Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KorEbe

Tarcza zegarka homemade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poprawki wprowadzone:

szlif1.jpg

 

Jest też nazwa sponsora:

szlif4.jpg

 

Efekt jest w pełni zadowalający :D :

 

szlif3.jpg

 

Zdjęcia z telefonu nie oddają wiernie tego efektu. Zgodnie z filmikami znalezionymi w sieci dodałem odrobinę płynnej pasty polerskiej. Szczotka została ta sama. Wystarczył nowy silnik i sterownik z mikrokokiem.

 

szlif2.jpg


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od razu mam pytanie. Potrzebuję teraz zabezpieczyć taką tarczę czymś półprzezroczystym. Muszę nadać tarczy kolor wiśniowy ale tak, żeby był widoczny szlif. Jakieś pomysły. Lakier do drewna czy bezbarwny z czymś wymieszany, bejca? :wacko:


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj farbami do aerografu Transparentnymi - AutoAir lub Createx ( i wiele innych) ..  Próbowałem kiedyś z tarczami handmade szlifowanymi jednokierunkowo i te farby daję radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje, idealnie jeszcze nie jest, ale wielki krok do przodu i już jest się z czego cieszyć. :) Maszyna super, moim zdaniem jeszcze trzeba dopracować szczotkę.
Jako zabezpieczenie tylko odpowiednio dobrany i nakładany natryskowo lakier do metalu, obecnie jest w czym wybierać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, gratulacje, KATARZYNKA I daje rade :)  wygląda to bardzo ładnie.

Obserwuje i podziwiam.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie kusi żeby spróbować z drobniejszym drutem. Jak będę miał za dużo czasu, to pobawię się w klejenie 40 nowych szczotek :) . Na razie efekt jest lepszy niż w oryginale, który chcę odnowić:

szlif6.jpg

 

Teraz czas na nadruk :ph34r: .


Przy polerowaniu wstępnym zwróć uwagę na to , że zaokrąglają się krawędzie otworów. Można te otwory zabezpieczyć małymi koreczkami i nie polerować tych krawędzi - później metalowe włosie poradzi sobie z tymi miejscami bo na krawędziach i tak ma lepszą sprawność nić na płaskiej powierzchni.

Co do ilości obrotów to masz 100% racji. Nigdy nie używałem tak wielkich tarczy do szczotkowania ale ta zależność o której piszesz rzeczywiście występuje. Myślę, że na jeden obrót cyferblatu to kilkadziesiąt obrotów tarczy, no może ciut więcej.

Co do samych drucików na szczotkę to tutaj pewnie też jest pole do poszukiwań i trzeba znaleźć materiał dostatecznie twardy i sprężynujący zarazem. Na jakość docelowych rys wpływ mogą mieć także zakończenia drutów. Jeśli ciąłeś je sam to może wypadałoby na początku tarczą zrobić kilka kilometrów na materiale twardszym w celu , że tak powiem skalibrowania wszystkich włókien.

Ale i tak co by nie pisał to wszystkiego nie da się przewidzieć i potrzebne są testy... swego czasu walczyłem z tampodrukiem (od zera) i po kilku latach tej batalii mogę powiedzieć, że są efekty także powodzenia i wytrwałości życzę.

 

Blase podzielisz się informacjami jakiej twardości tampon kupić?... :wub:


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu cos takiego wyszlo przy szczotkowaniu.

post-65121-0-79412500-1480545069.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu cos takiego wyszlo przy szczotkowaniu.

Bardzo ciekawy efekt, do pasówek pasuje rewelacyjnie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie bylo sztokowanie uzylem gumki do scierania z pylkiem diamentowym 

 od srodka tarczy, obracalem tarcze o srednice gumki i ten  sam ruch  az cala byla zrobiona 


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas mnie nie było ....a tutaj się dzieje...zaczyna to wyglądać tak jak należy...

 

Pytałeś o tampon: To zależy ale ogólnie te twardsze są najdokładniejsze i najlepsze do cienkich linii. Firma czyt. jakość takiego tamponika też ma znaczenie. Przy druku twardym tamponem nie płaskich tarczy musisz użyć dokładnie przylegającego podkładu żeby jej nie zdeformować podczas nacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii szczotek etc. to znalazlem ciekawy film 

 

okolo 2:08 pojawiaja sie detale o szczotkach, nie ma tego wiele ale zawsze. Moze sie komus przyda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak ja go mogłem nie znaleźć.... :wacko: . Teraz już mam pewność, że włos musi być długi a na miejscu utrzymują go zewnętrzne tarcze. Niestety wraca problem długich prostych drutów mosiężnych. Znalazłem jedną hurtownię sprzedającą drut pocięty w pęczkach. Niestety ilość 50kg to dla mnie o wiele za dużo :unsure: . Jeżeli ktoś ma pomysł gdzie mogę dostać drut mosiężny o średnicy 0,16mm lub 0,08mm to będę wdzięczny.


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwy do kupienia drut można "przeciągnąć" na właściwą średnicę i sprawa z zaopatrzeniem będzie rozwiązana ostatecznie. Proste urządzenie, jedna szpulka, druga szpulka i między nimi oczko do przeciągania. Jak do tego dodamy jeszcze korbkę to otrzymamy całą "maszynę". Oczka można kupić, a kto jest nieco wyżej w wykonawstwie to sobie oczka zrobi stalowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeczytałem ten temat i tylko kilka słów laika: podziwiam, trzymam kciuki i kibicuję :) Kto wie, może za jakiś czas doczekamy się zegarka nie tylko Design in Poland, ale również (częściowo chociaż) Made in Poland? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeczytałem ten temat i tylko kilka słów laika: podziwiam, trzymam kciuki i kibicuję :) Kto wie, może za jakiś czas doczekamy się zegarka nie tylko Design in Poland, ale również (częściowo chociaż) Made in Poland? :)

 

Takich zegarków już się doczekaliśmy gdzie poza mechanizmem wszystkie elementy były wykonane u nas.

Niestety  :( -  jak to się mówi, żarło, żarło i zdechło - szkoda.

-_-  -_-

https://www.google.pl/search?q=chronos-art&biw=1280&bih=909&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwjo_aqguJbRAhUMI8AKHdc6CzoQ_AUIBigB

 

Ale wracając do tematu, tarcza wyszła pięknie, bardzo ciekawa faktura.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.