Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem pisać, że pewnie blaszka przycisku się gdzieś zakrzywiła ale wydawało mi się to banalne i oczywiste do sprawdzenia w pierwszej kolejności :)

Grunt, że działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakrzywiła sie we wszystkich czterech przyciskach  ;)

Imo prawidłowy reset przywrócił zawieszony moduł  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zacząć należało od sprawdzenia przycisków a nie od resetu od razu.

Bez naprawy przycisku reset nie wychodził prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powciskaj jeszcze te przyciski poruszaj nimi na boki delikatnie o ile się ruszają. Ale najlepiej będzie chyba jak go rozkręcisz i sprawdzisz czy podczas wciskania poszczególnych przycisków ich bolce ładnie dochodzą do modułu.  Jeśli tak to zrób reset może to pomoże..

 

Też sugerowałem sprawdzenie w pierwszej kokejności przycisków.  Tak na prawdę to nie wiemy co było przyczyną tej zawiechy bo kolega wpierw zrobił reset po którym przyciski i tak nie działały., dopiero w drugiej kolejności wyjął moduł i sprawdził blaszki odginając je. 

Sądzę że pomogło właśnie wyjęcie modułu i poprawienie blaszek. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszysto na raz wyciągnąłem ten moduł, poprawiłem blaszki i strzeliłem reset.

Po włożeniu tak jak pisałem świecił ten napis i dalej nic nie chodziło , ale jak wskoczyło H na wyświetlacz , śmiga wszystko.

Powiedzcie mi bezel od G, Gr, Gls to będzie to samo ?

Kupiłem pasek od modelu Ga niby taki sam jak od GR ale jednak nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz pasek, od ga-100/110/120 na pewno pasuje do gr. Bezele pasują od wszystkich modeli 8900.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pasuje, zgadamy się ale różni się jednym motywem , nie wiem jak to fachowo mam opisać.

Oryginalny pasek od GR miał bardziej wysunięta gumę która nachidziła na korpus segarka nie pozwalając się paskowi wyginać do góry.

W Ga juz tego nie ma i pasek można wyginać do góry .

Nie wiem czy zrozumieliście pokaże na foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by trochę dziwne gdyby casio produkowało dwa takie same paski z taką małą różnicą. Wszystkie 8900 mają na 99% taką samą kopertę, a ja miałem w swoim gwx-8900 i g-8900 paski od ga-100 wszytko pasowało jak złoto. 1% niepewności dlatego, że nie mam gr-8900.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może od nowa hehe

post-86423-1463217516,722_thumb.png

post-86423-1463217682,5549_thumb.jpg

post-86423-1463217942,1049_thumb.png

post-86423-1463217954,1348_thumb.jpg

Edytowane przez Yokaszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przepraszam ale jakiś problem mam nie mogę usunąć tych zdjęć zbyt dużo mi wlepiło, albo może jakiś problem w ustawieniach

Tak czy inaczej , pasek og GR nachodzi na obudowę co uniemożliwia wygięcie go do góry, natomiast od GA pasuje idealnie co widać na zdjęciu .

Przepraszam jest jeszcze goły , nie mam bezela .

Edytowane przez Yokaszin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koledzy, pamiętacie jeszcze nasze grupowe zamówienie segerów? ;):D :D

 

DSC_0392.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pamiętamy, mam u Ciebie cztery a w czwartek mimo wszystko też przyjdą do mnie cztery z innymi częściami z zibi  :D

W sumie całe moje zamówinie trwa już pół roku ale parę rzeczy domawiałem jak czekałem na inne  ^_^

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aktualne to byłem chętny na 5 szt.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też poproszę 5 szt. zgodnie z zamówieniem ;)  


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Jakiego użyć papieru ściernego i jaką pastę polecacie do polerki szkiełka w Casio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie.

Jakiego użyć papieru ściernego i jaką pastę polecacie do polerki szkiełka w Casio?

Waldek, zerknij <TU> - przy pracy sugerowałem się informacjami z wątku o polerce szkieł w Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldzior, gdybyś chciał trochę tlenku ceru, to mogę się podzielić, też jestem ze Szczecina. Niedawno 100g kupiłem do zegarka i chyba nawet 10% nie zużyłem. 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki Marcin.

Nie ma sprawy. :)

 

Przy okazji wspomnę, że w biedrze można kupić taki zestawik:

 

DSC_0395.JPG

 

Jakość średnia, np. metal, z którego zrobiono końcówki, chyba nie należy do najtwardzszych, ale cena na tyle niska, że jako zestaw pomocniczy, lub na wypadek nietypowych śrub chyba wart posiadania. Jest np. zestaw do śrub z nacięciem płaskim, krzyrzowym philips, imbusowym i torx (gwiazdki). Do tego końcówki imbusowe. Wszytko w skali mikro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waldzior, gdybyś chciał trochę tlenku ceru, to mogę się podzielić, też jestem ze Szczecina. Niedawno 100g kupiłem do zegarka i chyba nawet 10% nie zużyłem.

 

Pozdrawiam.

 

Może chciałbyś pomóc w operacji? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chciałbyś pomóc w operacji? ;)

Chętnie. To umówimy się na PW, bo już i tak niepotrzebnie publicznie pisałem (potem pomyślałem). 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wylicytowałem za grosze fajnego Casio (jak wiecie kocham te bryły).


Pani, która sprzedawała twierdziła w opisie, że zegarek miał wymienianą baterię rok temu... zastanawiam się, po co?(egzemplarz wyprodukowany pod koniec 2010r) Coś wymieniane było na bank bo widać po śrubkach od wieczka....:/ Pierwsza myśl...pewnie majster władował zwykłą baterię :D (to się okaże jak zamówię nowy zestaw startowy czyli uszczelkę i akumulator) nie chcę męczyć niepotrzebnie śrubek bo chciałem w nim pochodzić trochę jutro.


Pierwsze co zrobiłem to rozebrałem bransoletę i dokładnie wyczyściłem (kilka teleskopów nie przetrwało próby czasu i rozleciały się od samego patrzenia.

W końcu w pierwszym MTG udało mi się zerwać ten słynny bezel, wcześniej nie wiedziałem jak go ściągnąć (w mtg 910) bo widocznie było pod nim tyle syfu, że się nieźle przykleił a nie chciałem na chama czegoś urwać.

W tym wypadku nowego bezela zamawiać nie będę bo zegarek będzie to celów roboczych :D czyli basen z 2x do roku i inne ekstremalne wyzwania :D hehe


Kilka fotek:


mRY1zsd.jpgvVAKv8J.jpgkat2mfY.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel udało się ściągnąć normalnie tak jak np. w 6900 prawda?

Stan taki se ale za cenę 2 flaszek wódki też bym kupił do wbijania gwoździ :)


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodzi tak jak większość bezeli ale trzeba siły trochę włożyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.