Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Np.

Co ciekawego można zrobić z zegarka, lub jego elementów, którym nikt wcześniej nie chciał się zainteresować.. ;)

Znaczy się "Pokaż swojego Frankena" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zechciałby się podjąć organizacji jakiegoś lekkiego, wakacyjnego konkursu/przeglądu radzieckich zegarków? Dawno nic się nie działo ;).

 

Np.

Co ciekawego można zrobić z zegarka, lub jego elementów, którym nikt wcześniej nie chciał się zainteresować.. ;)

Znaczy się "Pokaż swojego Frankena" :D

Jest odzew kolegi @D@dik i fajnie. 

 

Przemek  - to o czym napisałeś  - teoretycznie byłby to "teatr jednego aktora"   :D

Ale powiem Ci że mam na to  pomysl od dawna i być może  uda mi się ten pomysł  skonsultować w sobotę. Jeżeli tak się stanie to będzie nowy  konkurs dosć szybko  :)

 

Edycja

Konkurs o który piszę w żadnym razie ne będzie konkurencyjny do zaproponowanego przez @D@dik

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie z innej beczki - jak wygląda zegarek po usunięciu złocenia? bo przeglądając alledrogo można spotkać takowe pomalowane jakąś złotą farbką wygląda to koszmarnie.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest odzew kolegi @D@dik i fajnie. 

 

Przemek  - to o czym napisałeś  - teoretycznie byłby to "teatr jednego aktora"   :D

Ale powiem Ci że mam na to  pomysl od dawna i być może  uda mi się ten pomysł  skonsultować w sobotę. Jeżeli tak się stanie to będzie nowy  konkurs dosć szybko  :)

 

Edycja

Konkurs o który piszę w żadnym razie ne będzie konkurencyjny do zaproponowanego przez @D@dik

Już miałem proponować założenie nowego tematu - pokaż swoje dzieła :D coby krew się od patrzenia ścięła :D :D.

Ale cykliczny konkurs to fajny pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało informacji i brak zdjęcia mechanizmu.

Na tych zdjęciach co są widać ze sekundnik chrono nie zeruje więc chyba trzeba dopytac o sprawność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało informacji i brak zdjęcia mechanizmu.

Na tych zdjęciach co są widać ze sekundnik chrono nie zeruje więc chyba trzeba dopytac o sprawność.

 

Pewnie uszkodzony przez bawiącego się resetem handlarza. Mechanizm tak czy siak do generalnego remontu, więc trochę kasy trzeba doliczyć. Przyciski z wżerami, ale koperta dość ładna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wskazówki na subtarczach zamienione miejscami, a czerwona ułamana. Już ktoś kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie Panowie jakbyście dziewicy orleańskiej szukali. Przecież to drobiazgi: a to wskazówki do zamiany, a to przyciski wytarte. Przyciski mają prawo być wytarte to nie NOS, a wskazówki można zamienić. Czy nie zeruje nie wiadomo, a może ktoś nie zresetował? Ogólnie ładny, a że trzeba trochę poprawić to inna sprawa. Warto dopytać o to wszystko a nie wyrokować na podstawie braku zdjęć.

 

lordpinki. Stwierdzenie że do generalnego remontu to na jakiej podstawie przepraszam?

 

Chyba nie mam dziś poczucia humoru :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bo dawno mnie nie było. Rozwiejcie moje wątpliwości: czy czajka w pierścionku miała rozmiary? jeśli tak, to jaki zakres? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak, miała. Tabeli rozmiarów nie znam, ale widziałem aukcje z rozmiarami 5,5 ; 8,5 i chyba nawet 17,5.

Nie wiem czy to rozmiary jubilerskie czy jakieś inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzicie Panowie jakbyście dziewicy orleańskiej szukali. Przecież to drobiazgi: a to wskazówki do zamiany, a to przyciski wytarte. Przyciski mają prawo być wytarte to nie NOS, a wskazówki można zamienić. Czy nie zeruje nie wiadomo, a może ktoś nie zresetował? Ogólnie ładny, a że trzeba trochę poprawić to inna sprawa. Warto dopytać o to wszystko a nie wyrokować na podstawie braku zdjęć.

