Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kjawor

Junkers Bauhaus vs Orient Star

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

Noszę się z zamiarem nabycia nowego czasomierza już od jakiegoś czasu, i mimo iż kandydatów było wielu to udało mi się to grono zawęzić do dwóch zegarków.

Ale niestety mimo przymierzania i analizy obu zegarków jestem niezdolny do jednoznacznego podjęcia decyzji którego nabyć. Jednego dnia wole Orient, drugiego Junkersa.

Zwracam się do Was z pytaniem - który zegarek Wam się bardziej podoba? Który bardziej warto nabyć? Możecie rzucać racjonalnymi argumentami czy subiektywnymi odczuciami - liczę że przeczytam tu opinie która mnie przeciągnie na szale któregoś z tych zegarków

 

A wybieram między :

 

orient star sel05003w0

e3b495b4e24308535aca0d83384ff1cd.jpg

 

Junkers bauhaus 6060-5

d72727a1b225f0454fade74159fde06d.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS. Zdecydowanie. I jakoś jestem dziwnie spokojny, że wygra w tym starciu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS. Zdecydowanie. I jakoś jestem dziwnie spokojny, że wygra w tym starciu :).

Tylko pytanie... dlaczego ? :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia, zegarek mówi sporo o charakterze mężczyzny.

 

Pierwsze skojarzenia:

Orient - stanowczy, zdecydowany, z poczuciem humoru, lubiący ryzyko

Junkers - zrównoważony, silny, dobry organizator, można na nim polegać

 

ale to takie babskie teorie  ;)  :P może jakoś Ci któryś opis przypasuje. 

IMO zegarek powinien pasować do właściciela, jest wiele pięknych, ale nie każdy pasuje do każdego. 

 

Ni eumiem wybrać z tych dwóch bo są badrzo różne stylowo. Oba są piękne.

 

Weź drugiego na raty  ;)

 

Edit: Opinia czysto wyglądowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są mocne argumenty za Orientem, jak cena, bransoleta czy pewnie mechanizm, ale ten Junkers jest po prostu świetny.

Sam na takiego choruję i OS nie ma z nim szans :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia, zegarek mówi sporo o charakterze mężczyzny.

 

Pierwsze skojarzenia:

Orient - stanowczy, zdecydowany, z poczuciem humoru, lubiący ryzyko

Junkers - zrównoważony, silny, dobry organizator, można na nim polegać

 

ale to takie babskie teorie ;) może jakoś Ci któryś opis przypasuje.

IMO zegarek powinien pasować do właściciela, jest wiele pięknych, ale nie każdy pasuje do każdego.

 

Ni eumiem wybrać z tych dwóch bo są badrzo różne stylowo. Oba są piękne.

 

Weź drugiego na raty ;)

 

Edit: Opinia czysto wyglądowa.

Na raty leci nowy Mudmaster na żółtym pasku, stad ten dylemat

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, oba. OS bezapelacyjnie, zdecydowanie lepiej wykonany. Te junkersy są jakieś przewartościowane, dłuższy czas nosiłem się z zamiarem kupna J. Po kilku przymiarkach odpuściłem i na ten rok podobnie noszę się z zamiarem kupna OS 

SEL09001W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, oba. OS bezapelacyjnie, zdecydowanie lepiej wykonany. Te junkersy są jakieś przewartościowane, dłuższy czas nosiłem się z zamiarem kupna J. Po kilku przymiarkach odpuściłem i na ten rok podobnie noszę się z zamiarem kupna OS SEL09001W

No właśnie sporo dobrego juz słyszałem o jakości wykonania OS i to jest główny argument za nim przemawiający. A odnośnie Junkersow jestem zielony wiec bardzo cenna uwaga z Twojej strony

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dwa junkersy bauhaus, jednego kwarcowego czarnego i jednego w automacie kremowego. Uwazam ze ten zegarek jest piekny, wiele razy siedzialem przy biurku i zamiast pisac na komputerze wpatrywalem sie w te tarcze i wypukle hesalitowe szkielko... Co do OS sie nie wypowiem bo ja zywo nie widzialem, ale Junkers jest moim zdaniem fenomenalny. Grunt to znalezc dobra oferte zeby go kupic bo sugerowana cena za nowego to troche sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dwa junkersy bauhaus, jednego kwarcowego czarnego i jednego w automacie kremowego. Uwazam ze ten zegarek jest piekny, wiele razy siedzialem przy biurku i zamiast pisac na komputerze wpatrywalem sie w te tarcze i wypukle hesalitowe szkielko... Co do OS sie nie wypowiem bo ja zywo nie widzialem, ale Junkers jest moim zdaniem fenomenalny. Grunt to znalezc dobra oferte zeby go kupic bo sugerowana cena za nowego to troche sporo...

