Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Nie w latach 30- tych  :) 

Te sa porewolucyjne- maksymalnie do 1930. Póżniej to już ZSRR i zakupiona w USA fabryka Dueber-Hapden czyli słynny mechanizm K-43.

Rosja Carska całe zegarmistrzostwo miałe oparte na manufakturowych wyrobach - przeważnie szwajcarskich zegarmistrzów.

Paweł Buhre, H Moser, H Khan, J.F. Jacot, A Salter itd. Mieli Oni swoje zakłady w Moskwie i Petersburgu.

Po rewolucji,  w ramach tzw. nacjonalizacji te manufakury (podobnie jak cały przemysł ) wcielono do nowopowstałych Spółdzielni Pracy. Początkowo były tam składane zegarki z części jeszcze przywiezionych wczesniej - czyli z tego co zostało.

W latach 1926 -1930 sprowadzano juz tylko części ze  Szwajcarii i montowano zegarki pod szyldem Gostrest Toczmech  - czyli spóldzielni mechaniki precyzyjnej (wolne tłumazcenie) 

Ten mój był robiony na zlecenie kolei NKPS na tarczy i deklu.

 

Edycja

Mechanizmy sprowadzane ze Szwajcarii dla GT to H Moser, Cyma, Tavanes, Unitas.

I jakis jeszcze ale nie pamiętam  :)

 

No i moje przypuszczenia zostały potwierdzone - dzięki  :)

Uprzedziłeś też kolejne moje pytanie - czy GT stosował mechanizmy GFavre-Jacot/Zenith - wynika z tego, że nie, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem zegarka sygnowanego Gostrest Toczmech z mechanizmem G.F. Jacot/Zenith 

Oczywiscie G.F. Jacot produkował zegarki dla carskiej Rosji ale to było wczesniej i pod własna marką.

 

Najwięcej zegarków GT ma chyba w kolekcji Mark Gordon 

http://www.ussrtime.com/start.html

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi pomozecie rozszyfrowac tego delikwenta.Jedyne co wygoglowalem to to ze byl to chyba jakis optyk.Zegareczek cyka i chyba wylonduje na bazarku.

post-40159-0-57270600-1491728185_thumb.jpg

post-40159-0-46602300-1491728194_thumb.jpg

post-40159-0-32478600-1491728207_thumb.jpg

post-40159-0-65769600-1491728222_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to tzw. "private label" czyli coś dla konkretnego odbiorcy z jego nazwą (jest ich bardzo dużo - tak jak kiedyś wielu było zegarmistrzów, sklepów i firm jubilerskich i do tego dodać można optyków...) - większość z nich dziś już nie istnieje - zegarek na werku Revue GT.

 

Wskazówki od wojskowego - tu nie pasują, podobnie jak bigielek. Stan tarczy chyba przesądza o jego wartości.

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grigoris.Nie o wartosc tu chodzi a o pochodzenie. ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za pomoc, link do forum angielskiego, utwierdza mnie w przekonaniu, że werk w moim  zegarku nie jest „masowej” produkcji – Bovet  -  jest bardziej podobny do (skeleton ) Fiebelmann (Rotterdam) – tam jest motyw  kwiatowy. W moim, smoki chińskie (choć wyglądają jak węże)

pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem nowy na forum, ale chcialbym pochwalić się zegarkiem kieszonkowym.

Tavannes watch, 14k, mechanizm ancre de precision.

Wydanie na jubileusz grands prix bruxelles 1910 et berne 1914

 

Zamierzam go odświeżyć i dokupic zawieszkę.

Co myślicie o tym sikorze?

15h5b6zr6wdl_t.jpg

l28dm5igli8z_t.jpg

pl2jjlj5cvww_t.jpg

 

zjw8rp8hniu3_t.jpg

slwwsnkshf5w_t.jpg

 

2hdrxbs5yeq4_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czternastka...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14k czyli złoty zegarek, czy pozlacany zlotem 14k?

Edytowane przez haps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tak się spieszysz? Mechanizm byśmy z chęcią zobaczyli :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym pokazal, tylko nie bardzo umiem otworzyc klape mechanizmu zeby nie uszkodzic czegos..

Co do pospiechu to ciekaw jestem co to za zegarek

 

 

 

Edit mod

 

Zapytanie przeniesione w jedno miejsce :)

Edytowane przez Master Yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest wykonany z 14 karatowego złota. Wygląda, że szpindekiel też, choć pewnie jest tylko pozłacany. Trzeba go otworzyć i fotki zamieścić na forum. Zegarmistrz pomoże :) Koronka jest nieoryginalna, tak wygląda. "Ancre de precision" oznacza, że w mechanizmie jest wychwyt kotwiczny, tu szwajcarski i może mieć układ precyzyjnej regulacji chodu. Możesz też otworzyć go sam. Ten dekiel z napisami ma na krawędzi taki występ. Chwyć zegarek w lewą dłoń, natomiast w prawa mały scyzoryk, i ostrzem podważ ten występ. Dekiel odskoczy i już...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie tyle został wydany na jubileusz tylko był zaprezentowany na wystawie światowej w Brukseli w 1910  i stamtąd przywiózł nagrodę - w trakcie trwania wystawy tej nagrody nie miał więc wtedy sygnować koperty medalami nie mógł za to później jak najbardziej 

Twój dostał też nagrodę w Berne w 1914 roku więc ten konkretnie zegarek jest późniejszy czyli najwcześniej 1914-1915 a do to nie wiem może być nawet do 1930-35 tak mi się wydaje na oko. 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wystawa_%C5%9Bwiatowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam za informacje

Otworzylem klape mechanizmu;) i taki o to mechanizm sie ukazal:)

Co do obudowy i klapy mechanizmu to maja takie same numery i rowniez ma wybita probe zlota 14k 0,585

Ponizej kolejne zdjecia, czy to jakis podstawowy mechanizm czy cos moze bardziej wyszukanego ?;)

gy9bmyya449i_t.jpg

 

3f1xhe7cv6ho_t.jpg

 

bbq3g0f8bee8_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak płaskie zegarki savonette to w pewnym okresie "specialite" Tavannesa - nazywa się je "frakowymi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz ładny zegarek całkowicie złoty, mam mieszane uczucia odnośnie koronki... Wygląda na nieoryginalną... Ciekawe czy koperta jest pusta czy też solid.

Mechanizm rodowany, fajny...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rozszyfrowywanaie tego zegarka.

Co do koperty to wydaje sie byc pelna, mam chronographe suisse ktory ma "nadmuchana" koperte i jest duzo lzejszy.

Ten tavannes to bardzo ciezki delikwent, wazy 60gram, gdzie chronographe z paskiem 48gram:)

 

Tzn ze ten zegarek jest w specjalnym wydaniu "slim"?

 

Ile kamieni zawiera ten mechanizm? Nje umiem tego rozpoznac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol, koronka nie jest oryginalna - masz racje.

Musze dokupic ladna dewizke do niego, odswiezyc i pokusic sie o jakas wycene zeby wiedziec ile cos takiego jest warte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcje są dwie:

-rzeczoznawca ( odpłatnie)

-wystawic na aukcje za 1pln z zaporową ceną minimalną i rynek sam zweryfikuje ( gratis)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede u zegarmistrza po swietach i moze uda sie cos ustalic, co do aukcji to tak zrobie jak go odswieze☺

Dam znac jak poznam wiecej szczegolow na temat tego zegarka.

Wiem tylko ze byl on rozliczony za volvo 164 z 3litrowym dieslem w latach 60-70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była produkowana tylko benzyna, ale i tak super auto...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.