Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Hym.. To nie wiem.. spróbuj wcisnąć jednocześnie dwa lewe i dolny prawy przycisk.  


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dało nic ale przycisnąłem jakieś dwa inne i na chwilę zadziałał przycisk podświetlania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym.. Dziwna sprawa.. Wygląda na to jakby jeden z przycisków był cały czas wciśnięty i blokował wszystko.  Może podczas zdejmowana bezela któryś z przycisków się uszkodził w co raczej wątpię. Powciskaj jeszcze te przyciski poruszaj nimi na boki delikatnie o ile się ruszają. Ale najlepiej będzie chyba jak go rozkręcisz i sprawdzisz czy podczas wciskania poszczególnych przycisków ich bolce ładnie dochodzą do modułu.  Jeśli tak to zrób reset może to pomoże..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wyższa szkoła jazdy nie wiem czy to ogarnę, a reset jak zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkręcić dekiel zdjąć taką gumową membranę pod która jest moduł i na nim znaleźć dziurkę z oznaczeniem AC. Wetknąć tam jeden koniec pęsety lub drucika a drugi koniec przyłożyć do baterii.

 

Screwback014.jpg

 

Tak czy owak sprawdź dokładnie czy wszystkie przyciski dobrze z takim samym skokiem i oporem się wciskają. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być jeszcze pinceta jak zwał tak zwał grunt ze wiadomo o co chodzi  :P  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f79ce04dc1c152f91defb915f93b3ca6.jpg

Mam usunąć ta etykietę? Bo to chyba tworzywo sztuczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej etykiecie masz nawet instrukcję jak zrobić reset :)

 

Odchyl ją, żeby baterię odsłonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic odchylać, wystarczy że kawałek krawędzi widać, wystarczy do resetu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na YouTube jest filmik z instrukcją, jak zrobić reset. Niestety nie podlinkuję w tej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobiłem RESET ale dalej nic PRZYCISKI NIE DZIAŁAJĄ a zaczęło mi migać jakieś CHG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chg czyli charge, ładowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dać gdzieś pod światło ? Czy jak mam to rozumieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz go naładować bo aku padl,wystaw jutro na słońce gada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopiero po doładowania mogę sprawdzić czy przyciski funkcjonują? Teraz ni huhu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten migający napis CHG przestanie migać dokładnie po 30 minutach i wskoczy Ci z powrotem H  ;)

Możesz spróbować wyjąc moduł i włożyć jeszcze raz dla pewności aby każdy przycisk wciskał się poprawnie jednak.. Wyszperałem pewien podobny problem na WUSie apropo tego modelu wiec może coś jest na rzeczy.. 

 

http://forums.watchuseek.com/f17/gr-8900-stuck-chg-mode-even-after-replacing-battery-2575154.html


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zegarek jako pamiątkę, jest to klasyczny model casio bardzo podobny do tego na zdjęciu.
http://www.reddeerwatches.com/media/catalog/product/cache/3/image/650x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/l/t/ltp-1183q-7adf_00_3.jpg

Kiedyś był on właśnie taki złoty, teraz niestety nie wygląda tak ładnie bo kolor się starł i jest bardziej srebrny ze złotym nalotem. 
Jest jakaś możliwość przywrócenia mu poprzedniego koloru ? Ewentualnie starcia całości do srebrnego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten migający napis CHG przestanie migać dokładnie po 30 minutach i wskoczy Ci z powrotem H ;)

Możesz spróbować wyjąc moduł i włożyć jeszcze raz dla pewności aby każdy przycisk wciskał się poprawnie jednak.. Wyszperałem pewien podobny problem na WUSie apropo tego modelu wiec może coś jest na rzeczy..

 

http://forums.watchuseek.com/f17/gr-8900-stuck-chg-mode-even-after-replacing-battery-2575154.html

A to nie wiedziałem, że zniknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja bym powtórzył ten reset bo chyba się nie udał jak miga CHG  ;)

Taki objaw to jest po wyjęciu baterii i włożeniu bez resetu.

Przy prawidłowym resecie CHG powinien zniknąć od razu, bez czekania tych 30 min.

Pamiętaj że wykonując reset musisz utrzymać styk przez conajmniej 3 sek. i być pewnym że dotykasz tej blaszki w otworze bo jak za grube narzędzie to może nie dojść do podstawy styku  <_<

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Dostałem zegarek jako pamiątkę, jest to klasyczny model casio bardzo podobny do tego na zdjęciu.

http://www.reddeerwatches.com/media/catalog/product/cache/3/image/650x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/l/t/ltp-1183q-7adf_00_3.jpg

Kiedyś był on właśnie taki złoty, teraz niestety nie wygląda tak ładnie bo kolor się starł i jest bardziej srebrny ze złotym nalotem.

Jest jakaś możliwość przywrócenia mu poprzedniego koloru ? Ewentualnie starcia całości do srebrnego

W Łodzi jest jeden zakład, który robi/robił taką powłokę. Koszt około 120 zł. Zegarmistrz nazywa się Karasiński. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EUREKA     Wielkie DZIĘKI GitBit za pomoc   wszystko śmiga tak jak przedtem .

I'm so happy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to czekaj.. Napisz lepiej co żeś zrobił że zaczął działać?  :)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, to raczej Ty operowałeś moimi dłońmi hehe robiłem wszystko to co pisałeś dodatkowo wyciągnąłem cały ten moduł i podgiąłem wszystkie blaszki od guzików.

No i wszystko pika, świeci jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.