Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takim jednokolorowym czarnym pasku zegarek będzie wyglądał smutno ;) Te dwukolorowe są o niebo lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim jednokolorowym czarnym pasku zegarek będzie wyglądał smutno ;) Te dwukolorowe są o niebo lepsze :)

Przesadzasz. Nie jest tak smutno a pstrokacizna nie wszędzie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i przesadzam ale @rafio77 napisał, że ma taki model - w każdym razie jeden z dwóch ;)


Zamiana na identyczny z fabrycznym paskiem jaki ma sens ?

post-94831-0-67685700-1490976360_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma olbrzymi sens. Oryginalne paski są...... po prostu kiepskie jakościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale po co zmieniać pasek na prawie taki sam wizualnie, jeśli można na lepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek może być lepszy, dużo lepszy i tak dalej a wyglądać podobnie lub niemal identycznie jak oryginał. Może też wyglądać zupełnie inaczej. O tym decyduje posiadacz zegarka, bo to jemu ma się podobać, on wydaje kasę. HAWGH! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że to kupujący decyduje, wybiera i płaci. Ja się bardziej zastanawiałem nad sensem zakupu tak samo wyglądającego paska. Nic mi do tego co się komu podoba. Ja kupuję paski zwykle jeśli chcę odmienić wygląd zegarka a trwałość jest ważna, ale tak przy okazji tej zmiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się zdarza, że producent kolorystycznie idealnie (dla konkretnego nabywcy) dobrał pasek. Problemem jest jednak to, że zrobił go ze starej zjechanej ceraty. Szczęśliwy nabywca szuka wówczas czegoś, co jest jak najbardziej zbliżone kolorystycznie do oryginału, jednak zrobione ze szlachetniejszych materiałów. Bezsprzecznie podnosi to komfort użytkowania zegarka i zapewnia taką samą rozkosz dla oczu. Ot i cała intryga :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zdemaskowałeś całą intrygę. OK, coś w tym jest. Napisz jeszcze jak oceniasz trwałość pasków Hirscha w stosunku do oryginałów Alpine. W końcu masz spore doświadczenie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w trwałości pasków Alpiny. Od razu lądują w szufladzie. Hirsche mają się całkiem dobrze zwłaszcza na klamrach motylkowych. Trzeba jedynie dbać o paski i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w trwałości pasków Alpiny. Od razu lądują w szufladzie. Hirsche mają się całkiem dobrze zwłaszcza na klamrach motylkowych. Trzeba jedynie dbać o paski i już.

Z mojego zegarowego doświadczenia dotyczącego "oryginalnych" pasków. Rozpoczynając Alpina (ze względu na wątek), poprzez Longinesa i Mastersingera stwierdzam nieobiektywnie ze ich wszystkich oryginalne paski są przeciętnej jakości i nudne jak flaki z olejem. Trochę tak jakby koncentrowali się na produkcji samych zegarkow a już pasek to takie zło konieczne. Całe szczęście ze istnieje na przykład taki Hirsch i kolega Sebastian:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć foto tego zegarka. Generalnie divery to nie zegarki do oficjalnego stroju, ale....Bardziej stonowany to np. czarny Tiger.

 

hirsch-tiger-zwart.jpg[/quote

O ten jest świetny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wrzuć foto tego zegarka. Generalnie divery to nie zegarki do oficjalnego stroju, ale....Bardziej stonowany to np. czarny Tiger.
 
O ten jest świetny :)

Na żywca jeszcze lepszy :).

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jak się przyjrzeć z bliska, to nic mu nie brakuje ;) Generalnie te paski są solidnie wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7832752_IMG_20170402_075344.jpg

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sen miały być z pleneru ten kolor tez pasuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sen miały być z pleneru ten kolor tez pasuje

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z pleneru coś tam będzie. Na razie w RAWach. Nie wiem co wyszło, bo słońce było bardzo ostre.

To tutaj to strzał z tostera :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb a ten pasek całkowicie odmienił zegarek, coraz bardziej mi się on podoba, że o Twoich paskach nie wspomnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem przekonuje mnie żeby jednak zostać ze mną na dłużej.35cc00015f94c64b37c84dfeb96bff59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest Tomku, choć jak chrono, to pewne nieco gruby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie na patyku zrobione :)

 

7839388_GMG_2713.jpg


I jeszcze jedno z patyka

 

7839404_GMG_2728.jpg


I trzecie do kompletu :)

 

7839415_GMG_2670.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrałeś te paski. Zegarki też malina. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrałeś te paski. Zegarki też malina. ;)

Podziękował. Jutro jak się będę nudził na konferencji, to coś jeszcze wrzucę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.