Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ludwik.berg

Użytkownik
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Początkujący

Recent Profile Visitors

178 profile views
 1. Wskazówki są ok, nie pochodzą z Milano, są za długie dla Milano. Nie wiem skąd to info o koronce, stan tak średnio pozwala na jakieś oceny. Tarcza jak najbardziej ok, kolory zależą pewnie od warunków w jakich był przechowywany zegarek - wilgotność, temperatura, światło - ten granat ringu mógł być kiedyś czarnym lub niebieskim. A może granatem? W każdym razie imo to co widać jest ok. Choć kształt wskazowek budzi moje wątpliwości, ale wiem, źe takie były przez Atlantika stosowane, więc moźe z braku innych włożyli te?
 2. Dekiel jest faktycznie ładnie zachowany, może miał szczęście i przez lata nie trafił na zegarmistrza-rzeźnika. A może masz rację i jest nieoryginalny? Dopóki nie trafię na taki, lub podobny, wątpliwości będą.
 3. Slawek, nie byłbym tak kategoryczny w opiniach. Dekiel jest stalowy, koperta chromowana, swoje lata ma, więc nie dziw się, że ich stan zachowania jest różny. To dość stary model, i rzadki ( RUBIS !), to i dekiel taki nieczęsto widać. Popatrzę na swoje zdjęcia, porównamy, może coś się znajdzie
 4. Zegarek jest oryginalny, ale brak sekundnika. Musisz sprawdzić czy jest tam ośka/koło sekundowe. To początek lat 50, może koniec 40, ale wątpię. O renowacji nie wypowiadam się.Mało było sygnowanych werków.
 5. Czarne trudno ocenić, czy malowana czy nie, koronka jakaś dziwna jest, nie wygląda na ori.
 6. SUPER zwykle jest bez grota na sekundniku, ale jak widać nie zawsze
 7. Piękny stan zachowania, kiedyś potrafili garniturowca zrobić. Ale wtedy nie było szafirów, szklanych dekli, a i ludzie jakieś mniejsze łapy mieli
 8. SHOCKPROTECTED - wcześniejszy od INCABLOCa system ochrony antywstrząsowej. Po INCABLOCu był ANTISHOCK. W mechnizmach stosowanych przez Atlantika oczywiście, inni producenci mieli swoje systemy.
 9. Jaki model to nie wiem, takie pseudo chrono. A mechanizm to ETA 1168.
 10. Chyba jednak widziałem , nawet nie wiem co w pudłach leży. I jeszcze taki wynalazek. Od razu dodam, że to nie jest jedyny znany mi egzemplarz.
 11. Ciekawe, jak bedzie się spisywał w użytkowaniu. Kolega nosił takiego jako EDC. Ale po kilku latach doszedł do wniosku, że ma go dość, bo kilka razy ukręcił mu wałek. (Przypadłość odziedziczona po starych Worldmasterach, dlatego oryginalna koronka z A jest taką rzadkością. Ukręcały się przy samej koronce i nie było jak wykręcić resztek wałka.) Dlatego ciekawy jestem jak to będzie u ciebie, może kumpel ma za dużo siły w palcach
 12. Z tą nazwą chyba nie, ale tego typu 30 kamieniowe Worldmastery (malutkie jak na wcześniejsze standarty, bo chyba 35-36 mm) widziałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.