Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

temat chyba dośc błachy .

Chce zakupić pasek silikonowy do Amfibii

Wiadomo Amfibia 18 mm w uszach ma , ale czy można zakupić pasek 20 a nawet 22mm i te kilka milimetrów skalpekiem dociąc, aby pach troche konkretniej wyglądał na łapce ?

Jak wam sie podoba taki pomysł a moze ktos tak zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał w temacie o Amfibiach, że robił tak z kauczukiem od Bonetto, nie pamiętam kto dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ja pisałem :) guma Bonetto 22 docięta do 18.


A wygląda to tak, pierwsza z lewej:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiem, że oczekuje cudu ;) ale z racji zawodu wykonywanego bardzo zależy mi na zakupie Poljota radiation resistant. Wiem, że zadanie prawie niewykonalne ale może ktoś ma i zechciał by mi sprzedać takie cudo. Poniżej wklejam zdjęcie z netu.

6e9b9ca4e1ceee69fc435272289b1619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonalne bo był tu czas jakiś temu oferowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiem, że oczekuje cudu ;) ale z racji zawodu wykonywanego bardzo zależy mi na zakupie Poljota radiation resistant. Wiem, że zadanie prawie niewykonalne ale może ktoś ma i zechciał by mi sprzedać takie cudo. Poniżej wklejam zdjęcie z netu.

 

Wiem, że nieodpowiednie miejsce, ale koledzy czemu Radiation resistant in English? Żeby lepiej się sprzedawał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był, owszem. I poszedł do Krisa :)

Taka wymiana między dwoma Krzysztofami :D

Hmm ja też Krzysztof jestem :) bo wszystkie Krzyśki to fajne chłopaki :D oddam nerkę ;) ktoś uszczęśliwi ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu. Nerka może być mało........

Dzięki zawsze potrafisz pocieszyć ;) Rozumiem, że posiadasz takowe cudo w czelusciach Swych gablot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arc76

Może ktoś streścić co Rosjanie piszą na temat tego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś streścić co Rosjanie piszą na temat tego zegarka?

Piszą, że jest to nowoczesna twórczość. Produkowane dla fanów tematyki atomowej, książek Strugackich oraz filmu i gry Stalker.

W ZSRR takich nie produkowano. Piszą też, że można sobie takie coś zrobić u ichnich speców.

To tak w dużym skrócie.

P.S. Mod nas pogoni za te gadki :D

Żeby nie było OT to kupię szkiełko do takiego Poljota:

post-61474-0-24205100-1460275876_thumb.jpg

Edytowane przez w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to fake, w czasach ZSRR takich zegarków nie robiono, podobnie jak KGB, GRU,SMERSZ./ Po prostu ktoś wpadł na fajny pomysł prawdobodobnie inspirowany Strugackim i zrobił taka tarczę(może kilka).  Wypowiadający się Składacz podaje przepis: kupujemy Okeana, zlecamy artyście wykonanie tarczy i cieszymy się.

 

Jeśli ktoś ma kontakty i pieniądze, to tu jest okean prawdziwyj

https://www.avito.ru/moskva/chasy_i_ukrasheniya/shturmanskie_okean_final_edition_727968812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje że jakbym sie umówił z dwoma kolegami to moglibyśmy napisać że 3017 to współczesna produkcja i że ZSRR takich mechanizmów nie produkowalo.

Argumentacja żadna. A zegarki z napisem KGB też były produkowane.

 

Trzeba ta dyskusje przenieść do dyskusji al to jak do kompa usiądę.

 

Ed

Proszę KGB.

aw3hh5.jpg

 

img-20160603-133902.jpg

 

img-20160603-125440.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę w 1999, ZSRR już nie istniało. A to, że tarcze maja taki a nie inny napis , popatrz na obecne tarcze do Pojotów i innych produkowane na Ukrainie. Dla mnie źródłem będzie to co piszą zainteresowani rosjanie, chyba lepiej wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie mylisz się ale to 1999 to jest ilość wyprodukowanych sztuk. Nietrudno to zauważyć nawet nie znając niemieckiego.

 

Co do źródła to każdy ma prawo korzystać z jakiego chce ale argument typu "wpółczesna produkcja" i koniec to jakoś do mnie nie trafia :)

 

Edycja

Nie twierdzę z całą pewnością że to oryginał z ZSRR - ale nie mam też powodu wątpić że jednak jest to oryginał.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to następny oryginał, pewnie niejeden Kapitan chciałby go mieć:

 

 

A szerzej dla dla zainteresowanych

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=7475&page=133

http://www.sammler.ru/index.php?showtopic=92365

 

Rosjanie podają Charkowską obłact i Chabarowsk jako źródła różnych rzadkich zegarków.

post-91454-0-82879600-1468593477_thumb.jpg

Edytowane przez timegoesby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co jeden zegarek ma wspólnego z drugim?

