Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek11

Nurek automat do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zawsze podobały mi się nurki, ale nigdy takiego nie miałem, dlatego proszę Was o wszelkie rady i sugestie.

 

Warunki brzegowe:

 

- automat,

- na bransolecie albo meshu (nato może być w komplecie, ale to nie warunek konieczny), warunkiem koniecznym jest natomiast jak najlepsza jakość wykonania bransy i zapięcia,

- preferowany Szwajcar, ale to nie jest warunek konieczny, może być też innej proweniencji,

- raczej na trycie niż na lumie,

- koperta min. 42mm,

- zawór helowy może być jako bajer, ale nie jest konieczny,

- fajnie byłoby, gdyby na deklu znalazł się jakiś stylowy grawer z morskim motywem,

- obrotowy bezel też się przyda.

 

Tyle z grubsza.

 

Nie mam dużego doświadczenia, ale tak na szybko mam na celowniku:

 

1) Davosa argonautic lumis

post-78285-0-26508000-1474471090_thumb.jpg

Trochę brakuje mi jakiegoś fajnego graweru na deklu.

 

2) Deep Blue DepthMaster 3K II Black

post-78285-0-41998600-1474472806_thumb.jpg

Lekko przeraża mnie średnica koperty, bo mam w nadgarstku 17,5 cm, ale poza tym bardzo mi się podoba.

 

Więc może coś innego z Deep Blue?

Albo zupełnie z innej parafii?

 

Pozdrawiam, Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Daj sobie spokój z tym Deep Blue, to gigant, na twojej gałązce będzie wyglądał groteskowo heheheh.

 

Jeśli już DB to przyglądnij się serii DayNight Rescue t-100, lub  serii Scuba.

 

 

ps. pisz do użytkownika forum Atomictimepl , on jest dystrybutorem na Polskę firmy Deep Blue, na pewno Ci coś doradzi, i za pewno nie będziesz żałował !!!


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Daj sobie spokój z tym Deep Blue, to gigant, na twojej gałązce będzie wyglądał groteskowo heheheh.

 

Jeśli już DB to przyglądnij się serii DayNight Rescue t-100, lub  serii Scuba.

 

 

ps. pisz do użytkownika forum Atomictimepl , on jest dystrybutorem na Polskę firmy Deep Blue, na pewno Ci coś doradzi, i za pewno nie będziesz żałował !!!

 

No chyba tak, DeepthMaster 3K będzie za duzy.

Scuba nie za bardzo mi się podoba, przynajmniej na fotkach.

Z Deep Blue najbardziej podoba mi się DayNight Rescue.

I jestem trochę w kropce, czy brać wspomnianą wyżej Davosę czy Deep Blue?

Cena praktycznie ta sama.

 

post-78285-0-71777700-1474532013_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Hydroconquest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Hydroconquest?

Obecne modele mają max. 41 mm średnicy, możesz poczekać na zakup tak do listopada - będą wprowadzone nowe modele HQ gdzie będą miały śr. 44mm. Dla mnie plus i pewnie też dla każdej osoby która poszukuje dużego zegarka. No i rozstaw uszów, dosyć krótki, żeby mieścił się na każdej ręce i w szer. 22mm więc praktycznie podpasujesz każdy kauczuk (prosty, bez maskownic), NATO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wspomniałem w pierwszym poście, koperta min. 42 mm. Także obecne Hydroconquest odpadają.

44-45mm wydaje mi się maksymalną średnicą na mój nadgarstek.

Szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trycie to takie możesz zobaczyć.

 

899015d1407076923-praetorian-signifer-au

DSC_2054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są zegarki i na trycie i na lumie? tak by po 24 latach dalej świeciły?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno wyklucza drugie, ale może są.

A jak szwajcar to może tali Luminox.

 

luminox-modern-mariner-automatic-6500-me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trident Pro 600 w rozmiarze 43mm

 

IMG_2836_zpsffubdgvd.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak wspomniałem w pierwszym poście, koperta min. 42 mm. Także obecne Hydroconquest odpadają.

44-45mm wydaje mi się maksymalną średnicą na mój nadgarstek.

Szukam dalej.

 

 

Tak wygląda Rescue GMT  rl zdjęcie z mojej ręki :-)

 

XvYOYlK.jpg?1


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu brałbym Davosę. Całkiem ładny zegarek, który miałem kiedyś okazję przymierzyć i według mnie będzie leżeć na twoim nadgarstku idealnie. Ciekawie prezentuje się również Citizen NB1036-50, ale tobie raczej nie przypadnie do gustu (kto wie?), sądząc po podanych wymaganiach.

 

 Pozdro i życzę znalezienia wymarzonego nurka  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namowie kolegi (powyżej), zwróciłem uwagę na Oris Aquis Date.

Czy różnica w cenie w stosunku do Davosy, Deep Blue czy Glycine przekłada się na lepszą jakość i wykonanie Orisa?

Czy warto dołożyć do tych powiedzmy 6000 zł i kupić nowego Orisa Aquis Date?

 

post-78285-0-62515500-1474807459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dołożyć kolejne 6, i brać GS Seiko :-).


