Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

Rosyjska ruletka - turniej zegarków radzieckich

Ankieta: Ankieta dotyczy prezentacji ze str.25 tego wątku. Każdy Forumowicz typując swoich faworytów odpowiada na wszystkie 3 pytania punktowane : 1 miejsce =3pkt. 2miejsce = 2pkt. 3 miejsce = 1 pkt.  

47 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - to mój pierwszy post w tym temacie, zatem wypada mi przywitać się ze wszystkimi uczestnikami. Witam serdecznie :)

 

A po drugie: już po tej pierwszej rundzie widać, że daliście nam jako jurorom bardzo ciężki orzech do zgryzienia - poziom bardzo wysoki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wybór w stylu "Które dziecko kochasz najmniej" :P.

wszystkie kocham tak samo ;) oczywiście znajdzie się jakiś kontrowersyjny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dużą przyjemnością oglądam dzisiaj zmagania naszych kolegów moim zdaniem kchrapek z poljotem 3017 to mistrzostwo świata

 

pozdrawiam Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie do moderatora- budziki też mogą być ????

Nie wiem do którego ale odpowiem

 

Warunki jakie trzeba spełnić:

 

1 Biorą udział zegarki radzieckie + blok wschodni ( umownie do 1992r) Mogą być eksportowe, Sekondy, Cornaviny itd. Mogą być naręczne kieszonkowe, biżuteryjne. 

 

Nie ma tu wzmianki o budzikach ale jeden kolega kiedys "radyjko" wystawił do boju  :D 

Powiedzmy że nie pamiętam jak to się skończyło  :)  Wszystko zależy od Jury.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za opóźnieie ale wiecie czym jest spowodowane.

 

Kategoria II w pierwsze rundzie to 

 

1.2. "Brzydal z natury" - pokazujemy swój designersko najbrzydszy zegarek.

 

 

Roman - nie chce mi się szukać ale podobna kategoria już chyba kiedyś była.

 

 

A korzystając z okazji parę słów o pierwszej konkurencji.

 

Wszyscy poszli z grubej rury i pokazali piękne zegarki. Dla mnie jednak faworytami w tej rundzie są zegarek kol yorki_man - piekny i rzadki Poljot w automacie. Wiem jaki jest rzadki bo mam ( tez kupiony za miedzą :) ) oraz  Poljot kol. Trevisa. Przecież on tylko Rakiety zbierał :D  skąd u niego taki piekny i rzadki Poljot - masz PW ode mnie. Nie ustepują im wcale zegarki kol. MikeS, Myszaty,gregch. Liscak też pokazał cos fajnego - tylko którego wybrac ;) .

 

Do jutra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman - nie chce mi się szukać ale podobna kategoria już chyba kiedyś była.

 

 

 

Nie szukaj Krzysztof  - nie było.(Choć nigdzie nie jest napisane że kategorie nigdy się nie powtórzą)

 

To już było:

 

Szybcy i martwi....

 

 

Radzieckie EDC. Czyli coś do dżinsów i t-shirtu

 

II Radziecki zegarek z baterią

 

III "Radziecki garniturowiec"

 

IV Radziecki automat

 

 

 

Stawka

 

Zegarek radziecki z datownikiem.

 

 

Ekstrawagancki zegarek radziecki 

 

 

Zegarek radziecki dla kobiety

 

Radziecki zegarek z rzymskimi indeksami.

 

Radziecki zegarek z ciekawym mechanizmem

(Pokazujemy dwa zdjęcia czyli zegarek i jego mechanizm. Dodatkowo prosimy o dwa-trzy zdania komentarza -uzasadnienie wyboru zegarka)

"Zegarek radziecki z giloszowaną lub teksturowaną tarczą"

 

 

Zegarek radziecki z lat 1930 – 1959

 

 

Zegarek radziecki z MAŁYM SEKUNDNIKIEM

 

W samo południe

 

1-1„Radziecki odważnik”  czyli coś dużego lub ciężkiego

 

 

1-2 „Radziecki minimalizm w męskich zegarkach” czyli piękno i prostota formy w jednym,

 

2 "Szkła fasonowe" - czyli zegarki ze szkłem, o kształcie innym niż okrągłe.

