Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
pk_kamil

Klub Miłośników Zegarków FORTIS

Recommended Posts

Od dawna chodzi mi po głowie FORTIS B-42 Official Cosmonauts. Jest to jeden z nielicznych diverów, które biorę po rozwagę (jeden z dwóch).

Niestety nie mam gdzie go przymierzyć w Trójmieście. Widziałem że LL jest dośc spory. Jak się układa na mniejszych nadgarstkach ok 17cm? Ma ktoś doświadczenie?

Kupowac w ciemno nie chcę, żeby po tygodniu ponownie go wystawiać, jesli okaże się "kolosem".

Wojtek

Chyba u nas ostatnio z Fortisami średnio jeśli chodzi o dostępność w sklepach stacjonarnych. Ja szukam Aeromastera do przymiarki i póki co bez powodzenia.

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem Fortisa B-42 flieger i mam kilka wątpliwości, czy ktoś potrafiłby odpowiedzieć na te pytani- ?

1. Czy to prawda ze szkiełko z tylu jest mineralne ?

2. Trochę głupsze ale mnie to ciekawi, czy śnieżnobiałe indeksy na tarczy mogą z czasem zżółknąć ?

Edited by Mixon123

Chyba u nas ostatnio z Fortisami średnio jeśli chodzi o dostępność w sklepach stacjonarnych. Ja szukam Aeromastera do przymiarki i póki co bez powodzenia.

Też się dziwię. Marka zacna, zegarki dobrze zrobione o ładnym wyglądzie... kiedyś były w Warszawie w sklepie Od czasu do czasu w zlotych tarasach. Ale to stare czasy:(

Czas zmienia perspektywę

Bardzo niedoceniana obecnie marka. Jedna z tych, które kupuje się dla własnej satysfakcji (a nie innych)

W pełni się zgadzam. Mój Fortis, to zdecydowanie najbardziej ulubiony zegarek z tych, które posiadam. Prawdziwy tool watch, który nic nie udaje i nie rzuca się w oczy, a cieszy głównie właściciela.

Pełna zgoda w powyższym.

Piękna klasyka:)

FORTIS CLASIC PILOT

post-5058-0-71522400-1573548629_thumb.jpg

Czas zmienia perspektywę

W pełni się zgadzam. Mój Fortis, to zdecydowanie najbardziej ulubiony zegarek z tych, które posiadam. Prawdziwy tool watch, który nic nie udaje i nie rzuca się w oczy, a cieszy głównie właściciela.

Fortis to taki Sinn z czasów, kiedy tą niemiecką firmą zarządzał jeszcze jej założyciel. "Proste", czytelne zegarki bez wymyślnych technologii.

Fortis to taki Sinn z czasów, kiedy tą niemiecką firmą zarządzał jeszcze jej założyciel. "Proste", czytelne zegarki bez wymyślnych technologii.

Niemiecka firma?

Szwajcarska raczej;)

Czas zmienia perspektywę

Niemiecka firma?

Szwajcarska raczej;)

Określenie niemiecka firma odnosi się do marki Sinn i pana Sinna, który nią zarządzał :)

Określenie niemiecka firma odnosi się do marki Sinn i pana Sinna, który nią zarządzał smile.png

Potwierdzam, trochę niefortunnie się wyraziłem, ale widzę, że się wyjaśniło.

Edited by Kobuz

Potwierdzam, trochę niefortunnie się wyraziłem, ale widzę, że się wyjaśniło.

No to nie zrozumiałem. Ale już jasne. Dzięki. Już się martwiłem, że jedna z moich ulubionych marek zegarkowych jest niemiecka.

Co do porównania do SINNa to zgoda:)

Czas zmienia perspektywę

Sinn raczej do grubasów nie należy, a tu proszę ;)

post-94831-0-59906300-1574410893_thumb.jpg

Edited by KRZYSIO

Trzeba przyznać, że ten model jest dość solidnej konstrukcji, ale na ręku leży dobrze ;)

Nowy nabytek, kowadełko takie

1291d43f6a7a03bf35fff55c7c44fb20.jpg

Edited by Bartheck

"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"