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już za dużo, poza tym Seiko aż tak mi się nie podoba, za całym dla niego szacunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to nie Seiko, to Grand Seiko :-)


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne modele mają max. 41 mm średnicy, możesz poczekać na zakup tak do listopada - będą wprowadzone nowe modele HQ gdzie będą miały śr. 44mm. Dla mnie plus i pewnie też dla każdej osoby która poszukuje dużego zegarka. No i rozstaw uszów, dosyć krótki, żeby mieścił się na każdej ręce i w szer. 22mm więc praktycznie podpasujesz każdy kauczuk (prosty, bez maskownic), NATO.

można coś więcej na temat nowych HQ ? Nigdzie nic nie widzę na ten temat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie jest jeszcze Squale 50 Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak wytypował moje 4 topowe divery do 4000zl:

 

Christopher Ward C60 Trident Pro 600:

https://www.christopherward.com/watches/dive/c60-trident-pro-600-range

 

Widziałem na clearance nawet za 2/3 sugerowanej ceny detalicznej. Na plus ze maja wszystkie bajery (ceramiczy bezel, wysoka WR, porzadne wykonanie). Na minus, ze marka mniej "prestizowa" i troche za bardzo wszystko sie swieci, bezel, indeksy, wskazowki i jeszcze fale na tarczy, troche za duzo)

 

Oris Aquis Date:

http://www.jomashop.com/oris-aquis-mens-watch-733-7653-4155mb.html

 

Najdrozszy i troche przekracza budzet, ale ten niebieski na zywo jest niesamowity. Tak samo bransoleta. Jesli masz kogos kto podrozuje do USA to moglby Ci przywiezc. Na minus praktyczny brak mozliwosci zmiany paska i cena o polowe wyzsza od Chr.Ward za ten sam w koncu mechanizm.

 

Squale 50 Atmos:

http://www.squalewatches.com/Squale_1521_026_A_Professional_Dive_Watch_p/1521-026-a.htm

Moim zdaniem mistrzostwo designu, zwlaszcza na meshu (wtedy cena wedruje do 1000$). Na minus podalbym, ze martwi mnie trwalosc bezela oraz to, ze jest malo dressy, jesli ubierasz koszule, nie mowiac o marynarkach to bedzie smiesznie wygladal.

 

Alpina Seastrong 300:

http://www.jomashop.com/alpina-watch-525lgg4v6.html

Mnie sie bardzo podoba, jest na forum w klubie Alpiny jeden uzytkownik, ktory ja kupil z Niemiec, mozesz podpytac o szczegoly. Niestety nie wiem zbyt wiele o tym zegarku. 

 

To by byly moje typy do 4000 PLN (1000$) zakladajac, ze mozesz jakos zalatwic prywatny import z USA.

 

Ja sercem bylbym chyba za Squale na Meshu, rozumem za Oris Aquis Date, a kieszenią za Chr. Ward na clearance (38mm jest wciaz za 640$).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i fajne przedstawienie Twoich wrażeń.

 

1) Christopher Ward C60 Trident Pro 600 - jak sam napisałeś, marka mniej "prestiżowa", obawiam się że kiedyś byłby problem z ewentualną sprzedażą. Ale ma za to ładny dekiel.

2) Oris Aquis Date - na tą chwilę mój numer 1, prawie już go kupiłem:) Z tymże w tej wersji 

post-78285-0-35109200-1475147725.jpg

3) Squale 50 Atmos - coś mi w nim nie pasuje, niespójny, taki ciężki i jakby to rzec, mało harmonijny.

4) Alpina Seastrong 300 - OK, ale Oris po prostu bardziej mi się podoba.

 

Co do importu z USA, to chyba nie takie proste.

Ktoś musiałby tam kupić prywatnie zegarek i przywieźć mi albo wysłać jako prezent (choć ta pierwsza opcja jest chyba najpewniejsza)?

Inaczej nie ominę VAT-u i cła.

Poza tym staram się jednak kupować w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ominiesz cła, jednak nawet z nim nowy zegarek można kupić sporo taniej, zwłaszcza gdy znajdziesz promocję na jomashop lub w ashfordzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do importu z USA, to chyba nie takie proste.

Ktoś musiałby tam kupić prywatnie zegarek i przywieźć mi albo wysłać jako prezent (choć ta pierwsza opcja jest chyba najpewniejsza)?

Inaczej nie ominę VAT-u i cła.

Poza tym staram się jednak kupować w kraju.

 

Rozumiem, ja mam trochę spaczony obraz tego wszystkiego, bo mieszkam tymczasowo w USA. Widząc zegarki, które tutaj kosztują niecałe 4000zl (1000$) wierzyć mi się nie chce, ze w Polsce trzeba za nie zapłacić o polowe więcej i to z jakimi zarobkami u nas a u nich. Dla przykładu, te Orisy Aquis Date można tu nawet kupic w Walmarcie za standardowa cenę 1000-1100 $$.  

 

Gdybym był bardzo zdeterminowany i miałbym kogoś zaufanego, kto jedzie na chwile do USA to poprosiłbym go o zakup i przywiezienie na własnym nadgarstku. Myślę, ze skoro nie jesteś handlarzem, nie robisz tego na masowa skale to nie jest to jakaś wielka zbrodnia. Do jednej sztuki na własny użytek chyba się nie przyczepia...

 

Sam mam ostatnio diverowe zagwozdki, bo mój zakup Eterny Tangaroa z Jomashop się nie powiódł. Paczka zaginęła w transporcie, nie wiedza gdzie ona jest. Dostalem zwrot kasy. Na moje "nieszczęście" miałem dodatkowy miesiąc na rozmyślania o idealnym zegarku i wyszło mi, ze albo taki nie istnieje, albo jest to Omega Seamaster :P:P:P

 

Pozdrawiam i szczerze myślę, ze nie zawiedziesz się na Orisie jeśli go kupisz. Wg mnie jest najbliżej ideału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.