 

3„Militarne klimaty” – zegarki kojarzące się z wojskowością.

 

4„Zegarki okolicznościowe”

 

FF1 "Ulubiona seria lub kolekcja zegarków" - prezentujemy 3-5 zegarków, które w jakiś sposób tworzą odrębną podkolekcję lub serię. Wybór należy uzasadnić (w maksimum 3 zdaniach). Liczba zdjęć dopuszczonych do prezentacji 3 szt. 

 

FF2 ”Nie tylko jedna koronka”  - prezentujemy zegarki, których funkcje obsługiwane są nie tylko pojedynczą koronką. 

 

Edycja

Myślałes że sie nie przygotowałem?  :P  :D

Ale domyślam sie skąd skojarzenie  - tego nie odnajde ale przypominam sobie Łucza Gregoriana ale za nic nie pamiętam w którym turnieju i dlaczego sie pojawił.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukałem, miałem przygotowane  :)

No przecież wymyślając kategorie musimy wiedzieć co już było  :)

My w sensie Jurorzy i ja . Staramy się żeby sie nie powtarzaly  ale tez żeby były odpowiednionio dobrane.

Z  kolejnym turniejem jest coraz trudniej  ale koledzy są doświadczeni i zawsze cos ciekawego wymyślą  :rolleyes:

 

Na przykład podoba mi się kategoria " Mechaniczny z fazami ksieżyca" ale to jeszcze nie w tej rundzie będzie  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedyż wreszcie będzie kategoria :P

"Porąbany kwarcowy noworus wywołujący ból zębów jednakże odnoszący się do wartości i walorów historycznych i kulturowych oraz wprowadzający do zastanych, konserwatywnych zegarkowych konwencji innowacyjne użycie kolorów oraz śmiałą formułę"

 

bo mi się zawodnik marnuje..

 

post-60300-0-66684700-1480896385.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiadomo co z Grigorij007 ? Bo jeśli o mnie chodzi, to dziś mógłby pokazać dwa zegarki- wczorajszy i dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z rezygnacja kolegów w2k2 i grigorij007 nastapiły pewne zmiany w organizacji turnieju.

Prosze się zapoznać, zmiany sa zaznaczone w pierwszym poście.

 

Dziękuję wszystkim za pierwszą prezentację, przepraszam za problemy z forum ale nie mielismy na to wpływu.

Mam nadzieję, że te problemy już sie nie powtórzą.

 

Odnośnie tych problemów ustaliliśmy z Jury że pozostawiamy wszystko w takiej kolejności jak jest w tej chwili, jednak w kolejnych rundach prosimy trzymać sie terminów prezentacji zegarków.

 

Bliżej wieczora zaprezentuję nagrody jakie sa do zdobycia w turnieju (miało byc w czwartek ale wolę przed pierwszymi wynikami pokazać o co walczycie)  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiadomo co z Grigorij007 ? Bo jeśli o mnie chodzi, to dziś mógłby pokazać dwa zegarki- wczorajszy i dzisiejszy.

@grigorij007 napisał mi dzis na pw, że ze wzgledu na póżną porę prezentacji rezygnuje z udziału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników :-) Cieszę się, ze tak licznie stawiliście się na starcie. Już pierwsza runda pokazuje, że poziom będzie wysoki i wyrównany. Druga runda może być bardzo ważna, bo spodziewam się, ze wyniki rundy pierwszej będą wyrównane. Nie zazdroszczę wam dokonywania wyborów w poszczególnych rundach, bo liczyć może się wszystko: zarówno stan zegarka, jego design, trafność wpasowania się w kategorię jak i rzadkość i wartośc kolekcjonerska. A dotego jeszcze dochodzi fakt, ze nasze oceny z natury rzeczy są subiektywne (+1 punkt za "bardzo chciałbym taki mieć", -1 punkt za "miałem taki ale sprzedałem" ;-) ) 

Róbcie ładne i duże fotki, bo jak widzę, ze nic nie widzę, to zakładam, ze stan zegarka nie jest idealny (uwaga profilaktyczna, bo w pierwszej rundzie jest OK ze zdjęciami). I czyście koronki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrody.

