Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Kobuz

Użytkownik
 • Content Count

  339
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

326 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Kobuz

 • Birthday 08/09/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

574 profile views
 1. Znaleziony na chrono: Sinn 144 z wkładką 12-godzinową zamiast standardowego pulso+tachometru. Wiedziałem, że w latach 80/90 taką wkładkę można było zamówić do modelu 157 (dlatego bywa on określany "baby Tutima"), natomiast nowością jest dla mnie fakt, że pasuje ona do 144. Moim zdaniem wygląda świetnie
 2. O widzisz, a mnie mail przyszedł dopiero po 17. Może zostałeś wybrany jako beta-tester
 3. Strona https://www.sinn.de/ w końcu została "odmłodzona", choć ten starożytny design który był do tej pory jakoś pasował mi do niemieckiego producenta. Na szczęście zostawili archiwum, do którego lubię zaglądać.
 4. Powoli dochodzę do wniosku że to jest Doxa dla mnie, inne modele to byłby półśrodek. Jak się trzyma polerowana część lunety po 3 latach? I jak z dokładnością chodu?
 5. Chyba się lekko zanadto podekscytowałem - oczywiście PRS-59 będzie dostępny dopiero w następną niedzielę, czyli 9 czerwca - sorry za zamieszanie 🥴
 6. Sklep "otwiera się" 1-2x w miesiącu w niedzielę o godzinie 15 naszego czasu i tylko wtedy zegarki są dostępne, i to tylko wybrane. Trzeba mieć rękę na pulsie, bo poszukiwane modele sprzedają się w kilka minut, mniej popularne w godzinę. Jak chcesz coś kupić warto zapisać się do newslettera.
 7. Ktoś złapał dziś PRS-59? https://www.timefactors.com/products/smiths-www-prs-59 Ja się zastanawiałem, ale spodziewałem się bardzo szybkiego wyprzedania, a poza tym nie było mnie o 15 w domu. Ogólnie poza nurkiem to taki field watch/Dirty Dozen chodzi mi od dawna po głowie, więc gdy Eddie wrzucił go na forum od razu mi się spodobał. Mam nadzieję, że będą kolejne wypusty bo ten przypadł dokładnie na 80-lecie D-Day 🙂
 8. Osobiście żadnego nowego modelu nie mam, ale z tego co oglądałem UX i U1 to Seiko nie ma tutaj podejścia. Trzeba by chyba spojrzeć pod światło, żeby zobaczyć jakąś szparę i teleskop.
 9. Poprzedni niebieski wyglądał momentami na niemal czarny. Porównanie obu wersji na stronie sugeruje, że masz rację - nowy ma jaśniejszy odcień niebieskiego, ale za to indeksy i wskazówki mają delikatniejsze zabarwienie. Zauważyłem jeszcze jedną zmianę - datownik jest mniejszy, nie ma fazowanych brzegów. Wydaje mi się, że dzięki temu będzie się mniej rzucał w oczy. Co zaś się tyczy wymiarów, to 14,5 mm z wypukłym szkłem i wodoszczelnością 200 m to i tak nie jest tragedia. Na szczęście nie zrobili wypukłego szkła na deklu, co sprawia że niektóre modele 103 mają 17 mm grubości 😬 A szerokość między uszami jest dokładnie taka sama jak w oryginale. A, jeszcze jedno - limitka ma niebieską superluminovę 😎
 10. LJP L110 z kołem kolumnowym i 60h rezerwą chodu.
 11. Po 43 jednak trzeba pójść do Breitlinga (lub starych Limitek od Sinna), mnie akurat cieszy, że trzymają się oryginału, ale wiadomo, co nadgarstek to inna opinia Słuszna uwaga co do nakładanego logo, nakładane są również indeksy i wkładki wskazówek, wykonane z bloków ceramicznej superluminovy. Zawsze lubiłem ten model, teraz zyskał, a cena jeśli dobrze kojarzę nie wzrosła jakoś znacznie. Kto marzył o navitimerze to nic, tylko kupować. Zwłaszcza, że z tym można nawet nurkować, czego o Breitlingowych modelach powiedzieć nie można.
 12. Zgodnie z zeszłorocznymi plotkami powraca model 903, w tym limitka z jasnoniebieską tarczą. Kluczowa zmiana - znika pokrętło do suwaka logarytmicznego, od teraz ponownie obsługuje się go kręcąc lunetą, tak jak w pierwowzorze. Do tego 200 m wodoszczelności, więc zapewne wykorzystuje podobny system co model 717 - luneta jest zespolona ze szkiełkiem i posiada grubą uszczelkę, a całość jest trzymana w miejscu za pomocą śrubek.
 13. Amerykański dealer Sinna puścił farbę Coś się pojawi w poniedziałek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.