Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dziękuję raz jeszcze Piotr, Grigoris1...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja . I ten Rolex uzbrojony po zęby przez Montiliera też .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny zakup... i już kurier przyniósł... ale to tylko Chińczyk :) ...

 

attachicon.gifDSCN9944.JPG

attachicon.gifDSCN9943.JPG

attachicon.gifDSCN9941.JPG

attachicon.gifDSCN9946.JPG

attachicon.gifDSCN9950.JPG

Dzisiejszy zakup - czy to jest jest to samo? wygląda że tak choć mniej zdobiony - ktoś spryskał wszystko olejem schodzi nawet patyczkiem do uszu,źle bo nie chodzi zatłuszczone wszystko niemiłosiernie a dobrze bo przynajmniej nie zardzewiał - balans fajnie sie kiwa więc ratunek możliwy -  spory bo aż 55mm 

Kto i dla kogo to konstruował? Podzielcie się wiedzą bo obrazki znalazłem ale info mało 

Po kliknięciu na fotkę ta znacznie się powiększy 

post-68206-0-15675000-1498331876_thumb.jpg

post-68206-0-80249100-1498331880_thumb.jpg

post-68206-0-15469700-1498331886_thumb.jpg

post-68206-0-80280500-1498331890_thumb.jpg

post-68206-0-11270800-1498331896_thumb.jpg

post-68206-0-66645900-1498331902_thumb.jpg

post-68206-0-55680400-1498331908_thumb.jpg

post-68206-0-20293300-1498331915_thumb.jpg

post-68206-0-07415500-1498331922_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piękny! Muszę sobie kiedyś sprawić chińczyka, tylko ciągle są "ważniejsze" wydatki ;)

 

Tamten pokazywany przez kiniola najpewniej ma wychwyt podwójny (duplex), twój ma ewidentnie kotwicowy.

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super stan, szkoda, że tarcza strzelona... ale mechanizm wygląda na nietknięty ręką hobbysty...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - to jest ten cały Bovet? 

Mam nadzieję lepsze zdjęcia wychwytu i kotwicy rozjaśnią  - zrobię mu serwis i lekko odświeżę zobaczymy jak to chodzi - tarcza nie jest zła ma dwie rysy (pęknięcia) zapuszczone tym czarnym smarem powinno się rozjaśnić po umyciu

tyle wyczaiłem z sygnatury na kopercie LF&Co  ale to chyba producent koperty ? http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=LF%20&%20Co&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

 

Taka oto Chińska ciekawostka 


No i nie wiem czy ta koperta tak zaszła i powinna być w srebrnym kolorze czy pozostać czarna ?

post-68206-0-44505000-1498381641_thumb.jpg

post-68206-0-14722900-1498381646_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być w srebrze...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być w srebrze...

Nie byłem jeszcze u majstra z naprawą ale zabrałem się dzisiaj za próby wyczyszczenia tego czarnego nalotu i............. to jest oksydowane - tak jest pod śrubami i we wszystkich zakamarkach nawet od wewnątrz  - czarna patyna ze srebra schodzi po jednym przeciągnięciu - tego nawet wełną stalową nie da się usunąć - jest trochę zabrudzony ale na pewno nie jest to patyna ani nalot 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rzeczywiście na oksydę . Jeśli już to można ją poprawiać .

Cały zegarek prezentuje się spójnie . Taki trochę wojskowy w wyrazie .

Tarcza strzelona , al można spróbować wyczyścić ten syf w pęknięciach .

Moim zdaniem fajna sztuka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie kupiłem:

 

post-2232-0-62135800-1500750010_thumb.jpg

 

Quartier au Locle, XIX wiek, w złoconej, nieco wytartej kopercie:

 

post-2232-0-14989300-1500750046_thumb.jpg

 

I ze zadu...

 

post-2232-0-29447700-1500750068_thumb.jpg

 

post-2232-0-48824100-1500750081_thumb.jpg

 

Mechanizm na zawiasie pod otwieraną lunetą:

 

post-2232-0-54108000-1500750110_thumb.jpg

 

Taki:

 

post-2232-0-94187900-1500750131_thumb.jpg

 

Bezkamieniowy szpindlak, na dokładnym (jak na szpindlaka) chodzie, po serwisie.

 

post-2232-0-30537500-1500750175_thumb.jpg

 

Nawet niezłe detale:

 

post-2232-0-23853200-1500750199_thumb.jpg

 

Zwraca uwagę "F S" na regulatorze - to na Anglię? Na USA?

Quartier na ryki europejskie robił też standardowe "cylinderki", sygnowane na deklu, ten chyba trochę ciekawszy :)

 

warto zauważyć pewne podobieństwa:

 

post-2232-0-04441500-1500750394_thumb.jpg

 

Jednak poza wielkością, mechanizmy pod względem jakości wykończeń dzielą lata świetlne.

Pierwszy na pewno jest z Locle, drugi to chyba francuz, ale czy na pewno??? Strasznie ciężko się połapać w tych staruszkach...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszonkowa to sztuka - chrono rattrapante na Lemanii 19NP w służbie JKM - tak wakacyjnie ;)

 

285ff312d7cafeccgen.jpg

 

5bf3e7810246f4e5gen.jpg

 

a0980edf507ead82gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

 

Zwracam się z prośbą o doradzenie mi w zakupie zegarka kieszonkowego.