 

lordpinki. Stwierdzenie że do generalnego remontu to na jakiej podstawie przepraszam?

 

Chyba nie mam dziś poczucia humoru :angry:

W domu nie mogę marudzić, na forum nie mogę marudzić...

Przegląd i czyszczenie - o to mi chodziło. Z tym generalnym to skrót myślowy.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Krzysiek ma rację. Czepiacie się dupereli. Długo nie jestem na forum, w sumie nie trzeba tu być żeby wiedzieć że takie drobiazgi jak wskazówki czy przyciski można sobie wymienić i szczerze mówiąc gdybym takiego nie miał to bym brał bez mrugnięcia okiem. Szczególnie za tą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jak w srodku jest cos innego niz ma byc albo w duzym stopniu niekompletne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ma rację. Czepiacie się dupereli. Długo nie jestem na forum, w sumie nie trzeba tu być żeby wiedzieć że takie drobiazgi jak wskazówki czy przyciski można sobie wymienić i szczerze mówiąc gdybym takiego nie miał to bym brał bez mrugnięcia okiem. Szczególnie za tą cenę.

Moze i czepiamy się dupereli ale ja nie mam takiego i tego nie wezmę. I powiem jeszcze ze czasami warto wziąć zegarek uszkodzony ale nie grzebany. Być może mechanizm jest ok a być może nie. Wolał bym dołożyć 200 i kupić w pełni sprawny bo tu może się okazać ze dokupienie części i remont wyjdą o wiele drożej. No ale to już jak kto chce ;)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się jeszcze raz pytam skąd wnioski że coś z nim nie tak? W opisie jest że sprawny, a jak są wątpliwości to wystarczy dopytać a nie od razu uprawiać czarnowidztwo.

Nie wiesz Roman czy jest grzebany bo nie widać werku.

Nie widać bo sprzedaje gość który się zegarkami nie zajmuje i w nich dlatego nie grzebie, jest zapewne na tyle amatorem że nie wie że werk trzeba pokazać.

rysqut co może siedzieć innego zamiast 3133 bo mi nic do głowy nie przychodzi.(zakładam że wszystko sprawne więc nic innego nie mógł ktoś włożyć) a! z tego wniosek że chyba i kompletny!

Ed

Sorki, pomyłka.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

O co to zamieszanie ? Przecież wciąż leży, wystarczy kliknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jest ostra , byłem u nich chciałem go obejrzeć, ale nie udało się, nie wiadomo dlaczego, nie chcieli pokazać . Tak w ogóle to jest lombard.

 

 

Wymacane na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się jeszcze raz pytam skąd wnioski że coś z nim nie tak? W opisie jest że sprawny, a jak są wątpliwości to wystarczy dopytać a nie od razu uprawiać czarnowidztwo.

Nie wiesz Roman czy jest grzebany bo nie widać werku.

Nie widać bo sprzedaje gość który się zegarkami nie zajmuje i w nich dlatego nie grzebie, jest zapewne na tyle amatorem że nie wie że werk trzeba pokazać.

rysqut co może siedzieć innego zamiast 3133 bo mi nic do głowy nie przychodzi.(zakładam że wszystko sprawne więc nic innego nie mógł ktoś włożyć) a! z tego wniosek że chyba i kompletny!

Ed

Sorki, pomyłka.

Dyskusja czasami jest potrzebna. Wiem że jest grzebany bo wskazówki same się miejscami nie zamieniły. Ze zdjęć wnioskuję też że chrono nie zeruje. To że gość prowadzi Lombard wystarczy żeby wiedzieć że to nie dzieckiak który znalazł zegarek ojca. Każdy sobie może wnioski sam wyciągnąć, ja swoje napisałem. To wszystko w temacie :)

 

Edycja

Posty przeniesone z działu "okazje" dwa ine weszły pomiędzy ale jest w miarę czytelnie.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.