 

Za III miejsce w turnieju " Rosyjska ruletka" 

Będzie kalendarz biurkowy KMZiZ  - oficjalnym sponsorem jest Zarząd KMZiZ  :) 

zegary biurkowy 2017 maly-plik-2.pdf

 

Za II miejsce w turnieju " Rosyjska ruletka" 

Będzie kalendarz ścienny  KMZiZ  - oficjalnym sponsorem jest Zarząd KMZiZ  :)

Pdf się nie zmieścił więc podaję link

http://chomikuj.pl/p.ladek22/Instrukcja+do+MUDMAN+9300

 

 

Za I miejsce w turnieju "Rosyjska ruletak" jest zegarek radziecki Wostok z 1986r

 

6824687_IMG_20161205_120841.jpg

 

6824685_IMG_20161205_120925.jpg

 

6824686_IMG_20161205_121151.jpg

 

 

 

 

Dziękuje Zarządowi KMZiZ oraz koledze Ladek22 .

Zdjęcia Kalendarzy dodam jak już będą u mnie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 21.00 start drugiej kategorii, mam na ta chwilę  do wystawienia dwie prezentacje i dwie kolejne w banku zdjęć.

 

Mam nadzieje że zegarki zsynchronizowane i problemów nie będzie. 

Życzę wszystkim jak najbrzydszej prezentacji  :) 

 

Edycja

Ja  - o ile forum pozwoli wystawiam z minutowym opóznieniem czyli o 21.01

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobieda - kanciasta, szaro-bura... a do tego złocone indeksy na godz 6 i 12 to nie wiem kto projektował... Taki brzydal wyszedł z fabryki...

 

post-81333-0-36711700-1480967866_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie zbieram zegarków, które mi się nie podobają. Dlatego tez, bardzo ciężko było mi coś wybrać. Ale coś wybrałem, mimo że zdecydowanie to nie kategoria dla mnie :)

 

Do boju poślę obdartusa Starta, którego "amelinowa" koperta jest tak słabo wykonana, że gnie i rysuje się od samego patrzenia. Urodą również nie grzeszy, ale to subiektywna opinia. W mojej ocenie brzydka i nieprzemyślana konstrukcja :)

 

_DSC0579.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój plastikowy "brzydal" :)

post-27093-0-13411000-1480967946_thumb.jpg

post-27093-0-43902000-1480967967_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie decyzja była prosta. Designersko najbrzydszy, ale dla mnie jak najbardziej piękny :) Co nie zmienia faktu, że ten, który projektował kopertę trzeźwy zapewne nie był :)

post-86227-0-87677600-1480967807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękno i brzydota to pojęcia umowne. Najbrzydsza ukochana przez nas rzecz wydaje się nam najpiękniejsza na świecie. Tak też jest z naszymi zbiorami. W kwestii zegarków designerom z Ruhli udała się sztuka sprzedania zegarka, który brzydki w latach 70tych stał się współczesnym przedmiotem pożądania. Przedstawiam zegarek, który nie ma tradycyjnej tarczy ani wskazówek więc nie spełnia podstawowych kryteriów. Wbrew nazwie nie jest też cyfrowy. Ruhla digital produkowana była w latach 1973-1978 i w dobie narastającej popularności kwarców była próbą utrzymania klientów.

 

63ec496c7e82a9c431abb248f9557e9e.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.