Robson01 3 #1601 Posted January 20, 2014 A mnie się właśnie udało kupić Chanel Egoiste z kodem 0501 - rocznik 2008 czyli z przed reformulacji. Jeżeli ktoś szuka Chanel Egoiste Platinum również z przed reformulacji to jest jeden na Allegro.Nie ma porównania w zapachu, trwałości i projekcji "starych" szanelek z nowymi wypustami. 0 Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem. Share this post Link to post Share on other sites
chronofil 133 #1602 Posted January 20, 2014 Nie ma porównania w zapachu, trwałości i projekcji "starych" szanelek z nowymi wypustami. No właśnie pamiętam, że miałem kiedyś Egoist, ale nie Platinum i ten zapach dosyć mi się podobał, a ten obecny, to jak pisałem.... Tzw szału na pewno nie robi, tyle, że nos nosowi, a gust gustowi nie równy i w sumie to może być dyskusja czy ładniejsze blondynki, czy brunetki. A przecież wiadomo, że najładniejsze rude 0 Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać... Share this post Link to post Share on other sites
Robson01 3 #1603 Posted January 20, 2014 Mam porównanie, posiadam jeszcze trochę Chanel Egoiste ze starych zapasów i wąchałem już kilka razy to co obecnie jest na półkach. Niestety dla mnie to dwa różne zapachy, na niekorzyść dla tych ostatnich.Tym bardziej się cieszę, że udało mi się kupić "starego" Egoiste. 0 Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem. Share this post Link to post Share on other sites
Patom 9 #1604 Posted January 20, 2014 Interlude to moja "miłość" . Uwielbiam ten zapach . Odlewka mi się kończy, chyba butlę będę musiał kupić . Do jubilation xxv bd robił kolejne podejście . Chyba tym razem w Quality posiedzę dosyć długo Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 0 Bartek Share this post Link to post Share on other sites
Patom 9 #1605 Posted January 20, 2014 A mógłbyś napisać które z Montale to perełki? Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 0 Bartek Share this post Link to post Share on other sites
domurst 2 #1606 Posted January 20, 2014 (edited) Ja mógłbym - Black Aoud - przepiękna róża z tytułowym oudem. Jeden z dwóch moich ulubionych niszowców. Drugi to Villoresi Patchouli - coś dla miłośników klimatów ziołowo-aptecznych - paczula, ale zupełnie sucha, mniej piwniczna i pleśniowa niż Gentleman Edited January 20, 2014 by domurst 0 Share this post Link to post Share on other sites
przempox 3 #1607 Posted January 20, 2014 (edited) Lalique Encre Noir mają lekką woń dymu z czasem znika- jak komuś pasuje ta nuta to na podobnej bazie ale zapach wg mnie dużo ciekawszy Hermes Terre D'Hermes. Encre Nior to jakieś nieporozumienie - jeden psik na nadgarstek wystarczył i rozbolała mnie głowa, to rzeczywiście smierdzi jak zepsuty atrament, kompletnie nie mój klimat. Terre przy tym czymś wymiata. Edited January 20, 2014 by przempox 0 Share this post Link to post Share on other sites
marceliboczar 1 #1608 Posted January 20, 2014 A ja mam inne zdanie. Dziś kupiłem Lalique Encre Noir. Terre Hermesa to przy tej wodzie zapach starego kapcia 0 Share this post Link to post Share on other sites
Patom 9 #1609 Posted January 20, 2014 Dziękuje . Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 0 Bartek Share this post Link to post Share on other sites
przempox 3 #1610 Posted January 20, 2014 Lepszy stary kapeć niż stęchła piwnica 0 Share this post Link to post Share on other sites
Patom 9 #1611 Posted January 20, 2014 Sądzę, że z tym Black Aoud możemy się polubić . Jak tutaj z trwałością? A jak w ogóle z trwałością zapachów Montale? Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 0 Bartek Share this post Link to post Share on other sites
Guest cyklotymik #1612 Posted January 21, 2014 (edited) Montalki były bardzo trwałe i mocne, ale te sprzed reformulacji, te nowe nie wiem.Perełki imho to: GreylandRed VetyverFull IncenseDark Aoud Wspomniany wyżej Black Aoud, to... no ja w każdym bądż razie przeżyłem kontakt z tym zapachem dość traumatycznie, nie chciałbym tego powtarzać Aha przetestuj koniecznie Opusy, i niech Cię z tropu nie zbije "piątka" swym nieco damskim - kwiatowym uderzeniem, w otwarciu. Edited January 21, 2014 by cyklotymik 0 Share this post Link to post Share on other sites
