Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kobuz

Użytkownik
 • Content Count

  290
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

264 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Kobuz

 • Birthday 08/09/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

476 profile views
 1. Na chrono regularnie widuję 1-2 sztuki, więc nie taki znowu cud. Inna sprawa to cena - taka jak podał sviety. Nie wiedziałem, że to miało ghost date, lipa jak na szmal poziomu Tudora.
 2. No tak, Pro ma inną farbę luminescencyjną i chyba 3x więcej niż normalny U50, to ma sens, że oślepiał Dzięki za odp.
 3. Pewnie się jak zwykle powtarzam, ale to najlepsza wersja tego zegarka. Jakby jednocześnie wypuścili U50 w tej kolorystyce i UX50 to będę miał problem Sinn z cudownej lumy ogólnie nie słynie, ale jak jest w tym przypadku? Widać coś w nocy?
 4. Nie chwaląc się, to na początku filmu Barry wspomina o mnie On najpierw wspomniał o swoim 13, że za dużo dzieje się na tej tarczy, potem jak w paincie usunąłem oznaczenia godzin ze zdjęcia reklamowego, a potem obaj wysłaliśmy do Sinna sugestię, że tak to powinno wyglądać od początku. Jak dla mnie to dla perfekcji datownik powinien jeszcze wylądować w miejscu znaczka (Ar), ale nie można mieć wszystkiego.
 5. Tym razem zmierzyłem nowego Hydroconquesta GMT. I się zastanawiam po co komu LLD? Ten ma świetne wymiary, mechanizm true gmt, niewielkie, dobrze przemyślane zapięcie. Nawet kolorystka mi się spodoba, mimo że szukałem niebieskiego to i zielony też jest świetny.
 6. Wiem, że 556i przyjmie każdy pasek, ale ja bym go nosił tylko i wyłącznie na bransie, bo jest pierońsko wygodna i wygląda z nią najlepiej.
 7. Świetna sprawa. Kiedyś, patrząc na zdjęcia marketingowe ich czasomierzy miałem wrażenie, że te zegarki wyglądają płasko (paradoksalnie, pomimo trójwymiarowej konstrukcji większości tarczy). Dopiero kiedy zobaczyłem je na doskonałych jakościowo filmikach z Manufaktury autorstwa WatchesTV zmieniłem zdanie. Pomijam już fakt tego, że robią sami dosłownie wszystko. Gratuluję wyboru.
 8. Gratulacje, jest to absolutnie jest to najładniejsza seria nielimitowana wypuszczona przez TH od jakiegoś czasu (zaryzykuję, że od pierwszej Autavii z tym werkiem). Zegarek jest niewielki, ale to bardzo dobrze, bo to szkło faktycznie go powiększa. Mnie pozamiatał Skipper - jest po prostu genialny, ale każda wersja jest ładna.
 9. Cholibka, po co ja tutaj wchodziłem, już myślałem, że przeszedł mi ten zegarek, bo to w końcu tylko plastikowa zabawka. Chociaż, przynajmniej na zdjęciach, Atlantycki wariant bardzo mi się podoba. Ale po waszych wypowiedziach będę musiał zajrzeć do sklepu jak wpadnę do Grodu Kraka.
 10. Światło jak to w salonie dramatyczne, ale chyba bransoleta BoR trochę wzmacnia ogólne wrażenie "połysku". Nie zwróciłem uwagi, czy nowy model ma więcej polerowanych powierzchni.
 11. No i przymierzyłem. Jest świetny: rozmiarowo, wyglądowo, leży dobrze na nadgarstku. Ale to powinna być półka cenowa Orisa Pointer Date.
 12. Ale będzie hicior. Longines może i podrożał okropecznie (cenowo za bardzo zbliżają się do Tudora), ale za to robi dokładnie to, czego chcą fani marki. I zyskują sobie tym nowych, bo chyba sam mogę się już do tej grupy zaliczać. LLD nigdy do mnie nie przemawiał - za długie uszy, wielgachne koronki, nieczytelny wzór lumy, brak bransolety (milanese to dla mnie nie bransoleta). A tu niedość, że rozmiar idealny, tak że nawet te uszyska batmana nie powinny stanowić problemu, to jeszcze poprawili wszystko, co nie pasowało mi do tej pory. Chapeau bas, Longines.
 13. Sinn: wywalmy z katalogu zegarki z certyfikacją zgodności z normą dla zegarków dla pilotów (DIN 8330), którą sami stworzyliśmy Tymczasem Laco:
 14. Uznałem, że jak koronka zakręcana, to da radę w tych kilkudziesięciu centymetrach wody, w których nurkowałem Staram się ja mogę
 15. No to moja Precista już na pewno zostaje - spędziła ze mną miesiąc w dżungli Ameryki Południowej - na łodziach, motorówkach, pod wodą w rzekach o czarnej wodzie jak i w palącym słońcu. Na zapięciu, a nawet na bezelu pojawiło się parę "śladów użytkowania", ale o to chodzi w takim zegarku. Świetna luma pozwalała sprawdzić czas w środku nocy, a niezależna wskazówka godzinowa była bardzo przydatna przy zmianach stref czasowych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.