Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Ram83

Moje japońskie trio

Recommended Posts

Posted (edited)

Wrzuć więcej zdjęć SDGMa bo jest genialny :) bransoleta oryginalna była w zestawie czy przełożona z 001/003?

Edited by Garbb

Czasem coś gdzieś wrzucam, aktualnie prawie nie wychodząc z domu nie ma zbyt wielu okazji do robienia zdjęć ;)

2vcp1FZ.jpg

Bransoleta oczywiście od 001, mam cały oryginalny komplet, który zamiast bransolety zawiera 3 paski (podstawowy granatowy kroko i dodatkowe: brązowy i biały). Ale nie ma znaczenia od czego jest bransoleta bo koperta jest identyczna jak w 001/003.

Pomarańczowa bransa w monsterze to plastik? Pokaż, jak to się układa na nadgarstku :)

Posted (edited)

Nowe szaty Potwora ;) ... Hirsch Extreme 20mm

W tym temacie było trochę o tej gumie.

Dodam jeszcze fotki od strony klamerki, chociaż ta była zmieniana bo z paskiem była czarna.

e766525885728486gen.jpg

Edited by Macmac

Było, było - co nie zmienia faktu, że ten zestaw to petarda  :wub:

Kapitalna jest ta tarcza.

Magiczna. Rzadko go nie noszę, ale często mu się po prostu przyglądam. Rewelacyjnie wygląda i w mocnym świetle dziennym i w słabym sztucznym.

A np. SDGM001 podoba mi się tylko w świetle dziennym. W słabym tarcza traci urok.

Ja zas tej tarczy nie trawie :)

Za każdym razem jak go będę wrzucać na forum to w ramach uspokojenia trawienia możesz zajrzeć do tematu M V albo B ;)

Dobra. Wiem, że 1 kwietnia już minął

Orient star na kanwasie najładniejszy.

No powiedzmy że to kanwas, chociaż bardziej mi wygląda na twardy, swojski parciak ;)

Póki co najbardziej podoba mi się na takim pasku. Próbowałem z różnymi - gładka skóra, skóra imitująca włókno węglowe, zamsz. No i na tym mu najlepiej. Ze skóry widziałbym chyba jeszcze delikatnego, grafitowego strusia.

Oryginalna bransoleta choć wygodna to niestety moim zdaniem odstaje od wykonania samego zegarka.

Dodam jeszcze fotki od strony klamerki, chociaż ta była zmieniana bo z paskiem była czarna.

Czemu masz odwrotnie pasek założony?

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Posted (edited)

.. a myślałem, że nikt się nie skuma :ph34r:  ... zegarek założyłem odwrotnie  :D, a że tylko na chwilę, to już tak zostało 

Edited by Macmac

Fajny pach przy żółwiu.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Taka firmowa trójca

Same nurki. Czemu wszystkie na jedno kopyto? 

Same nurki. Czemu wszystkie na jedno kopyto? 

Pokaż swoje trio :)

Nie są wcale na jedno kopyto, żółw jest bardzo vintage, PADI na bransolecie to moim zdaniem najładniejszy nurek Seiko i chyba też najbardziej eleganckie wydanie (choć ja wolę z jednolitą granatową tarczą). I jest jeszcze sportowe pepsi na gumie. Trzy zupełnie inne wydania. 

"Nie są wcale na jedno kopyto, żółw jest bardzo vintage, PADI na bransolecie to moim zdaniem najładniejszy nurek Seiko i chyba też najbardziej eleganckie wydanie (choć ja wolę z jednolitą granatową tarczą). I jest jeszcze sportowe pepsi na gumie. Trzy zupełnie inne wydania". 

Przecież chodzi o to, że (mimo estetycznych różnic) to jeden typ zegarka ―  nurek mianowicie.   W dodatku jednej firmy. Żadne tam trio, jest  przecież kilka innych  znanych firm japońskich,  nie tylko Seiko.  Nie będę żartował, że zegarki  o szczelności  30 atm. (jeden z nich) i 20 atm. (dwa dalsze)  pozwalają  bezstresowo, nawet brawurowo,  myć ręce w umywalce (teraz to atut), ale  świat zegarkowy jest bardzo różnorodny i warto w nim poszperać. Lepiej mieć różne doznania niż ciągle to samo. Bez urazy i bierz poprawkę, że ja nie lubię nurków,  ani zresztą pilotów,  choć gdybym koniecznie musiał  wybierać jednak  byłby to pilot.

Posted (edited)

Kolega Euryk miał na myśli raczej moje zegarki :). Temat jest jaki jest, a więc należy się go trzymać i myślę, że zdjęcie te warunki spełnia. Na zdjęciu są trzy nurki, bo taką miałem wenę i tyle. Nie oznacza to, że mam tylko nurki i tylko Seiko, co z resztą widać na innych moich zdjęciach w tym dziale. Forum jest dla wszystkich, jedni lubią nurki inni piloty itd. nikomu z tego powodu nie robi się tu zarzutów. Co do klasy szczelności, to radzę doczytać (google nadal działa).

Edited by Macmac

No są przecież wersje.

2 z gąbeczką zieloną i 2 z żółtą

G-shock fanboy... a może nie? 😁