Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kobuz

Użytkownik
 • Content Count

  238
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

168 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Kobuz

 • Birthday 08/09/1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

362 profile views
 1. W rękach nie miałem ani nie nosiłem, ale słyszałem opinię że bransoleta damasko jest beznadziejna. Łatwo się odpina bo nie ma tam żadnych przycisków czy zapięcia, a i ten ich "tegiment" zastosowany na bransolecie jest dużo mniej trwały niż na kopertach (podobnie jak u Sinna, a może nawet gorzej).
 2. Faktycznie, bardzo podobny, a już myślałem że Defakto Transit przypomina 556 Co do ochrony antymagnetycznej to już kiedyś mieli w ofercie taki zegarek - 656/657. Co prawda nie było wówczas wersji bez cyfr, ale jednak był. Też uważam że nie zaszkodziłoby wprowadzenie takiego modelu do oferty, "557" z obracaną lunetą też mógłby się przyjąć - te kilkanaście lat temu 38 i 41 mm to było chyba po prostu za mało.
 3. Faktycznie mogli to spasować lepiej, albo po prostu nie starać się na siłę robić bransolety na szerokość uszu. Aczkolwiek żeby ten efekt raził ktoś musiałby mieć chyba nadgarstek jak gałązkę. Dużo gorzej taka poszerzona bransoleta wygląda np. w Doxie Sub 300T. A zegarek lubię zwłaszcza, że to day-date
 4. Starsze Precisty świetne, to oczywiste. Widzę, że do Commandera też nie ma się co za bardzo przyczepić. Bardzo podoba mi się zwłaszcza bezel w tym zegarku.
 5. "Precka" dostała dziś nowy pasek - Barton Elite. Pasuje jak "firmowy" - przy kopercie nie zieje paskudna szpara, szybki montaż bez narzędzi to świetna sprawa, a dyniowy kolor spodu pasuje do barwy wskazówek chrono lepiej, niż się spodziewałem. Co prawda dzięki Sinnowi przekonałem się do bransolet do tego stopnia, że zakup pasków praktycznie w ogóle mnie nie obchodzi, ale tutaj postanowiłem trochę zaoszczędzić bransoletę, bo o ile na kopercie i samym zapięciu nie ma nawet najmniejszej ryski, to w miejscach kontaktu ostrych krawędzi ogniw nawet DLC nie da rady.
 6. Świetny start, udało się kupić po cenie z metki? Na początku ceny trochę oszalały, ale nadal są chyba droższe niż cena sugerowana.
 7. Niby mały UX już był, bo EZM2 to właśnie taki zegarek, i moim zdaniem rewelacyjny design. Ale wątpię w jego powrót a raczej faktyczne zmniejszenie gabarytów UX-a. Co ciekawe: UX ma 13,3 mm grubości, więc jak na klasę wodoszczelności jest dość "chudy", ale EZM2 miał 11,4 mm i na taką grubość liczę w nowej wersji - ta smukłość koperty to jeden z powodów, dla których poważnie rozważałem U50. Natomiast co do wypustów to Sinn chyba potrzebuje świeżego spojrzenia na swoją ofertę, bo się trochę pogubili. Potrzeba tej marce kogoś takiego, jak Jupp Philipp w Fortisie - który skasował daremną garniturową linię zegarków a skupił się na tych, z których firma dziś słynie. Nikt nie kojarzy Sinna z kwarcowymi damkami, koszmarnie drogim 6200, a mało kto z niesamowicie mdłą linią "Frankfurter Finanzplatzuhren". Sinn to zegarki dla pilotów, nurków, sportowców - nawet tych, którzy tylko marzą, by nimi być
 8. Zgadzam się, 5990 jest świetny, chyba od razu stał się moim ulubionym nautilusem (a ogólnie za tą kolekcją nie przepadam). A co do destro to skoro Patek poszedł tym tropem to zapewne omega już wkrótce coś takiego wypuści
 9. Zwykle więcej na wiosnę a ciut mniej na jesień (koniec października na Watchtime w Düsseldorfie). Problem w tym że obecnie mają niesamowite tyły ze względu na problemy z dostawcami części (prawie wszystkie zegarki, w tym zwykły U50 bez tegimentu to czas oczekiwania na ich stronie 29 tygodni!) więc będzie dobrze, jeżeli na wiosnę zrobią normalny wypust nowości. Też liczę albo na U50B albo małego UX-a, ale przyjdzie trochę poczekać
 10. Ja mam wrażenie, że we wszystkich Lange uszy nie tyle są długie, co ich kształt sprawia, że nieco odstają od nadgarstka. Zwłaszcza widać to w modelach z grubszą "dupką", jak chronografy. Ale kto by się tym przejmował mając taki zegarek. Chyba tylko w przypadku największych modeli, takich jak 31-dniowy czy Terra Luna może to wyglądać nieco dziwnie.
 11. Nowy wypust Time Factors, Smiths Commander PRS-60, 38 mm średnicy, 14,6 (!) mm grubości i 300 m wodoszczelności. Na czym się wzoruje to wiadomo. Gdyby nie te wskazówki (które akceptuję wyłącznie na oryginale) to brałbym go pod uwagę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.