Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KorEbe

Tarcza zegarka homemade

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj jeszcze systemie zraszania. ;-)

 

post-1638-0-84552700-1451511045.jpg

 

ps. trzymam kciuki za Twój projekt, tarcze to mój konik. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek ale gdzie tu wtedy fan..... :D . Już mnie Piotrek rugał z ten pomysł. Ja jednak lubię tworzyć takie cuda. Jak się nie uda to trudno.

 

Dzięki za filmik. Co prawda szukałem Sunray we wszelkich możliwych kombinacjach ale akurat tego nie znalazłem.

Plany maszynki też powoli ruszyły do przodu. Została mi kwestia stolika obrotowego. Chciałbym do tego wykorzystać silnik krokowy i sterownik jaki mam w zapasie.

 

TOK1.jpg

 

Co do szczotki to będzie miała wyrównane włosy do jednej wysokości ale dopiero jak będzie zamontowana na maszynie.

No tak, skoro chodzi o fun to nie bede przynudzał. Drutem karbowanym sie nie przejmuj, natomiast silnik krokowy ostaw w spokoju. Jak sie (odpukac) nie powiedzie to sluze pomoca na priv.

Udanej zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jako, że maszynka powoli się buduje potrzebuję drobnej pomocy. Muszę zrobić uniwersalny mechanizm do mocowanie tarczy. Uwzględniający proces szlifowania. Patrzę sobie na to zdjęcie gotowej maszynki i nic mi nie pasuje. Magnetyczny to nie jest, bo tarcza z mosiądzu. Pneumatyczny też nie, bo pod spodem wielka dziura. To jak ta tarcza trzyma się na tym trzpieniu? Ewentualnie może jakieś inne rozwiązania..... :unsure:


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smoła grawerska. Mocuję tak w giloszarce a tam są o wiele większe opory skrawania.

 

220ea551f184d1687db44e64118a70f7.jpg

 

Myślałem że już zapomniałeś o temacie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem :-). Laser mam po znajomości ale muszę czekać aż palą blachę mojej grubości. Czasem muszę czekać 3 tygodnie. W międzyczasie żonie musiałem zrobić oprawę oświetleniową do poczekalni w kształcie odciśniętej psiej łapy (tylko rozmiar 2x2mb) :D  - taki ślad mutanta na suficie. Prace powoli, ale idą. Wczoraj testowałem sterowanie silnikiem.

machina.jpg


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomniałem :-).  W międzyczasie żonie musiałem zrobić oprawę oświetleniową do poczekalni w kształcie odciśniętej psiej łapy (tylko rozmiar 2x2mb) :D  - taki ślad mutanta na suficie.

 

 

:o:lol: :lol: :lol:  ja swojej wyciąłem nowe obudowy i kratki na kominek :-)  o łapie nie pomyślałem :-)

 

super że dalej robisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam to wiedzieć? Zdjęcie fajne i maszyna na nim wygląda tak jak napisałem, ale tu jest tak jak w sporcie, liczy się tylko wynik... wtedy będziemy się razem cieszyć. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wersja działająca. Jeszcze bez tabliczek i kilku osłon ale już nie mogłem się doczekać pierwszej próby :rolleyes: 

 

kata1.jpg

 

Maszyna został nazwana "KATARZYNKA I". Na cześć mojej kochanej żony , która cierpliwie znosiła bajzel w kuchni :D .

Pierwsza przymiarka. Bez wyrównanych szczotek, przygotowanej i ustawionej tarczy. Parametry pierwsze lepsze. Dosłownie kilka obrotów,

kata2.jpg

 

Jest dobrze B) . Jak wypoleruję tarczę , wyrównam szczotki i pobawię się obrotami to będzie GUT !!!! :D 


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, maszyna zrobiona bardzo ładnie. Wielki szacun!!!


