Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze zielonej nie bylo to chyba będę musiał go zgodzić. Raz jeszcze dziękuję

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem było już o tym..Naprawdę nakręcacie swoje zegarki? Miałem dziś ambitny plan żeby to zrobić, wystartowałem godzinę temu i już paluchy bolą... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to na raty - mam takie skrzyneczki po 30 sztuk. Dziś skrzyneczka, jutro skrzyneczka... :D

Da się zrobić.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kole w niedzielę bywa pan z walizeczką pełną szkiełek do rusków.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem było już o tym..Naprawdę nakręcacie swoje zegarki? Miałem dziś ambitny plan żeby to zrobić, wystartowałem godzinę temu i już paluchy bolą... :(

Crazy ????? Palce bym musiał przeszczepić.... Ja swoich nie noszę - stoją na półeczce i drażnią przyszłych spadkobierców :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy przykleić kawałek podlużnej skórki do jakiegoś blatu i pokręcać o skórkę.   A palce zostawić do dłubania w .....gdzie kto chce. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy przykleić kawałek podlużnej skórki do jakiegoś blatu i pokręcać o skórkę.   A palce zostawić do dłubania w .....gdzie kto chce. :P

 

Zasadniczo sposób wydaje się dobry, ale spróbuj tak nakręcić Amfibię :D

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcać Amfibię to prawdziwa przyjemność - odkręcić koronkę, lekko (z wyczuciem) ją odciągnąć, nakręcić, zakręcić. To takie delektowanie się mechanicznością zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręcać Amfibię to prawdziwa przyjemność - odkręcić koronkę, lekko (z wyczuciem) ją odciągnąć, nakręcić, zakręcić. To takie delektowanie się mechanicznością zegarka :)

Lekko i przyjemnie, w przeciwieństwie do Poljotów i Łuczy 2209, Wołny i WP i jeszcze paru werków.... Albo Rakieta 2609.... :rolleyes:

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy w innych krajach (poza Polską NRD, ZZSR i Czechosłowacją) za żelazną kurtyną były produkowane zegarki? Może ktoś się może pochwalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy w innych krajach (poza Polską NRD, ZZSR i Czechosłowacją) za żelazną kurtyną były produkowane zegarki? Może ktoś się może pochwalić?

 

Była rumuńska firma Orex, która produkowała m.in. werki bliźniacze do Slavy 2414 i 2356 (coś na zasadzie produkcji licencyjnej). W Jugosławii były natomiast zakłady INSA zajmujące się produkcją m.in. budzików - jeśli wierzyć informacjom na stronie, to zakłady te istnieją do dzisiaj:

 

http://www.insa.rs/en/item/Mechanical-alarm-clocks-View-Details/210

 

Pewnie jeszcze coś było - może ktoś się jeszcze wypowie na ten temat ;)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgrzy mieli (mają?) MOM, czyli Magyar Optikai Művek, zakład zajmujący się głównie optyką, ale robił też np. budziki.

 

post-80620-0-09227900-1454238590_thumb.jpg

 

Zdjęcie znalezione w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

1. Ile płacicie za czyszczenie i smarowanie automatów? dziś za Poljota deluxa zaśpiewali mi 120 zł Chyba dużo...

2. gdzie na Śląsku, najlepiej niedaleko Zabrza, zrobię to tanio?

3. ewentualnie prośba: który z forumowych Kolegów ze Śląska podjąłby się zrobienia 1 zegarka z 2? Chodzi o Deluxa. ( z 1 mechanizm i szkło, z 2 reszta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaśpiewali mi 120 zł

tych 'śpiewaków' omijaj dużym łukiem @zajacagnieszko! :) , tak jak ja omijam wrocławskiego artystę, który mi walnął 170 za serwis prostego wostoczka bez komplikacji...

Na moje wyczucie 70-80 to rozsądna cena za czyszczenie-smarowanie automata. Mój pan zegarmistrz traktuje mnie jeszcze łagodniej... ale w tłumie różnych trupków automaty przynoszę do niego raczej rzadko :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś znaleźć zakończoną aukcję, którą miałem w obserwacji 2-3 miesiące temu i poza tym co było wystawione nic nie pamietam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś znaleźć zakończoną aukcję, którą miałem w obserwacji 2-3 miesiące temu i poza tym co było wystawione nic nie pamietam?

Jeśli nie znasz numeru, tytułu, lub treści opisu to będzie bardzo trudno. Aukcja poszła już do archiwum i pozostaje skorzystać z jednej z takich stron:

http://archiwumallegro.com.pl/kategoria/Antyki%20i%20Sztuka_Antyki_Zegary%2C%20zegarki_Nar%C4%99czne.html 


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam zegarmajstra, starszy pan, który wziął Poljota de luxa do SPA - czyszczenie i smarowanie + polerka szkła, czyszczenie wskazówek itp weźmie 65 zł . Dużo-niedużo. Mam nadzieję, że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robota będzie zrobiona solidnie to niedużo. ;)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się rezultatem pracy tego pana, i jak możesz podaj adres. Jestem z Zabrza, a budzik czeka na czyszczenie, więc jak będzie sprawdzony to z milą chęcią skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.