Adi 4982 #1613 Posted January 21, 2014 Właśnie dostałem buteleczkę tak tu chwalonego Platynowego Egoisty. Szczerze mówiąc, to nie wiem, czym się Koledzy zachwycali, bo do mnie jakoś ten zapach nie przemawia. Początek ma fatalny a potem trochę się poprawia, ale jakiś taki płaski mi się wydaje. Ale prezent jest prezent - może z czasem się przekonam?Miałem kiedyś "zwykłego" Egoistę i chyba bardziej mi się podobał A ja na ten przykład zupełnie nie kumam fenomenu "termosa". Nie mam żadnego sentymentu do zapachów z "dawnych, 80-tych lat" i Terre kojarzy mi się gdy w szkole średniej miałem praktyki na koksowni. Rano, szatnia, panowie świeżo po goleniu (warsy, przemysławki i inne wody brzozowe), ale zupełnie na nieświeżym kacu - i ta mieszanka to dla mnie Terre d`Hermes. 0 Share this post Link to post Share on other sites
HemiG 1 #1614 Posted January 21, 2014 A moze Kabul Aoud? A mógłbyś napisać które z Montale to perełki? Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 0 "w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly" Share this post Link to post Share on other sites
Guest cyklotymik #1615 Posted January 21, 2014 Tego nie znam, ale chyba nie do kupienia jest, w ogóle jakiaś dziwna sprawa była z tym zapachem. 0 Share this post Link to post Share on other sites
HemiG 1 #1616 Posted January 21, 2014 Mówi się, że nastąpił rozbrat w Montale Paris i wspólnicy rozeszli się, no i zaczęły się utarczki, jak to często bywa. 0 "w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly" Share this post Link to post Share on other sites
domurst 2 #1617 Posted January 21, 2014 Potwierdzam informacje co do trwałości montalaków - pierwsza liga - potrafi się trzymać skurczybyk na skórze ponad 24h, mimo pryszniców, kąpieli itd. Z podanych przez kolegę próbowałem jeszcze Red Vetyver - mam wrażenie, że to cięższa, jakby bardziej oleista wersja Terre d'Hermes; Dark Oud - ciężki i ciemny jak stu diabłów, pachnie trochę jak jakiś gęsty smar, żywica, no generalnie jest to chyba oud w czystej i skondensowanej formie przez co dla mnie zupełnie nie noszalny na co dzień. 0 Share this post Link to post Share on other sites
hezio 251 #1618 Posted January 21, 2014 (edited) tak sobie czytam o perfumach... i wiecie co... tak tylko podpowiem,( bo żonka pracuje poniekąd w tej branży) że każdy zapach inaczej pachnie i inaczej zachowuje się na każdym z nas. To, że komuś się podoba wąchany z paska ? Proponuje pójść do perfumerii na próbę - psiknąć się testerem i zobaczyć za jakiś czas - czy jest OK, czy zapach trzyma, czy nie wkur.... i co na ten zapach powie osoba z którą śpimy? Moja żona miała taki perfum, że po prostu słabo mi się robiło jak go czułem... podobnie w drugą stronę... niby fajny zapach mi wzięła - ale po jakimś czasie działa na nią jak płachta na byka - Edited January 21, 2014 by hezio 0 Share this post Link to post Share on other sites
Guest cyklotymik #1619 Posted January 21, 2014 tak sobie czytam o perfumach... i wiecie co... tak tylko podpowiem,( bo żonka pracuje poniekąd w tej branży) że każdy zapach inaczej pachnie i inaczej zachowuje się na każdym z nas.Normalnie odkryłes Amerykę 0 Share this post Link to post Share on other sites
Guest cyklotymik #1620 Posted January 21, 2014 Mówi się, że nastąpił rozbrat w Montale Paris i wspólnicy rozeszli się, no i zaczęły się utarczki, jak to często bywa.Tez tak słyszałem, ale słyszałem też że ten zapach to podróba, bo nie ma go na oficjalnej stronie, ale jesli jest tak jak piszesz to nic dziwnego. 0 Share this post Link to post Share on other sites
HemiG 1 #1621 Posted January 21, 2014 Bardzo, bardzo chętnie i z pełną świdomością nabędę tą podróbę. Tez tak słyszałem, ale słyszałem też że ten zapach to podróba, bo nie ma go na oficjalnej stronie, ale jesli jest tak jak piszesz to nic dziwnego. 0 "w sensie: nie skorzana bransoleta i nie oGragly" Share this post Link to post Share on other sites
Guest cyklotymik #1622 Posted January 21, 2014 To prawdziwy unikat, tez chętnie przygarnąłbym setkę, pomomo, że zapachu nie znam. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Patom 9 #1623 Posted January 21, 2014 Obczaję każdy zapach z Montale . BTB od Kiliana już gości u mnie . Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 0 Bartek Share this post Link to post Share on other sites
przempox 3 #1624 Posted January 21, 2014 Próbował ktoś samodzielnie zrobić perfumy? Gdyby tak wymieszać kilka ulubionych olejków zapachowych w spirytusie? Co myslicie może się udać? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Patom 9 #1625 Posted January 21, 2014 Da się coś takiego zrobić. Na perfuforum ktoś coś wspominał chyba o tym. Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk 0 Bartek Share this post Link to post Share on other sites