Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość bergerac

Klasyczna prośba - co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bergerac

Witam Szanownych Klubowiczów ;-)

Jestem czytelnikiem forum od dłuższego czasu. Dzięki wskazówkom ;-) na nim przeczytanym od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem klasycznego Tissot Le Locle. To rzeczywiście świetny zegarek.

Ale do rzeczy - chciałbym nabyć zegarek "sportowy", który wytrzyma upadek z roweru, ześlizgnięcie się ze skałki a i będzie można w nim popływać (do 10 m). Przeglądałem szereg różnych modeli i, przyznam, już głowa mnie boli. Najbardziej przypadł mi do gustu NB YÓeger Delta Original, na skórzanym pasku, ale ta cena... ;-(

Moje kryteria: automat, fosforyzujące wskazówki, twarde szkiełko, wodoszczelność min 10 atm, raczej pasek, koperta max 40 mm (bez korony).

Nie chciałbym wydać więcej niż 1k pln ;-(

Czy moglibyście coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko: Monster lub 007 lub jakiś inny Seiko'wy nurek.

A na upadki najlepszy kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma wytrzymywać upadki i mocne wstrząsy to raczej kwarc :roll: na porządnego mechanika - twardziela - troszkę za malo kasy .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bergerac

Dzięki za pomoc.

Mam więc dwa zasadnicze pytania (lamerskie):

1. ile kosztuje godny uwagi mechaniczny zegarek, który mieściłby się w zadanych kryteriach (czy w tej sytuacji NBY jest godny uwagi? - jakie opinie są np. o Lacoste 1400C33?)

2. w jaki sposób zapewniona jest wodoszczelność kwarców - wszak wymiana baterii to jednak ingerencja w układ uszczelka-dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie w dziale oferuję jest Traser...

 

EDIT tylko że to kwarc, ale poza tym spełnia wszystkie kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 to Lacoste jak i inne zegarki firm "ciuchowych" sobie odpuść

ad.2 wymiana baterii nie stanowi tutaj poważnego zagrożenia, mechaniczne nurki też się odkręca chociażby przy przeglądach, więc to czy zegarek jest kwarcowy czy nie nie ma wpływu na większe/lub mniejsze zagrożenia jego wodoszczelności.

 

A co do propozycji to najlepiej kup dwa, uzyteczne, a razem nie przekraczjące budżetu:

a) do zadań ekstremalnych, upadków na rowerze i ześlizgiwania się ze skałek jakiegoś G-Shocka,

:( i coś bardziej sportowego od Le Locla, do codziennego noszenia, moze jakiś pilot? http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=12038 ,

lub Seiko Samurai/bądz 007


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź ofertę Kolegów (i moją) ;-) w dziale Oferuję? Mój Citizen, a właściwie jego identyczny poprzednik wiele ze mną przeszedł. A co najważniejsze - po tych przejściach chodził dalej :(


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zaproponuje cos od siebie a mianowicie bilaego/czarnego rycerza:) Wszyscy tylko o potworach i "bondach" mowia, a ten model jest rownie wart uwagi:) Oczywiscie sam posiadam i dlatego jeszcze bardziej polecam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bergerac

Hmm... Czytając forum już wcześniej przekonałem się, że Seiko ma niesłabnące poważanie w Klubie ;-)

Ale czy może Ktoś z Szanownych powiedzieć jakie cechy przemawiają o wyższości SKX007 nad np. Orient CEM5F002B9.

Przepraszam za kolejne lamerskie pytanie - zaczynam wgryzać się w krainę zegarków i powoli przekonuję się, że to piękna kraina pełna różnorodności :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie cechy przemawiają o wyższości SKX007 nad np. Orient CEM5F002B9

 

mechanicznie to prawie to samo,

dużą rolę odgrywa tutaj kwestia gustu, Seiko zdecydowanie większe i nieco bardziej "toolowate" poza tym Seiko to Seiko, a Orient nie cieszy sie już takim poważaniem (choć nie wynika to wcale z gorszej jakości produktów Orienta w stosunku do Seiko, ale raczej z jego mniejszej popularności) Ten Orient nie jest złym zegarkiem i będzie służył równie dobrze jak SKX007, jeśli Tobie się naprawdę podoba to nie rezygnuj, ale moim zdaniem wizualnie brakuje mu tego elementu decydującego o zakupie, już samo logo nie każdemu się podoba.


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Stan

a może

www.dugena.de/wDeutsch/kollektion/kollektion_uhr.php?categorie=Aktiv&artnr=4167805&zuo=4167791 ?

 

mineralne szkiełko, ale za to 20 atm

cena ok. 700 zł (np u producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Seiko 007 lub Samurai - zegarki nie do zdarcia, szczelny a przez to nie wymagający serwisu mechanizm.

Czyżbyś twierdził że szwajcarskie zegarki są nieszczelne i z tego powodu wymagają smarowania , czyszczenia okresowego :?: już któraś wypowiedż w tym stylu jaką czytam :roll: werki Ety również pochodzą dłużej bez smarowania - tylko czy jest to dobre :twisted: natomiast przy zegarkach wschodnich - tych superpopularnych - bardzo często nikt się nie przejmuje odchyłką rzędu 20- 25 sek. na dobę i dlatego nawet jeśli zegarek zrobi 40 sek. wielu właścicieli przechodzi do nad tym do porządku dziennego , "przecież Seiko to nie jest wielki wydatek więc po co smarowanie i czyszczenie jak się zepsuje - to kupię sobie nowy " oczywiście wszędzie zdarzają się wyjątki ( już widzę wysyp przykładów na podważenie tezy :lol: )

więc wracając do meritum - zegarki czy szwajcarskie czy Niemieckie czy inne też są szczelne :!: :!: :!: ( te które mają być ) tylko ja - gdyby mój zegarek miał dokładność rzędu +/- 10 sek na dobę - chyba wyszedł bym z siebie i stanął obok - dlatego bardzo prosze nie wypisywać tez na temat wyższości uszczelnień Seiko , Citizena itp nad innymi zegarkami - oczywiście tej samej klasy szczelności :!:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczelny a przez to nie wymagający serwisu mechanizm

 

rany, co za bzdura...


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bergerac

Tak, też się zastanawiałem o co chodzi ;-)

Może - szczelny -> nie dochodzi do zabrudzeń z zewnątrz -> nie wymaga serwisu ?

Ale nawet w tej interpretacji jest to rozumowanie błędne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bergerac

Odświeżam temat, bo rozszerzyłem trochę zakres finansowy (do 2 k).

W międzyczasie przyglądałem się wielu zegarkom i za serce chwyciły mnie

1. Archimede UA8984

http://www.archimede-uhren.de/EN/Watches/8984-11.htm

2. Glycine Combat Sub-Automatic

http://www.glycine.ch/e/collection/detail...._Display=100029

Zainteresowały mnie również:

3. Orient CEM65004B

http://www.puritime.com/cart.php?m=product...;c=14&p=667

4. Ollech & Wajs M2Kartagoo

http://www.gnomonwatches.com/Ollech&WajsM2.htm

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie związane z powyższymi modelami. Zwłaszcza pierwsze dwa (Archimede i Glycine) są mi szczególnie bliskie ;-) Wśród oferty Bulova, Longines i Luminox znalazłem interesujące, ale kwarcowe ;-(

A może jest jeszcze firma, którą pominąłem w swoich rozważaniach a moglibyście polecić?

 

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.