To ma być jakiś argument? Na co?

 

Zegarek z napisem RADIATION RESISTANT posiadają w kolekcjach najwięksi kolekcjonerzy na świecie i twierdzenie z to "fake" bo ktoś na rosyjskim forum tak napisał - jest po prostu słabe.

Możemy dyskutować ale na argumenty a nie na jakieś podroby dla turystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i co z tego, że kolekcjonerzy mają je w swoich zbiorach- to wcale nie znaczy, że nie fejk. Sprawdź sobie muzeum w Niemczech lub Holadii które chwaliło się kolekcją Rembrandta, okazało się, że to nie Rembrandty. Inny przypadek w Norwegii. Parfrazując jeśli czegoś nie ma na Allegru, to nie istnieje?

A swoją drogą każdy szanujący się kolekcjoner powinien mieć przynajmniej jednego falsa.

 

Jak to co mają wspólnego, różnią się tylko tarczą, mechanizm, koperta chyba to samo – chyba, że w środku któregoś z nich siedzi kompletna kopia wykonana w Chinach. Na forum rosyjskim do którego podałem link, rosyjscy zbieracze Okeanów mają problem z ustaleniem autentyczności werków i tarcz, bo tyle się pokazało chińskich podróbek. Argumentem jest to ,że każda tarczę można wykonać, a co rosyjskie forum jest be…to które według Ciebie jest wiarygodne.

 

Ta wersja Kapitan była też wykonana w wersji 1999 sztuk i się sprzedawała nomen omen na rynku niemieckim http://www.poljot24.de/en/poljot-chronograph-captain.html

Powiem tak, jeśli któryś z tych produktów nie był w oficjalnym katalogu producenta to…..Wiem, że schyłek lat osiemdziesiątych i początek dziewięćdziesiątych to była totalna samowolka w produkcji i dla kilku cwaniaków nie było przeszkód dla robienia własnych interesów a rynek kolekcjonerski jest jaki jest w każdej dziedzinie kolekcjonerstwa. I nigdzie nie napisałem, że produkcja współczesna, to właśnie mogło być zrobione w latach po ’92, a to już nie ZSRR. A co za sztuka dorobić historyjkę marketingową.

Pewnie te zegarki KGB, były robione pod zamówienie na rynek niemiecki, była moda na KGB to się ją wykorzystało. Chyba nie powiesz mi ,że robiono je dla pracowników KGB…. Powiem tak , na początku lat ’90 poznałem rosjanina/ukraińca z Kijowa na giełdzie, zaproponował każdą płytę wydaną na CD, przy czym muszę zamówić przynajmniej chyba 100sztuk, jednego wykonawcy. Jakość rewelacyjna, mieli jakiś zmilitaryzowany zakład pod Kijowem który tłoczył CD, nikt tam wstępu nie miał. Robili wersje full z grafiką i taką z nadrukowanym kalendarzem. Kupiłem od niego parę sztuk które do dziś mi grają, porównywałem oryginały i był problem, kto jest kto.

Nie jestem, żadnym kolekcjonerem po prostu  trochę się interesuję i do tematu rosyjskich zegarków jedynym źródłem dla mnie są informacje w języku Puszkina, to co inni piszą już jest wtórne. Wątek tego zegarka na tyle mnie zaintrygował, że jak nie przepadam za tego typu zegarkami to ten zaczyna mi się podobać (jak u Pawlaków, Trza się wpierw dobrze napatrzeć, jak się zapomnieć nie chce…Toteż ja tak patrzący nienawiść w sobie potęguje.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście masz świadomość że link do Okena który wkleiłeś pokazuje współczesną reedycję, a nie pierwszy oryginalny zegarek?

Nie maja jednak ze sobą nic wspólnego choć oczywistej urody mu nie odmawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście Kapitan to żaden Okean, jak mówią rosjanie Okean jest jeden, nawet to limitowana 300szt edycja jest wg niektórych wątpliwa. Jeszcze całego wątku nie przerobiłem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście Kapitan to żaden Okean, jak mówią rosjanie Okean jest jeden, nawet to limitowana 300szt edycja jest wg niektórych wątpliwa. Jeszcze całego wątku nie przerobiłem:-)

Miałem na myśli tego z linka:

https://www.avito.ru/moskva/chasy_i_ukrasheniya/shturmanskie_okean_final_edition_727968812

To współczesny zegarek wg mojego skromnego zdania. ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.