Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Zegarki na 2007 rok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

I nowa Eterna :shock:

 

post-0-0-76371800-1330651842.jpg

 

Jeżeli chodzi o wygląd, to dla mnie rewelacja. Bardzo lubię taki prosty, klasyczny design. A tutaj czeskie rozmowy na temat strojka :D to znaczy mechanizmu 3030 :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to wspaniały podwójny tourbillon - dzieło Greubel Forsey

Jeden z piękniejszych zegarków jakie kiedykolwiek widziałem :shock: :shock: :shock:

 

 

Kolejna nowość Jaegera- Master Compressor Extreme LAB, na nowym werku JLC 988C, który- jak jest napisane w LeClub'ie:

LeClub[/color]]ONE (INCREDIBLE) WATCH cracking the code of all the watchmaking equations: lubricants, friction, temperature.

Master Compressor Extreme LAB, to:

LeClub[/color]]Six patents pending

 

Technical characteristics

307 parts

Mechanical automatic movement, Jaeger-LeCoultre Calibre 988C

28,800 vibrations per hour, 4 hertz

A barrel

Tourbillon with magnesium carriage

Two time zones

AM/PM indication with local time

Central pointer-type calendar displays that jumps over the tourbillon carriage

Movement diameter 30.0 mm

Movement thickness 7.05 mm

Case diameter 45.0 mm

Case thickness 14.80 mm

Operational between -40° and +60°C

No oil, no grease

Iridium platinum oscillating weight with carbon base

Black diamond pallet-stones

Easium jewels

48-hour power reserve

Water-resistant to 100 metres

Crafted in carbon and titanium

Exclusive, limited annual production

Reference: Q179T470

 

I troszkę szczegółów:

post-36-0-93771700-1330651843.jpg

Regulating organ with vs. Without lubricant

extremlab3tz4.jpg

New patented oscillating mass.

 

A tu nowy JLC w całości:

jlcmcelabom1.jpg

 

Sam zegarek nie podoba mi się w ogóle, natomiast patenty, w które nowy werk jest wyposażony mogą być przełomowymi w całym zegarmistrzostwie! Zresztą patrząc na ostatnie lata działań JLC można zauważyć, że konsekwentnie dążył właśnie do takich osiągnięć- już werki Autotractora, miały wiele wspólnego z 988C, są bardzo dokładne, a okres przeglądów też jest znacznie dłuższy niż w 'normalnych' mechanizmach.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jaeger-LeCoultre to wspaniała firma, ale... no właśnie, z jednej strony JLC zaskakuje nas doskonałymi mechanizmami, a z drugiej trochę rozmienia swój prestiż na drobne. To co się stało z linią Reverso jest tego najlepszym przykładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie zgadzam się z tym co powiedziałeś, to że z Reverso dzieje się to co się dzieje, nie jest żadnym zaskoczeniem, u JLC długo mówiło się o rozwijaniu i inwestowaniu właśnie w linię Master, a szukanie nowych rozwiązań powiązane /niestety/ ze stosowaniem beznadziejnego designu w modelach /praktycznie/ testowych, mimo wszystko nie psuje wizerunku marki- przynajmniej w moich oczach. Wiem, że patrząc na ten model JLC można mieć przed oczami ostatnie "osiągnięcia" Zenith'a, ale należy równiez pamiętać, że Zenith nie boi się wyzwań, ale niestety głównie na płaszczyźnie designu, a to spora różnica.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jlc_image.300092.jpg

więcej:

http://www.watchprosite.com/show-forumpost.../ti-360492/s-0/

 

/nie jest wcale taki zły.../

 

... choć wolę - z tegorocznych nowości - np Opus 7 HW (by Andreas Strehler)

harrywinston_image.299132.jpg

O7B.jpg

raport:

http://www.watchprosite.com/show-forumpost.../ti-360247/s-0/

 

lub GO Assmann4:

Assmann_4_1_prot.jpg

Assmann_4_2_prot.jpg

 

albo tego Bregueta (Tourbillon Messidor):

messidor1sm.jpg

 

albo coś z nowej kolekcji Parmigiani:

http://www.lacotedesmontres.com/Parmigiani...aph-No_6042.htm

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe PP:

5159.jpg

(5159; IMHO poprzednik - tj. 5059 - był ładniejszy)

więcej: http://forums.timezone.com/index.php?t=tre...82955&rid=0

oraz Nautilus:

Nautilus.jpg

więcej -

http://forums.timezone.com/index.php?t=tre...83136&rid=5

i nowy Atmos Regulateur od JLC:

post-330-0-28563900-1330653806.jpg

...

co zaś do linii reverso, o czym wyżej

JLC (...) trochę rozmienia swój prestiż na drobne. To co się stało z linią Reverso jest tego najlepszym przykładem.

... to przecież w 2006 na jubileusz zaprezentowano taki:

post-330-0-55812100-1330653807.jpg

/grande complication a triptyque = 12 komplikacji !/

- komentarz zbyteczny... :shock:

Dlatego też nie zgadzam się tu z opinią Mariusza, a podzielam zdanie MasterFana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Miałem na myśli ogólny kierunek rozwoju tej linii na przestrzeni ostatnich lat. Konkretnie rzecz ujmując chodzi mi o zbyt dużą ilość modeli - w niektórych z nich możemy znaleźć mechanizmy kwarcowe - co nie wróży zbyt dobrze utrzymaniu odpowiedniej ceny na rynku wtórnym. O jubileuszu 2006 pamiętam, ale to i tak nie zmienia mojego odbioru tej linii jako całości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do targowych nowości.

