Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maciek.czas

Optymalna wielkość zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

czy znacie jakieś sposoby obliczenia właściwego rozmiaru męskiego zegarka vs obwód nadgarstka?

 

Znalazłem taką oto metodę na miedzynarodowym forum: obwód nadgarstka w mm dzielimy przez szerokość koperty w mm, jeżeli wynik mieści się pomiędzy 4 i 5 to rozmiar jest akceptowalny (wynik w okolicach 4,50 to "perfect fit"), jeżeli jest powyżej 5 to zegarek jest dla danego nadgarstka za mały, a jeżeli jest poniżej 4 to za duży.

 

Znacie jakieś inne metody (poza wzrokową, oczywiście), wskazówki, zasady, pomagające określić jak duży powinien być zegarek itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sposobu obliczania właściwego rozmiaru. ludziom z tym samym nadgarstkiem różne wielkości pasują. idź po prostu do sklepu, przymierz kilka rozmiarów i zobacz jaki zakres rozmiarów Ci odpowiada.

inną sprawą jest fakt, że sam rozmiar tarczy to nie wszystko. różna długość uszu, profil koperty itp. sprawiają że "ten sam" rozmiar różnie się układa na nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W największej mierze to chyba jednak zależy od rodzaju zegarka. Można mieć garniturowca pod koszule 36mm i pilota 47mm i obydwa są ok w swoich kategoriach. Do tego dochodzi kształt i grubość koperty. Bransoleta czy pasek? Nosimy zegarek ciasno czy luźno? Troche tak jak z butami, ja raz sie kupuje 42 a innym razem 44 i obydwa pasują jak ulał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek praktycznie nigdy nie będzie za mały . Natomiast może być za duży .

Ale najważniejsze jest, że ma się dobrze układać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób (w tym ja) dopuszcza każdy rozmiar zegarka, do momentu aż jego "uszy" nie zaczynają wystawać poza szerokość nadgarstka, co powoduje dziwne zwiasanie paska lub bransolety.

 

Osobiście nie boję się zapuszczać nawet w rejony dużych zegarów np. 46mm, ale mam problem wtedy, gdy mają one wystające, wbijające się w nadgarstek koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma złotego środka- ja mam nadgarstek coś około 17 cm. Fajne leżą 36 i 39 i nawet 46. Wszystko zależy od kształtu nadgarstka, zegarka, wymiaru L2L, koperty......trzeba mierzyć, mierzyć i jeszcze raz mierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy i ksztalt koperty to rzeczywiscie podstawa, ktorych nie da sie ujac w zadnym wzorcu i trzeba po prostu sikora przymierzyc. Ja mam zegarki w przedzialach 33 - 44 mm i w zasadzie wszystkie leza na nadgarstku OK (17,5 cm). Jezeli jednak chodzi o uzytkowanie codzienne to rozmiary ponizej 40 mm, a tak naprawde okolo 36 mm nie maja sobie rownych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zegarek 36 mm i wydaje mi się strasznie mały na mojej ręce. No ale ja mam obwód nadgarstka ok. 19,5 cm, więc sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że sama średnica koperty może niewiele znaczyć, np. takie Nomosy, mimo że średnicę mają stosunkowo małą to dzięki dużym uszom są za duże na niektóre mniejsze nadgarstki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób (w tym ja) dopuszcza każdy rozmiar zegarka, do momentu aż jego "uszy" nie zaczynają wystawać poza szerokość nadgarstka, co powoduje dziwne zwiasanie paska lub bransolety.

 

Osobiście nie boję się zapuszczać nawet w rejony dużych zegarów np. 46mm, ale mam problem wtedy, gdy mają one wystające, wbijające się w nadgarstek koronki.

To jest dobre podejście do tematu , uszy nie wystaję za nadgarstek - jest ok.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.