Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adjaro

Przeróbka kopertowej Mołni

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny rocznik, wąskie pasy - dobra robota !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dziękuję Paweł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył jest piękny, tarcza również jest cudowna, ale przekręcona robi niestety nienajlepsze wrażenie. Nie wolisz upolować takiej z sekundą na 9?

A były takie same tylko z sekunda na 9?

 

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem :(, ja mam współczesną kopię tej tarczy z sekundą na 9.

Taką to i ja mam :D już myślałem, że są takie oryginalne ;)

 

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne współczesne malowanki z sekundą na 9

post-76033-0-93551100-1494268650.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie z sekundą na 9 są tylko współczesne ale większość zegarka jest współczesne więc nie ma to znaczenia - taka tarcza na allegro była ostatnio coś za 40-50zł chyba 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Była ale nie do końca taka tylko brzydsza ...Ta jest bliska oryginału ale trudno ja kupić.Kiedyś gość w Moskwie takie robił i sprzedawał.

 

jeszcze jest ale to nie to....wystarczy porównać indeksy ...

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6805778681

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z Radomia kupowane są na Ukrainie.Nadruk średni i średnio wygląda....

Jedną ze swoich zrobiłem kiedyś na tej ładniejszej tarczy....bliska oryginału i moim zdaniem dobrze wygląda.....pochwalę się więc...;-)

 

post-63389-1494269815,511_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatniejsze napisy - jest różnica zdecydowanie na plus bardzo fajna pasówka

Ale wskazówki w twojej dałbym chyba niebieskie oryginalne od mołni, te jakieś takie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś tak mi się podobało...zmienić nie problem więc pomyśle ;-) Dodam że wtedy gość miał jeszcze czarne tarcze jak w czarnej molniji ,moim zdaniem świetne,ale dla mnie zabrakło i się skończyły :-( Paweł dzięki...:-)

Edytowane przez jac-st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli coś takiego?

post-76033-0-77745600-1494272273_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75
Napisano (edytowane)

Tył jest piękny, tarcza również jest cudowna, ale przekręcona robi niestety nienajlepsze wrażenie. Nie wolisz upolować takiej z sekundą na 9?

Myślałem kiedyś że będę kombinował z tarczą, nawet Yakovlev podesłał mi sympatyczny ceferblat z sekundnikiem na 9 niestety okazał się za gruby. Reszta tarcz średnio mi pasuje. Długo przeglądałem dostępne tarcze i wskazówki i na nic nie mogłem się zdecydować. Nic na siłę. :) Tak na prawdę chciałem mieć moją oryginalną Molnije tyle że w kopercie z przeszklonym deklem. Ja osobiście bardzo lubię stare pasówki z przekręconą 12 więc zupełnie mi to nie przeszkadza. ;)

Masz na myśli coś takiego?

Na taką bym zamienił. :D Ta wygląda świetnie.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ta czarna :-) A co do za grubej tarczy ...jeżeli chciałeś do 15ki ją wsadzić to można było wymienić koło sekundowe na to z 18 ki gdzie oś jest wyższa i bez problemu da się złożyć sekundnk.Ze wskazówkami trzeba trochę kombinować.

Z oryginalnych tarcz ta jeszcze fajnie się nadaje,żeby było bez kombinacji to mechanizm 18-ka i koperta do 18 ki która jest trochę wyższa......pochwalę się jeszcze raz ;-)

 

post-63389-1494274081,5394_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

To była ta czarna :-) A co do za grubej tarczy ...jeżeli chciałeś do 15ki ją wsadzić to można było wymienić koło sekundowe na to z 18 ki gdzie oś jest wyższa i bez problemu da się złożyć sekundnk.Ze wskazówkami trzeba trochę kombinować.

Z oryginalnych tarcz ta jeszcze fajnie się nadaje,żeby było bez kombinacji to mechanizm 18-ka i koperta do 18 ki która jest trochę wyższa......pochwalę się jeszcze raz ;-)

 

attachicon.gifuploadfromtaptalk1494274082126.jpg

Tylko że ja nie chciałem ingerować w oryginalny mechanizm. ;)

Fajnie Ci to wszystko wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ta czarna :-) A co do za grubej tarczy ...jeżeli chciałeś do 15ki ją wsadzić to można było wymienić koło sekundowe na to z 18 ki gdzie oś jest wyższa i bez problemu da się złożyć sekundnk.Ze wskazówkami trzeba trochę kombinować.

Z oryginalnych tarcz ta jeszcze fajnie się nadaje,żeby było bez kombinacji to mechanizm 18-ka i koperta do 18 ki która jest trochę wyższa......pochwalę się jeszcze raz ;-)

 

attachicon.gifuploadfromtaptalk1494274082126.jpg

Piękna ;)

 

Wysłane z mojego m8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko ,czarna oryginalna molnija w pasówce ,oczywiście wskazówki nie od oryginału...Dobrze że mam czarną w oryginale choć nie tak idealną ,inaczej zawał gotowy.... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

post-33375-0-12427500-1494278998_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko ,czarna oryginalna molnija w pasówce ,oczywiście wskazówki nie od oryginału...Dobrze że mam czarną w oryginale choć nie tak idealną ,inaczej zawał gotowy.... ;-)

A ja zrobiłem błąd i ją sprzedałem.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także przymierzam się do pasówki, zbieram niezbędne komponenty, (już prawie wszystko czeka), tylko z jakąś sensowną tarczą mam problem. Na Ali są "specyficznej urody", na chwilę obecną zrobiłem sobie projekt tarczy. Projekt pod tarczę 39mm. Może komuś się przyda jako model do  własnych przeróbek. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wyślę plik svg. (nie mogę go tu wkleić)

post-65551-0-51090300-1505665428_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś przepiękny projekt tarczy do Mołnii wykorzystujacy szkic przodu samolotu Łoś. Silniki - jeden był osadzony w subsekundzie na 9 - wygladało to naprawdę super. 

Niestety zdjęcia się przedawniły a autor zniknął z forum na którym to widziałem.

 

Jakbyś chciał sie pobawić w tym kierunku?

A jak nie w tym to jeszcze był kiedyś pomysł na pasówke chronometryczną w stylu 

gallery-27913-38-26862.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.