Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

primabaleron

Blancpain No Radiations

Rekomendowane odpowiedzi

Patrze sobie na takiego:

 

http://www.ebay.pl/itm/291908576509?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

A wiedza mizerna, mimo kociokwiku w głowie po lekturach w internetach (m.in. w tym podforum).

 

Czy ktoś się może poddać przedmiotowy egzemplarz konstruktywnej krytyce?

Byłbym niezmiernie wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tę cenę tylko dla zdeklarowanych miłośników marki , którzy szukają konkretnie takiego egzemplarza

Przypomina mi to historię bagnetu do AK GN , który to chciałem zakupić 

Okazało się ,że egzemplarz z konkretnego rocznika jest 10 razy droższy niż z innego bo niby 1957 był szczególny ( mała ilość ) 

http://allegro.pl/bagnet-kalasznikow-kbk-ak-47-1957-polski-oryginal-i6513167929.html

dla mnie natomiast nie miało to znaczenia , gdyż z innych lat chodzą po 200 zł, a są dokładnie takie 

podobnie z tym zegarkiem za 2800 funtów znalazłbym wiele innych ciekawszych diverów , ale skoro kręci Cię dokładnie ten :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem ten zegarek jest Fake.,Z oryginałem nie zgadza się kaligrafia w liczebniku Fifty,według mnie pierwsze F powinno mieć inne "wywijasy", jak patrzysz na F powinno być widać ampersand.,.,Tych zegarków  jest bardzo dużo na rynku jak by wszystkie policzyć to wyjdzie ,że Polska Marynarka Wojenna byla liczniejsza od US Navy i Royal Navy razem wziętych.,Ale to jest tylko moje zdanie i ja nie jestem ekspertem od BP FF .Dlatego zacytuje oficjalne oświadczenie firmy Blancpain w tym temacie :"We apologise again (about posting a MW fifty in "lettres du Brassus" nr8), we consider to tell you cleary and firmy, in order to end any legend or misunderstanding, that Blancpain never produced watches for the polish marine.

Friendly

The Blancpain team."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie... :)

 

 

Legendy aczkolwiek zapodają, że Blancpainy funkcjonowały jednak na rękach oficerów i w magazynach Marynarki Wojennej. Być może trafiły tam nie jako model wyprodukowany "tylko dla:...", ale jako zakup większej partii seryjnych modeli puncowanych później MW gdzieś na zapleczu portu wojennego Gdynia... :)

 

Zgadzam się, że jednoznaczne określenie autentyczności tych zegarków jest bardzo problematyczne. Nie dotyczy to tylko przedmiotowego egzemplarza z zatoki. Widziałem w necie werki 21, 25 i 53 kamieniowe (np dl Bundeswehry), minimum 3 rodzaje wskazówek sekundowych, zegarki z bezelem od Precisty PRS-50 etc. Takoż oznaczenia Swiss Made są różne. Wszystkie prezentowane FF No Radiations jako rzekome związane z MW mają numery seryjne 2xxxxx, ten ma 5xxxxx.... etc, etc

 

O FF dla armii niemieckiej znalazłem m.in. taki materiał:

 

 

post-42977-0-30059900-1476677220_thumb.jpg

 

 

Przydałoby się mieć coś takiego o MW, bo mój post nie ma znaczenia tzw "zapytania przedzakupowego", ale raczej wywołania ponownej dyskusji na temat tego nietuzinkowego i (być może) związanego z polską historią zegarka :)



podobnie z tym zegarkiem za 2800 funtów znalazłbym wiele innych ciekawszych diverów , ale skoro kręci Cię dokładnie ten :)

 

Kręci mnie jako model z historią, ale ten konkretny egzemplarz już mniej... :P

 

Notabene będzie on dużo droższy, niż 2800 GBP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendom można tak samo wierzyć jak przechwałkom wędkarzy.,Słyszałem różne opowieści na temat tych rzekomych BP dla MW nawet szkoda te bzdury powtarzać.,Skoro archiwum Blancpain zdecydowanie dementuje wykonanie takiej produkcji to dla mnie raczej wystarczający dowód.,Zresztą nie tylko archiwum BP,ale kilku pasjonatów prawdziwych ekspertów także zaprzeczyło istnieniu takich zegarków.,Jeżeli miałbyś kiedykolwiek potrzebę stuprocentowego potwierdzenia autentyczności BP to  najlepszym ekspertem jest Brian Dumais .,http://www.watchdeco.com/Welcome.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendom można tak samo wierzyć jak przechwałkom wędkarzy.,Słyszałem różne opowieści na temat tych rzekomych BP dla MW nawet szkoda te bzdury powtarzać.,Skoro archiwum Blancpain zdecydowanie dementuje wykonanie takiej produkcji to dla mnie raczej wystarczający dowód.,Zresztą nie tylko archiwum BP,ale kilku pasjonatów prawdziwych ekspertów także zaprzeczyło istnieniu takich zegarków.,Jeżeli miałbyś kiedykolwiek potrzebę stuprocentowego potwierdzenia autentyczności BP to  najlepszym ekspertem jest Brian Dumais .,http://www.watchdeco.com/Welcome.html 

