Sam napisałeś że to dotyczy sklepów stacjonarnych. Paweł pisze o zakupach przez internet. Prawo zwrotu jest również w przypadku zakupu przez telefon.

Upraszczając stosuje się zawsze gdy klient nie miał możliwości obejrzeć towaru na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cały czas mówimy o sprzedaży przez Internet.Przez Internet sprzedajesz wyobrażenie przedmiotu - czyli coś co dla mnie jest piękne tobie może się nie podobać bo różnie odbieramy stan idealny,dobry,zły dla tego ostateczna decyzja o zakupie podejmowana jest po odbiorze przedmiotu i ocenie przez ciebie czy o ci odpowiada.Prawo to obowiązuje od grudnia 2014 roku i nie ważne czy towar jest nowy czy używany.Wcześniej towary z licytacji nie podlegały zwrotowi ot tak tylko na zasadzie reklamacji.Sprzedawcy wtedy jesli chciał sprzedać powiedzmy trąbkę za 100zl to wystawiał ją za 100 ale do licytacji i ewentualny zwrot miał z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawo dbające o klientów mniej o sprzedających - już trzy razy przyjmowaliśmy zwrot bez podania przyczyny bo jednak zegarek się nie spodobał - zwracamy i problemu nie robimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka gościu prezentuje się ok - znakomita przewaga pozytywów. Szmelc, mydło i powidło... zegarków mało lub wcale - więc tylko brać, jak jest jakaś okazja!

Aż zacząłem się grzebać w komentarzach na koncie oszusta <<Hozakob>> i dopiero na 7 stronie znalazłem unieważniony komentarz z 2014r z przekreśloną treścią:

 

"Telefon wygląda inaczej niż na zdjęciach. Było napisane, że stan dobry, ja oceniam go raczej inaczej. Wiedziałam, że telefon jest używany, na zdjęciach jednak nie widać, iż tylna klapka od baterii odpada podobnie jak inne części obudowy..."

 

Czyli koleś lubił już fotograficzne zabawy w chowanego...

 

@zajacagnieszko - może skontaktuj się poprzez allegro z użytkownikiem [emiska19920922] który 10 gru 2014 miał pierepałki z transakcją nr 4814053472 tego oszusta!

Tamto skończyło się jakimś rodzajem ugody skoro negatywny komentarz został 'wykasowany'

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cofer- dziękuję, napisałam.

Zastanawiam się natomiast co by było, gdybym po prostu mu odesłała ten zegarek, czy oddałby kasę. Zakładając, że by odebrał przesyłkę...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cofer- dziękuję, napisałam.

Zastanawiam się natomiast co by było, gdybym po prostu mu odesłała ten zegarek, czy oddałby kasę. Zakładając, że by odebrał przesyłkę...;/

Tak nie rób.

Nie ma obowiązku zwrócić Ci kasy. Możesz zostać bez kasy i bez zegarka.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cofer- dziękuję, napisałam.

Zastanawiam się natomiast co by było, gdybym po prostu mu odesłała ten zegarek, czy oddałby kasę. Zakładając, że by odebrał przesyłkę...;/

Zegarka nie wysyłaj.Tylko załóż spór na Allegro z powodu niezgodności towaru z opisem.,W opisie stoi jak byk: AUTOMATIC SZWAJCARSKI MECHANIZM!!!, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat jest podzielony na dobrych i złych. Taki Jelonek co sobie skupie trawkę i nikomu nie szkodzi i zły wilk albo lew co go zje bez skrupułów. I tak jest z czlowiekami jak mówi Król Julian. Są dobrzy i uczciwi i są kanalie. Takie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie ma co odpuszczać gdy ktoś kantuje - bo robiąc tak dajemy mu na to przyzwolenie. Ostatnimi czasy miałem jedną nieprzyjemną sytuacje na allegro, skończyła się na policji, pieniądze odzyskane. Policja niechętnie przyjmuje tego typu sprawy, ale wystarczy być asertywnym i wszystko będzie dobrze. Od tego są by się zajmowali cwaniaczkami tego typu, łaski nie robią, żyjąc z naszych pieniędzy.

Edytowane przez monkuan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie ma co odpuszczać gdy ktoś kantuje - bo robiąc tak dajemy mu na to przyzwolenie. Ostatnimi czasy miałem jedną nieprzyjemną sytuacje na allegro, skończyła się na policji, pieniądze odzyskane. Policja niechętnie przyjmuje tego typu sprawy, ale wystarczy być asertywnym i wszystko będzie dobrze. Od tego są by się zajmowali cwaniaczkami tego typu, łaski nie robią, żyjąc z naszych pieniędzy.

To prawda. Ja też kiedyś musiałem oprzeć jedną transakcję z allegro o komisariat, żeby odzyskać kasę i udało się. Ale nie wszystkie sytuacje są czarno-białe i proste do jednoznacznej oceny. Tak jest w tym wypadku i nie sądzę, żeby policja tutaj chciała w ogóle podjąć jakieś kroki.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladaj spor, mi Pani z allegro bardzo pomogla... Zagrozila sprzedajacemunblokada konta i w 1 dzien temat byl zalatwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spór założyłam, czekam na odpowiedz pana sprzedawcy, za tydz mogę wysłać do obsługi Allegro, tak też zrobię. Jak trzeba będzie to pójdę na policję, wydaje mi się, że muszą przyjąć każde zgłoszenie, co najwyżej nic z tym nie zrobią, ale przyjmą? No i jeszcze jest sąd, ale tutaj już koszty dochodzą chyba. Ale nie odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czoko, to musiałeś mieć niebywałego farta, albo coś się zmieniło na Alle. Wszystkie spory, które ja zakładałem były nic nie warte. Kolejne 30 dni stracone na bezsensowną walkę. Oczywiście nie muszę pisać, że w jednym przypadku gość nawet nie odpowiedział w sporze. Po 30 dniach dostałem informację, że spór został zakończony jako nierozstrzygnięty. Allegro oczywiście dodało swoje 3 grosze w formie "Allegro nie może być stroną w tym sporze, sugerujemy polubowne załatwienie sprawy". Bez obrazy, ale spory na Allegro są ufno warte, bo Alle i tak nic z tym nie robi. Jedyny ich plus jest taki, że jak się zakończy jako nierozstrzygnięty bądź sprzedający przegra dostaje ostrzeżenie, po 3 następuje blokada konta. Nie chcę nikogo zniechęcać, ale różnie z tym bywa...

 

Tak, czy siak. Agnieszko życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Aga zakładaj spór - ja dwa razy i dwa na moją korzyść. Także próbować trzeba tylko warto wszystko rzetelnie i dokładnie opisać. Trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może konto pocztowe na WP i ma problemy z zalogowaniem się przez stronę, a nie klienta? Czy tylko mi się dzieją takie cuda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałeś się przez stronę poczty bez problemu? To czemu ja nie mogę na żadne z dwóch kont? Hm.. dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu :)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już wszystko gra, jakiś problem z ciasteczkami chyba był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że dział będzie dobry. Mam do was pytanie czy ten zegarek to składak czy nie? Z tego wszystkiego byłem u siebie u jednego zegarmistrza i mówił mi, że wszystko jest OK tak powinno być no ale...

45df70dc151a1495med.jpg

c23c007e288d926emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że dział będzie dobry. Mam do was pytanie czy ten zegarek to składak czy nie? Z tego wszystkiego byłem u siebie u jednego zegarmistrza i mówił mi, że wszystko jest OK tak powinno być no ale...

 

 

To Pobieda z zamiennikiem tarczy. Niby Rakieta. Nigdy nie było takich Rakiet.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.