Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się zaczął Alpiner 4 GMT podobać ;)

 

Też mnie on mocno kusi :) Cały czas się zastanawiam nad nim lub Alipnerem 4 z niebieską tarczą i nie mogę się zdecydować  :rolleyes:

Wcześniej miałem brać niebieskiego Airmana 17, ale jednak Alipna bardziej mi się podoba  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam dylemat ;)

Muszę najpierw świnkę skarbonkę wypełnić a później będę musiał zdecydować...a to nie są proste wybory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie on mocno kusi :) Cały czas się zastanawiam nad nim lub Alipnerem 4 z niebieską tarczą i nie mogę się zdecydować  :rolleyes:

Wcześniej miałem brać niebieskiego Airmana 17, ale jednak Alipna bardziej mi się podoba  :D

 

Alpinera 4 z niebieską tarczą właśnie oddałem i chcę zakupić wersję GMT. Niebieskiego Airmana 17 niedawno nabyłem, ale to dwa różne zegarki i warto mieć obydwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpinera 4 z niebieską tarczą właśnie oddałem i chcę zakupić wersję GMT. Niebieskiego Airmana 17 niedawno nabyłem, ale to dwa różne zegarki i warto mieć obydwa ;)

 

Nie widziałem go na bazarku... :rolleyes:  pewnie poszedł innymi kanałami... :rolleyes:  Coś Ci w nim nie pasowało, że zmienił właściciela?

Co do Airmana 17 to byłem już praktycznie przekonany do zakupu, ale dla mnie trochę za dużo się na nim dzieje. Czwórka jest dużo "spokojniejsza"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwa zupełnie różne zegarki i warto je mieć. Niebieskiego Alpinera 4 sprzedałem od razu, bo to dość chodliwy model :) Wszystko mi się w nim podobało. Po prostu za dużo niebieskich modeli w mojej kolekcji i czas na zmiany :)

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Panowie, czasami przychodzi nam rozwiązywać sytuacje mniej przyjemne niż moment zakupu, odpakowania i cieszenia się nowym zegarkiem :)

Stąd mam uprzejme pytanie, czy macie może namiar do kogoś od dystrybutora z kim można porozmawiać, żeby temat postarać się jakoś w przyjaznej atmosferze zaadresować i rozwiązać?

 

z góry dziękuję za każde wsparcie i pozdrawiam serdecznie

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpine sprzedaje kolega jash z tym, że tak napisałeś ze nie wiadomo o gk chodzi i czy Jacek będzie pomocny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Hej,

 

Panowie, czasami przychodzi nam rozwiązywać sytuacje mniej przyjemne niż moment zakupu, odpakowania i cieszenia się nowym zegarkiem :)

Stąd mam uprzejme pytanie, czy macie może namiar do kogoś od dystrybutora z kim można porozmawiać, żeby temat postarać się jakoś w przyjaznej atmosferze zaadresować i rozwiązać?

 

z góry dziękuję za każde wsparcie i pozdrawiam serdecznie

Michał

Napisz PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacny model, faktycznie może się spodobać ;) Tej kolorystyki wcześniej nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Napisano (edytowane)

Ale co konkretnie chcesz wiedzieć? Poszukaj jako Ronda 5040 B

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć się coś więcej, czy to coś ala ETA czy właśnie Ronda. Czy to "zjadliwy" mechanizm czy raczej szukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak jak napisałem Ronda. Zwykły kwarc z chrono i duża datą. Nie ma się nad czym rozpisywać

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ten zegarek: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/22503_Alpina_Startimer_Pilot_Quartz_Chronograph_Big_Date_AL-372BGR4S6, stąd właśnie pytanie o ten mechanizm. Chciałbym jeszcze prosić o wytłumaczenie mi różnicy w oznaczeniu tego mechanizmu, bo czasem spotykam się z "B", "D", i "F" - o co chodzi?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Znam tylko B oraz D. B to wersja big date a wersja D ma pojedynczą datę na godzinie 4.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna decyzja zapadła i zamiast wersji GMT lub z niebieską tarczą, dziś dojechał Apliner 4 z czarną tarczą :D 

 

ps. dzięki Jacek 

 

fotki na szybko telefonem

 

2ee5b6b764db83e11217c23aa7d452f8_big.jpg

 

a9e08802471c47da84c29d03e465ca88_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo ładnie :) pogratuluję Koledze, bo jest czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić pasek na coś lepszego. Oryginalne od Alpiny są niestety kiepskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Krzysio :)

 

@ seb71

to moja druga Alpina i zgadzam się, że paski firmowe nie są zbyt dobre. Zaproponujesz może coś fajnego :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Krzysio :)

 

@ seb71

to moja druga Alpina i zgadzam się, że paski firmowe nie są zbyt dobre. Zaproponujesz może coś fajnego :rolleyes:

Skrobnij mi na PW jaki chcesz.kolor, jaki masz budżet itd. Pomyślimy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek sportowy to i pasek sportowy by się przydał :)

 

hirsch-tiger-zwart.jpg

 

Hirsch-Robby-WorldStrap.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rmickey, dobry wybór :) gratulacje a na tym czarno-czerwonym pasku co @seb71 proponuje to powinien świetnie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8177241_GMG_4176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.