Stosunek cena do jakość w przypadku OS jest rewelacyjny i to chyba będzie przeważającym argumentem

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz oglądałem Junkersy z zaciekawieniem ale jeszcze się nigdy nie zdecydowałem. Co do Orient Stara to zdecydowanie polecam, miałem i jakość wykonania robi wrażenie. To piękne przykłady sztuki zegarmistrzowskiej za relatywnie niewielkie pieniądze. Ponadto z tej dwójki OS wydaje się bardziej uniwersalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz orienta stara, oddaję głos na orienta stara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega vandit ma tego i kilka innych OSów. Myślę , że jeśli co zapytasz , to udzieli Ci wszelkich informacji na temat tego zegarka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hesalitowe czyli plastikowe? jak one się rysują?

Szybko i często :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Zeppelina prawie identycznego jak ten Junkers. Zegarek dosyć mały 40mm i 44 l2l ale przez to że samo szkło ma prawie 40 mm nie jest źle nawet na większym nadgarstku. Co do samego hesalitu...Ja prawie po każdym noszeniu musiałem polerować bo były ryski nawet nie wiadomo kiedy powstawały, druga sprawa zegarek bardzo lekki i nie sprawia wrażenia solidnego. Mi podobała się komplikacja mechanizmu i to że chodzi on 28800 wahnięć na godzinę. Za cenę 2 k (bo tyle kosztuje ten Junkers w PL) zdecydowanie wybierałbym któregoś OSa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda z tym hesalitowym szkielkiem ze dosc latwo lapie rysy mankietowe ale tez latwo je spolerowac. Druga sprawa to fakt juz tez podniesiony w tym temacie ze junkers z racji szkielka ktore pokrywa sie niemal z rozmiarem koperty sprawia wrazenie wiekszego niz w rzeczywistosci a nie sprawia przy tym problemow zeby schowac sie pod mankietem koszuli. Nie zgodze sie jednak z argumentem ze Junkers wydaje sie lekki, w moim odczuciu jest ciezkawy, podobnie zreszta jak wersja kwarcowa ( co mnie zaskoczylo pozytywnie przy pierwszym kontakcie) Ja bym na Twoim miejscu kupil ten ktory bardziej Ci sie podoba, mi na przyklad OS wogole do gustu nie przypada i nie zastanawialbym sie chwili. A przeciez oba sa porownywalne jezeli chodzi o jakosc mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dużą słabość do stylistyki Junkersa, więc chyba nawet to szkiełko bym przebolał bo Orient jakiś nijaki jest dla mnie. Nawet mimo bardzo fajnych niebieskich wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem Junkersa. Malutki i delikatny. Na zdjęciach wydaje się bardzo fajny, na ręku zniknął i miałem wrażenie, że zaraz się rozpadnie na pył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego junkersa w wersji czarnej :) wczoraj porównywałem akurat te dwa modele w sklepie Poljot Euro :) Powiem tak gdyby kosztowały tyle samo brałbym orienta ale tego junkersa można wyrwać na all po ekspozycyjnego (w stanie jak nówka) za około 1k :) Jedyną wadą tego zegarka jest szkiełko. Jakość wykonania myślę że porównywalna. Z tym że Orient wydaje się na ręku dużo mniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym brał coś w stylu Bauhaus to wyłącznie z czystą tarczą IMO wskaźnik rezerwy chodu psuje te zegarki. Zresztą mam takie samo zdanie co do wszystkich zegarków. Albo całkowicie czysta tarcza albo chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za design - junkers. ja bardzo lubię bauhausowy design, no i wielkość 40mm , OS chyba mniejszy /38mm?/ 

A może jest opcja pośrednia - na bazarku jest Junghans Max Bill do wzięcia - teraz chyba za 2tys - mocno kusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Junkersa bym od razu odrzucił. Bałbym się czadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.