Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek Sarnowski

Seiko Vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Ostatnio natknąłem się na  Stary model Seiko. Jak myślicie Czy warto się zainteresować tym modelem ? Ogólnie moja kolekcja zegarków to głownie Casio o Seiko to mało się orientuję. Będę wdzięczny za każdą opinię. 

 

post-47156-0-60726000-1503344989_thumb.jpgpost-47156-0-57920800-1503344960_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat awersji nie czuję do kwarców, chyba się zainteresuje tym modelem, jak go kupię to wrzucę więcej zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Actusa dołączył King Seiko. Zegarki dzieli 18 mcy, logo wskazuje na wyprodukowanie w innych manufakturach. Wskazówki i indeksy takie same.

post-90297-0-06855500-1504802207_thumb.jpg

post-90297-0-63972500-1504802309_thumb.jpg

post-90297-0-04300900-1504884338_thumb.jpg

post-90297-0-21548600-1504884405_thumb.jpg

post-90297-0-20630300-1504952467.jpeg

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj zna się na Yacht Timerach i może użytkuje taki model 8M37-7000? Zaoszczędziłbym trochę czasu  B)

 

post-98917-0-23170300-1504800022.jpg

Edytowane przez Tarmangani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Actusa dołączył King Seiko. Zegarki dzieli 18 mcy, logo wskazuje na wyprodukowanie w innych manufakturach. Wskazówki i indeksy takie same.

No to rozumiem :) Ale chyba jest różnica w płynności wskazówek? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej, na słuch też jest różnica :) zegarki niby podobne, ale niższy profil koperty KS, ciekawsze uszy i ascetyczna tarcza (o jaśniejszym odcieniu) robią różnicę. Choć może wynika to po prostu z magii KS na tarczy :) Trzeba jednak zaznaczyć, że jakość wykończenia płyt nie zachwyca w porównaniu ze szwajcarami z epoki. Na razie zegarek wyczyszczony i przesmarowany po raz pierwszy w swojej historii, dociera się, za jakieś dwa tygodnie przyjdzie czas na regulację.

 

Tu ciekawostka, KS z takim samym mechanizmem z przeszklonym deklem :) Taki dekielek to chyba na zamówienie.

 

 

 

 

A tak w ogóle, to wie ktoś jaką caliber 45-7000 ma rezerwę chodu? Nigdzie nie mogę znaleźć.

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waski123 ...gratuluję piękny zegar ...co to za model? świetny garniturowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wiem tylko tyle ile powiedział kiedyś eye_lip

"... model na mechaniźmie 2220 - jest to hi-beat - 28800 z fabryki Daini (logo na tarczy powyżej godz 6), mechanizm ma 17 kamieni."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-90297-0-57516300-1505459036.jpeg

 

 

Jak się okazało 6 cyfrowy nr na płycie głównej to nr chronometru :)

 

You notice the 6-digit number on the main plate, below the caliber number and ‘JAPAN’. That’s the chronometer number. This means that even when it’s not printed on the dial (‘chronometer’ was just used very briefly on the very first King Seiko models), some watches are actually certified but you’ll only find out when opening the watch.

 

 

ed.

 

I to by się zgadzało, bo po wyregulowaniu, przez ostatnie dwie doby idzie na ,,0"

 

Co ciekawe postanowiłem również  pobawić się w regulację Actusa. Po trzech dniach od ustawienia zrobił 4 sek na plus. Odnoszę wrażenie, bazując na doświadczeniu, że większość seikaczy da się tak ustawić :) A może po prostu trafiam na takie egzemplarze.

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny kusiciel...

post-90297-0-17330100-1507111465_thumb.jpg

Edytowane przez anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu złapałem strasznego bakcyla zegarkowego (zresztą jak wszyscy tutaj). Do niedawna posiadałem 1 zegarek, a przez ostatnie 2 miesiące kupiłem już 3 (w tym 1 na prezent dla żony)... Jednym z moich nabytków jest kupiony na tutejszym bazarku właśnie vintage Seiko. Konkretnie jest to model DX 6106-8489. Bardzo mi się podoba i odkąd go kupiłem codziennie jest na mojej ręce. Zegarek otrzymał nowy pasek. Planuje oddać go na czyszczenie i smarowanie bo ma problem z rezerwą chodu (2 razy po mniej ruchliwych dniach zatrzymał się nad ranem). Może uda się przy okazji poprawić przekrzywiony dzień tygodnia. Zegarek robi ok. +30 sekund na dobę, co raczej nie jest złym wynikiem dla tego werku. Wraz z zakupem przerzuciłem się na inną stylówę tj. gold+brown xP

post-92374-0-35045800-1507801980_thumb.jpg

Edytowane przez Silazgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się okazało 6 cyfrowy nr na płycie głównej to nr chronometru :)

 

You notice the 6-digit number on the main plate, below the caliber number and ‘JAPAN’. That’s the chronometer number. This means that even when it’s not printed on the dial (‘chronometer’ was just used very briefly on the very first King Seiko models), some watches are actually certified but you’ll only find out when opening the watch.

 

 

ed.

 

I to by się zgadzało, bo po wyregulowaniu, przez ostatnie dwie doby idzie na ,,0"

 

Co ciekawe postanowiłem również pobawić się w regulację Actusa. Po trzech dniach od ustawienia zrobił 4 sek na plus. Odnoszę wrażenie, bazując na doświadczeniu, że większość seikaczy da się tak ustawić :) A może po prostu trafiam na takie egzemplarze.

:)

post-48316-0-24714100-1508017464_thumb.jpg

Mechanizm w moim w lepszym " stanie" :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny.

Zrób proszę jakieś zbliżenie tarczy :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Śliczna ta panda, możesz dać foto dekielka?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że była?

Dobrych zdjęć fajnych Seiko nigdy za wiele :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.