H. Moser & Cie. "Henry" w wersji platynowej i jego werk:

post-330-0-31243100-1330653893.jpg

 

oraz jedna z najbardziej rajcujących mnie na razie premier 2007 - Porsche Design "Worldtimer GMT":

post-330-0-47753700-1330653894.jpg

PRZEPIĘKNY ! - i do tego innowacyjny

:shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkretnie rzecz ujmując chodzi mi o zbyt dużą ilość modeli - w niektórych z nich możemy znaleźć mechanizmy kwarcowe - co nie wróży zbyt dobrze utrzymaniu odpowiedniej ceny na rynku wtórnym.

Mariusz, nie mam pojęcia jak doszedłeś do takiego wniosku, no chyba, że mówisz w tym przypadku tylko o modelach kwarcowych, co jednak biorąc pod uwagę całość kolekcji JLC, jest- delikatnie mówiąc- wielkim nieporozumieniem!

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche Design- boski!!! :shock:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bovet "Repetition Minutes - Tourbillon", kieszonkowy:

post-330-0-20054000-1330653900.jpg

 

i Jorg Hysek "V_King Hesperos Tourbillon":

post-330-0-08997300-1330653902.jpg

Jak widać, choć Hysek sprzedał w 2005 r. firmę, radzą sobie nadal dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRUEBEL FORSEY - mimo tego że to baaardzo odległa bajka - robi niesamowite wrażenie.

ETERNA - sama klasyka. Aż chce się takie zegarki nosić. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GREUBEL FORSEY - wywarł na mnie obok kilku perełek z AHCI największe wrażenie na targach. Genialne zegarki.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Mariusz, nie mam pojęcia jak doszedłeś do takiego wniosku, no chyba, że mówisz w tym przypadku tylko o modelach kwarcowych, co jednak biorąc pod uwagę całość kolekcji JLC, jest- delikatnie mówiąc- wielkim nieporozumieniem!

 

Nie chodzi Marcin tylko o modele kwarcowe. Uważam, że warto i trzeba dopieszczać historię i nawiązywać do ważnych modeli zegarków pod warunkiem, że nie popada się w przesadę. Te najbardziej prestiżowe marki ograniczają ilość wytwarzanych czasomierzy na rzecz komplikacji. W sumie wystarczyłoby żeby Jaeger wprowadził do sprzedaży około 6-7 modeli Reverso wykonując przy tym 4 bardziej skomplikowane i powiedzmy 2-3 prostsze konstrukcyjnie. A tak mamy zatrzęsienie zegarków jakby JLC chciał się ścigać z Omegą :wink:.

 

http://www.thewatchquote.com/Grande-Taille...-10-No_5484.htm

 

A przecież wszyscy wiemy, że prestiżowe limitowane serie lepiej trzymają cenę na rynku wtórym, a i odbiór wśród klientów jest zupełnie inny - takie zegarki darzy się większą estymą. Wystarczy zwrócić uwagę na sposób działania na przykład Patek Philippe, zupełnie odmienny od polityki JLC. A Jaeger w ilości wytwarzanych rocznie czasomierzy przegonił już firmy znacznie mniej prestiżowe (jak na przykład IWC). No cóż, ich wybór :D.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nowości Vacherona z linii Patrimony...

 

post-0-0-56622400-1330654024.jpg

 

post-0-0-87693000-1330654025.jpg

 

coupletradautowos4.jpg

 

sq2bog0.jpg

 

post-0-0-99942700-1330654029.jpg

 

rectoversob1ld4.jpg

 

Odjęło mi mowę kiedy po raz pierwszy widziałem te zegarki :shock: :shock: :shock:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I sztuka dla sztuki :D czyli Maski...

 

post-0-0-90229100-1330654032.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mi na to (układ i typ wskazań), że "Maski" VC są na werku cal. 2460G4 z 2005 r., tj. wykorzystanym w słynnych 4 wersjach Metiers d'Art:

post-330-0-92022700-1330654039.jpg

post-330-0-61596700-1330654041.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kicz. Od razu przypomniał mi się MAO machający łapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, Twoje zdanie co do JLC /tym razem JLC/ w ogóle mnie nie dziwi, ale nie będę starał się go zmienić, bo ani to dobre miejsce do tego, ani nie mam na to specjalnie ochoty :D

 

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Wygląda mi na to (układ i typ wskazań), że "Maski" VC są na werku cal. 2460G4 z 2005 r., tj. wykorzystanym w słynnych 4 wersjach Metiers d'Art

 

Nie inaczej.

 

Mariusz, Twoje zdanie co do JLC /tym razem JLC/ w ogóle mnie nie dziwi, ale nie będę starał się go zmienić, bo ani to dobre miejsce do tego, ani nie mam na to specjalnie ochoty :D

 

 

Pozdrawiam

Marcin

 

A dlaczego Ciebie nie dziwi :?:. Zawsze bardzo lubiłem JLC i doceniałem wkład tej marki w konstrukcję mechanizmów. Zresztą moja ulubiona firma korzystała i nadal korzysta (choć już obecnie w znacznie mniejszym stopniu) z werków Jaegera.

 

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie te szanowne firmy stają się śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.