Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest problem bo Pan nic nie potrzebuje😊 To jest jak wymiana kapslami w szkole. Trzeba mieć coś ciekawego, a co ciekawe jest dla tego Pana w danym momencie tego nikt nie wie . Wartość materialna ma minimalne znaczenie. Najpierw dowiedzmy się czy ten złom jeszcze jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2020 o 09:58, kiniol napisał:

Roman za 6 tysi to sobie odpuść... bez sensu... To wygląda jak jakiś ulep, zrobiony przez pana Honzika... ;) Zegarki na skalę i metodami przemysłowymi zaczęto produkować około roku 1850...

Heh, już za późno, mam nadzieję, że nie będzie z nim aż tak źle :) ciekawość była silniejsza od zdrowego rozsądku :D

 

Ładny IWC 👍

 

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szpindlakfan napisał:

ciekawość była silniejsza od zdrowego rozsądku :D

Żeby życie miało smaczek👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś, niby zwykły wychwyt kotwicowy, ale wygląda trochę nietypowo, czy możecie coś więcej o tym powiedzieć?

To chyba zwykły wychwyt angielski, tylko końcówki koła wychwytowego są poszerzone w miejscu gdzie ślizgają się po paletach kotwicy.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówki zębów koła wychwytowego mają też delikatne nacięcia zagłębienia na olej do smarowania. To tak na modłę angielską.

Wygląda to na wychwyt angielski, natomiast stop mechanizm naciągu sprężyny wyglada na francuski wg rozwiązania Bregueta.

Gongi tez fajne, pokaż całość proszę, ciekawy mechanizm.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek jest właśnie na licytacji i tak się zastanawiam, czy brać w niej udział. Niestety lepszych zdjęć nie ma.

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeh... 

 

Przykro wrzucać coś innego po tak mocnym akcencie...

...ale mam wolną chwilę...

 

Longines z okolic 1889 r.

 

403578af94a5b576gen.jpg

 

3d59156d851f3727gen.jpg

 

636787f858608563gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od stanu emalii, to połączenie czerni, srebra i drobnych złotych akcentów bardzo mi odpowiada.

No i to wielkie koło balansowe w tych dużych Longinach z tego okresu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 14:42, Grigoris1 napisał:

Przykro wrzucać coś innego po tak mocnym akcencie..

 

Dla czego przykro? Longines to marka, do której mam ogromny sentyment, a i zegarek zacny.

Gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kieszonkowych, nie wiem. Ale w wiedeńskim oficerku mam takową, o innej konstrukcji. Pracuje z duplexem i jest 1815 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszły moje ostatnie nabytki i muszę przyznać, że dawno się tak nie wkurzyłem. Poniżej zdjęcia tego dziwoląga z Czech (muszę zrobić lepsze w dziennym świetle):

 

cz1.jpg

cz2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie on przelał czarę goryczy :) Od dłuższego czasu polowałem na zegarek z pozytywką (to była dla mnie najbardziej pożądana komplikacja :)) I w końcu się coś trafiło i to w dodatku z niepełna tarczą, żeby wszystko było widać :D oczywiście 80% opisu aukcji to bzdury typu wskazówki breguetowskie, tarcza z cyframi rzymskimi itd (tak choćby nie było widać na zdjęciach) o samym mechanizmie było tyle: wychwyt cylindrowy, repetier kwadransowy i pozytywka (funkcja do sprawdzenia), więc pomyślałem (miałem nadzieję), że nie działa tylko pozytywka, a w zasadzie nie działa nic :(. Czy mógłby ktoś rzucić na niego okiem, czy jest ten zegarek jeszcze do uratowania, czy będę musiał wykłócać się z dziadami o zwrot pieniędzy.

p1.JPG

p2.JPG

2 minuty temu, shreq napisał:

Aż tak źle?

chodzi o zegarek poniżej, ale byłeś szybszy ode mnie :D

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej fotek Roman...

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szpindlakfan napisał:

czy jest ten zegarek jeszcze do uratowania

Jeżeli jest kompletny, to są duże szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej fotek Roman... To jest jakaś lewizna... fałszywa pozytywka... ? Wygląda dziwnie...

 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kiniol napisał:

więcej fotek Roman... To jest jakaś lewizna... fałszywa pozytywka... 

Serio, aż tak źle? Czy będziesz miał w tym tygodniu czas na to zerknąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, mogę to ocenić, a decyzję podejmiesz sam...

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona raczej nie jest fałszywa, tyle tylko, że rozdupcona.

Zawsze przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość (chyba :)), więc jeśli nic z tego nie będzie to po prostu ten zegarek odeślę.

 

 

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jajo jest wzruszające... Daleko kupione? Mało finezyjnie wykonany jak na takie komplikacje.... Mówię o tym z pozytywką...

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie na wyrazy współczucia. Zdjęcia co prawda nie są obiecujące, ale zdolnych ludzi znajdziesz i może..... Jeśli jednak podejmiesz próbę reklamacji, to lepiej go nie rozbierać, Luty na cynie, zerwane gwinty, klej kropelka, to cechy na które można trafić w takich składakach. Nawet trudno czasem to złożyć, a sprzedawca posądzi Cię o zepsucie.

 

Mimo wszystko, miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.