Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
neuro

MAŁY PORADNIK KUPUJĄCEGO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić nie oszukany wiszący zegar typu Junghas, Kienzle, Becker.

Im więcej oglądam tym bardziej sie boję tzw. wtopy.

Moze macie coś fajnego nie drogiego i pewnego... proszę


mógłby też być FSM..


Może ktoś pomoże ocenić tę aukcję.. proszę.

http://allegro.pl/zegar-antyczny-kienzle-i6768051013.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę kupić nie oszukany wiszący zegar typu Junghas, Kienzle, Becker.

Im więcej oglądam tym bardziej sie boję tzw. wtopy.

Moze macie coś fajnego nie drogiego i pewnego... proszę

mógłby też być FSM..

Może ktoś pomoże ocenić tę aukcję.. proszę.

http://allegro.pl/zegar-antyczny-kienzle-i6768051013.html

 

 

Zobacz sobie ten dział:

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/44-zegary/

 

Oraz ten temat:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61751-kupi%C4%99-oddam-zamieni%C4%99-gie%C5%82da-zegar%C3%B3w/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarkami na allegro zainteresowałem się niedawno. Zauważyłem że zasady z innych aukcji kompletnie nie pasują do tych zegarkowych. Kupując 10-15 letni telefon (zbieram BlackBerry) mogę obgadać stopień wyświechtania każdego klawisza po czym aparat za 30 zł przychodzi zapakowany w pancerne pudło.

W aukcjach zegarkowych po zadaniu pytania o dokładność chodu jestem dodawany do czarnej listy, Nie otrzymałem żadnego zdjęcia/zbliżenia o które prosiłem. Nie rozumiem, czy 30 zł dla prywatnego sprzedawcy telefonu to więcej niż 200 dla firmy handlującej zawodowo?

 

Ostatnio napaliłem się na zegarek z lat 30. Poprosiłem o sprawdzenie chodu wyjaśniając że interesuje mnie pomiar z dokładnością do 5 minut. Nie dostałem odpowiedzi za to zostałem dodany do czarnej listy.

 

Byłbym wdzięczny za listę pytań które można zadać sprzedawcy zegarków nie obrażając jego ego i nie wpisując się na czarną listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fojtek, jakby Ci to powiedzieć... allegro jest słabym miejscem gdzie warto szukać zegarka a już z pewnością używanego i tak starego... Dużo tam po prostu sprzedawców którzy często mijają się z prawdą, licząc na niewiedze kupujących. Jest nawet na forum wątek o takich „okazjach”. Zdecydowanie bardziej bezpieczniejszy do kupna używanego zegarka będzie forumowy bazarek, myśle że lepiej kupić od forumowych entuzjastów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

A wiecie może z jakiej strony jest ryzykowne zamawiać? 

To oczywiste, z "lewej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze na Allegro nie warto zamawiac drogich zegarkow, zbyt duze ryzyko. Ze swojej strony jesli chodzi o zegarki meskie to moge polecic https://www.otozegarki.pl/zegarki-rodzaj/meskie

Jakosc obslugi zdecydowanie na plus, zegarek 100% oryginal zweryfikowany i bardzo dobrze zabezpieczona paczka. Z Allegro dostalem uszkodzony zegarek o watpliwej autentycznosci.

 

Brak PL znakow na klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, teraz już wiem gdzie kupować zegarki. Dobrze, że użytkownik forum z tak dużym stażem i doświadczeniem podzielił się z nami swoją, dotychczas tak ściśle chronioną, wiedzą o swoim najlepszym źródle zakupów.

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, teraz już wiem gdzie kupować zegarki. Dobrze, że użytkownik forum z tak dużym stażem i doświadczeniem podzielił się z nami swoją, dotychczas tak ściśle chronioną, wiedzą o swoim najlepszym źródle zakupów.

 

R.

Z pewnością są tu osoby z dużo większym doświadczeniem niż ja. Podzieliłem się własnymi, skromnymi doświadczeniami. Jak dla mnie możecie zamawiać też i przez allegro, jak kto woli. Ja zawsze kieruję się ceną, ale i opiniami o sklepie. Nie tylko przy wyborze zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to pytanie już padło ale co myślicie o sklepie jomashop.com ? Widzę że niektóre ceny mają atrakcyjne.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to pytanie już padło ale co myślicie o sklepie jomashop.com ? Widzę że niektóre ceny mają atrakcyjne.

Dzięki

Sklep sprawdzony. Do ceny trzeba doliczyć cło i vat- około 25%. Czas oczekiwania na dostawę od kilku dni do kilku tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy w dobrym miejscu pisze więc sory za offtopic. Chciałem się zapytać o portal chrono24. Czy na tej stronie to faktycznie bezpieczne zakupy są wolne od podróbek i oszustów czy też trzeba jednak wszystkie zegarki oglądać i doradzać się czy to nie na pewno podrobka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro lokalnie - czy ktoś z was już to ogarnął?

 

czy zamieszczane są tam tylko anonsy (coś na podobieństwo OLX) i kupujący składa jedynie swoją propozycję ceny, bez "wglądu" w przebieg zainteresowania przedmiotem?

jakie są kanały kontaktu ze sprzedającym?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro lokalnie - czy ktoś z was już to ogarnął?

 

czy zamieszczane są tam tylko anonsy (coś na podobieństwo OLX) i kupujący składa jedynie swoją propozycję ceny, bez "wglądu" w przebieg zainteresowania przedmiotem?

jakie są kanały kontaktu ze sprzedającym?

 

no trochę zrobiło się zamieszanie.

 

Z tego, co ja się zorientowałem. Wystawić jako osoba prywatna można ogłoszenie na:

 

- Allegro z 10% prowizją Allegro

lub

- bez prowizji na Allegro lokalnie.

 

Ta druga opcja widoczna jest na tylko na allegro lokalnie, pierwsza na obu. 

 

Swoje ogłoszenia widzi się w allegro lokalnie. 

 

Kiepsko się zrobiło bo dużo ludzi nie wie co i jak....

 

Kujący ma możliwość kontaktowania się przez zadaj pytanie a Ty widzisz te pytania w aplikacji Allegro lub na stronie jako czat 

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jestem przed kupnem pierwszego używanego mechanicznego automatika - Orienta (któryś z modeli jakie mi się spodobały FN02005W/FFN02005WH, FEV0M002BT, CFN01002EH/HH, FFP01002B7/CFP01002B), i nurtuje mnie sprawa okresu "postoju" takiego nieużywanego mechanicznego zegarka, a więc, czy długi okres bez pracy mechanizmu ma jakiś negatywny na niego wpływ, oraz czy dokładna regulacja mechanizmu przez zegarmistrza, aby on dokładnie odmierzał  czas (np. nie spieszył za bardzo) to kwestia oprzyrządowania i umiejętności zegarmistrza, czy jakości/typu samego mechanizmu? A więc, jak przed zakupem takiego typu zegarka się upewnić, że da się go dokładnie wyregulować?

 

Edytowane przez Renes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.