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no obiecująco to wygląda... kibicuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A miało być tak pięknie.... Już musiałem wprowadzić kilka poprawek. Zmniejszyłem grubość szczotek przez dodatkową podkładkę do pilota. A nie wiem czy jeszcze nie będę musiał tego poprawić. Testów z różnymi prędkościami mam już więcej niż ustawa przewiduje :wacko: . Z każdą poprawką jest coraz lepiej. Na razie udało mi się uzyskać coś takiego:  

proba2.jpg


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, będzie trzeba jeszcze poeksperymentować również ze szczotką.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że "zadrapania" nie są proste, druty drapiąc tarczę rozchodzą się na boki, trzeba twardsze lub krótsze szczotki :)

Pięknie tą maszynę zbudowałeś, jestem pełen podziwu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby tak dalej super!


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem grunt to przygotowanie blanków. Jeśli to będzie bez zarzutu to będziesz mógł eksperymentować z "włosiem" i obrotami. Pamiętaj, że w firmy dysponują idealnymi podkładami, nie starymi , z pozostałościami farby, powłok ochronnych, srebrzenia itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czad. Pierwsze koty za płoty ale i tak wygląda super. Sama maszyna też świetna robota.

Wróżę sukces


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że "zadrapania" nie są proste, druty drapiąc tarczę rozchodzą się na boki, trzeba twardsze lub krótsze szczotki :)

Pięknie tą maszynę zbudowałeś, jestem pełen podziwu :)

Moim zdaniem nie. Druty nie powinny być sztywniejsze ani krótsze bo będą zaokrąglać krawędzie (zewnętrzne i otwory) ... Bardziej skłaniałbym się ku zwiększeniu średnicy tarczy jeśli będzie to możliwe, delikatniejszych drutów i wysokich obrotów tarczy względem podkładu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zwiększenie średnicy tarczy, na pewno by pomogło, choć i tak jest dobrze, może wystarczy tylko zwiększyć prędkość tarczy ze szczotkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze poleruję przed szczotkowaniem. Zwiększenie obrotów szczotki nic nie daje. Po przekroczeniu pewnej prędkości zaczyna polerować a nie szlifować

Przy polerowaniu wstępnym zwróć uwagę na to , że zaokrąglają się krawędzie otworów. Można te otwory zabezpieczyć małymi koreczkami i nie polerować tych krawędzi - później metalowe włosie poradzi sobie z tymi miejscami bo na krawędziach i tak ma lepszą sprawność nić na płaskiej powierzchni.

Co do ilości obrotów to masz 100% racji. Nigdy nie używałem tak wielkich tarczy do szczotkowania ale ta zależność o której piszesz rzeczywiście występuje. Myślę, że na jeden obrót cyferblatu to kilkadziesiąt obrotów tarczy, no może ciut więcej.

Co do samych drucików na szczotkę to tutaj pewnie też jest pole do poszukiwań i trzeba znaleźć materiał dostatecznie twardy i sprężynujący zarazem. Na jakość docelowych rys wpływ mogą mieć także zakończenia drutów. Jeśli ciąłeś je sam to może wypadałoby na początku tarczą zrobić kilka kilometrów na materiale twardszym w celu , że tak powiem skalibrowania wszystkich włókien.

Ale i tak co by nie pisał to wszystkiego nie da się przewidzieć i potrzebne są testy... swego czasu walczyłem z tampodrukiem (od zera) i po kilku latach tej batalii mogę powiedzieć, że są efekty także powodzenia i wytrwałości życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na razie zmieniam silnik krokowy. Założę dokładniejszy z większą liczbą kroków. Zmieniam trochę mocowanie tarczy. Chcę wyeliminować drgania. Zdesperowany szukając w sieci informacji o produkcji zegarków natrafiłem na takie cudo. Fotorelacja z wycieczki do fabryki SEIKO i rozebrana szczotka.... :blink:

seiko.jpg

 

Chyba jednak moje szczotki są za grube... I za krótkie... :unsure: . Walczę dalej. W końcu znalazłem producenta drutu szczotkarskiego, który sprzedaje drut cięty w pęczkach :) .


Zerknij co akurat dłubię w swoim garażu https://www.youtube.com/channel/UCBe9r1VSaPYiBqpSJ2fdmAA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.