Mój budżet wynosi 2 tys. zł i chciałbym kupić coś, co długo mi posłuży i będzie w dobrym stanie. Dodam, że jestem laikiem w tym temacie i tak naprawdę niewiele wiem. Byłbym wdzięczny za sugestie gdzie szukać zegarków i za jakimi firmami się rozglądać. Zastanawia mnie też czy za 2 tys. dostanę coś porządnego, co przez długi czas będzie działało bezawaryjnie i nie będzie sprawiało problemów w codzinenym użytkowaniu.

Dziękuję i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo, bezawaryjnie i dokładnie będzie działał zegarek kwarcowy ;)

 

Dobry vintage w dobrym stanie powinien załatwić sprawę - trzeba go niestety nakręcać...

 

Spektrum dobrych marek i modeli jest ogromna - do tego kwestia typu koperty, metalu itd. - no i najważniejsze: gust.

 

 

Aby jednak coś konkretnego doradzić - poszukaj amerykańskiego railroada na np. 21 kamieniach z początku wieku XX, w dobrym stanie - zajrzyj do amerykańskich kieszonek.

 

Ewentualnie Zenith Prima, np. na cal. 68. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem że obowiązkowo muszę pokazać ten zegarek w dziale "Vintage" ale miałem problem gdzie :)

Teoretycznie może wisieć na dewizce więc będzie tu. Chociaż nie wiem jaka trzeba mieć kieszeń jakby co ;)

 

Poljot 53303 deck Watch. 2 kwartał 1978r

 

63213a2e3ea5f294320b31c6639ea7d3_orig.jp

 

fa8a8b393f34a9e1f3eaa36daa5001af_orig.jp

 

31aa720657e6eae3b1173e85b9061d83_orig.jp

 

 

 

9c20b9f694b93079e550856b78f8ceac_orig.jp

 

a3e03a968ccad4dd5b4518bfebf61e5b_orig.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna maszyna - niestety tych w skrzyneczce jest coraz mniej - tym większe gratulacje :)

Nardin jak malowany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Tak sie właśnie zastanawiam ile jest prawdy w tym że ten Poljot był na licencji Ulisse Nardin?

To jest wersja D czyli czwarta. Podobienstwo duże. Parametry chronometru - wg producenta średnia dobowa odchyłka to +/- 6 sekund. Mój robi -8/24h ale ma prawie 40 lat więc wybaczam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej licencji? Raczej "zerżnięcji"... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew potocznej opinii, technologie zegarkowe (i nie tylko), radzieccy nabywali legalnie  ;)

Przy tym zegarku tez tak jest podawane ale jak masz jakieś wiarygodne informacje to fajnie jakbyś je podał.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem się być może zwieźć potocznym opiniom i bezmyślnie je powtarzam... Przytocz proszę  dowody na to, że Rosjanie nabywali technologie legalnie, np. od Ulysse Nardin...  :)

Tak a propos...

https://wiadomosci.wp.pl/wpadka-w-moskwie-pomnik-kalasznikowa-z-niemieckim-karabinkiem-6169010182047361a

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dałeś się zwieźć potocznym opiniom ale wierzę, że przeczytałeś to co napisałem z minimalną chociażby uwagą  ;)

Tam nigdzie nie jest napisane, że z całą pewnośćią jest to licencja Ulysse Nardin choć takie informacje można spotkać w necie.

 

Natomiast z całą pewnościa fabryka DuberHampden i Ansonia Clock.co To były technologie legalnie zakupione.(całe fabryki wraz z ludźmi przyjechały z USA do Moskwy)

Francuski LIP kaliber 16, 26, 40 też  - to tak na szybko z okresu lat 30- 50 kiedy powstawał poprzednik Poljota 53303

 

No i taki link jeszcze, pierwszy z brzegu.

https://watch-wiki.org/index.php?title=Poljot_53303

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, można spotkać w necie... jak było naprawdę tego się raczej nie dowiemy... Ulysse Nardin współpracował wtedy z Hamiltonem przy konstrukcji modelu 21... czyli grali na dwie strony?  ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dałeś się zwieźć potocznym opiniom ale wierzę, że przeczytałeś to co napisałem z minimalną chociażby uwagą  ;)

Tam nigdzie nie jest napisane, że z całą pewnośćią jest to licencja Ulysse Nardin choć takie informacje można spotkać w necie.

 

Natomiast z całą pewnościa fabryka DuberHampden i Ansonia Clock.co To były technologie legalnie zakupione.(całe fabryki wraz z ludźmi przyjechały z USA do Moskwy)

Francuski LIP kaliber 16, 26, 40 też  - to tak na szybko z okresu lat 30- 50 kiedy powstawał poprzednik Poljota 53303

 

No i taki link jeszcze, pierwszy z brzegu.

https://watch-wiki.org/index.php?title=Poljot_53303

Obie opnie są potoczne, dowody są przekazywane zazwyczaj z ust do ust, konkretów w postaci widoku umowy licencyjnej brak. Hampden na pewno przyjechał do ZSRR za w ramach umowy, innej możliwości nie ma, pewne były tez i inne umowy licencyjne, ale jest tez faktem, że wiele ich wyrobów nie można było sprzedawać na rynkach międzynarodowych własne przez brak licencji. Szczególnie po drugiej wojnie  światowej, wiele technologi pojechało wraz z całymi fabrykami do sowietów w ramach łupów wojennych, z Polski też.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne natomiast jest, ze duże morskie chronometry zostały nabyte w ramach - powiedzmy - reparacji wojennych, gdy cała maszyneria z Glashutte wyjechała na wschód. Więc rożnie z tym w CCCP bywało...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Opel i wiele innych "legalnie nabytych"... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.