 

Archiwum BP po pierwsze nie posiada pełnej dokumentacji, po drugie dementuje wykonanie zegarków dla MW. Nie oznacza to, że MW nie mogło zakupić zegarków na rynku. "Prawdziwi eksperci" widać wiedzą coś więcej niż MON, ponieważ jest odpowiedź rzecznika MON potwierdzającego użycie zegarków BP przez MW. Każdy wierzy komu chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych potwierdzeń, że takie zegarki jak powyższy były na stanie WP i moim zdaniem nie były.

Natomiast z takimi zegarkami Blancpain jak w tym wątku jest taki problem, że pomimo oświadczenia firmy, są potwierdzenia że w WP one były, natomiast pewności 100% jak to z informacją o wojsku mieć nie można.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40708-wojskowe-polskie/page-2?do=findComment&comment=462756


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archiwum BP po pierwsze nie posiada pełnej dokumentacji, po drugie dementuje wykonanie zegarków dla MW. Nie oznacza to, że MW nie mogło zakupić zegarków na rynku. "Prawdziwi eksperci" widać wiedzą coś więcej niż MON, ponieważ jest odpowiedź rzecznika MON potwierdzającego użycie zegarków BP przez MW. Każdy wierzy komu chce.

Archiwum Blancpain posiada pełną dokumentacje nt zegarków FF dostarczanych US Navy od 1953,ale całkowicie zaprzecza dostawom (BP Team nie napisał ,że ma braki w dokumentacji) dla LWP w latach 70.,Dla mnie ma sens :Blancpain boi się oskarżeń o współpracę z komunistycznym reżimem,nie chce żeby firma była współodpowiedzialna za zbrodnie Stanu Wojennego, dlatego bezczelnie idzie w zaparte i zaprzecza oczywistym faktom potwierdzonym przez MON(pod przywództwem najbardziej wiarygodnej postaci ever).,Polska w latach 70 była szóstą potęgą gospodarczą świata dlatego zakup prestiżowych zegarków dla "moriakow" nie powinien nikogo dziwić,komuniści mieli więcej dolarów niż Escobar i musieli je na cokolwiek wydać.,Setki zegarków BP FF na rynku tylko potwierdzają fakt ,że Flota MW w tych czasach była najpotężniejszą marynarką świata(liczne kolonie,terytoria zamorskie,zapierające dech w piersiach manewry na Bałtyku)., Dlatego trudno uwierzyć w bzdury głoszone przez "Prawdziwych ekspertów" (jak Brian Dumais)  pod tytułem: zegarki BP no radiations MW są masowo produkowane w Wietnamie tylko dlatego iż maja dosyć powszechne mechanizmy AS i jest je łatwo podrobić.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blancpainy były na 100% na stanie mw.jako że nie można linkować do wiadomego forum,trzeba wklepać do gógla arkadiusz pawełek blancpain.

ps

pośrednicy,mówi ci to coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelka bp był też na tym forum. Sam mam taki sam model.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie lotnicy otrzymywali zegarki ale z tego co wiem (rodzina) wszystkie takie rzeczy były na zasadzie dopóki żołnierz służył. Później następował zwrot rzeczy (zegarka).

Tak jak pan Piotr pisał nadal występuje coś takiego jak wybrakowanie sprzętu tzn przekazanie do agencji mienia (w tamtych czasach mogło się zwać inaczej) i rzeczy były sprzedawane osobom prywatnym/firmom.

Jeżeli rzeczywiście MW miała takie zegarki to do dnia dzisiejszego mogło się zachować ledwie kilka egzemplarzy o ile się zachowały. Raczej nikt wtedy i dzisiaj też nie dba o takie mienie.

Zresztą w tamtych czasach na 100% sprowadzali by radzieckie wyroby, no bo co wtedy nie było od bratniego narodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już było... :rolleyes:  Z tym bólem głowy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.