Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maniek swis made

stoper hanhart i kiedzonki germany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wpadł mi w ręce stoper HANHART , wyczytałem w necie że to wojskowy stoper 3 rzeszy , aczkolwiek wątpię , ale jest tak dobrze spasowany że nie mogę go otworzyć , może ktoś ma informację na jego temat i w komplecie dostałem dwie kieszonki bez oznaczeń też może jakieś informację dostanę ?


i jeszcze foto

post-87697-0-33372600-1481297107_thumb.jpg

post-87697-0-69102000-1481297121_thumb.jpg

post-87697-0-63116600-1481297138_thumb.jpg

post-87697-0-84152000-1481297484_thumb.jpg

post-87697-0-21141300-1481297507_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoper bardziej powojenny.,W tych rzeszowych zamiast "Made in Germany" były grawery na deklach często przedstawiające nazistowskie paraphenalia.,Kieszonki? Nie wiem co to za kieszonki,ale mnie się wydaje ,że ktoś miał za daleko na śmietnik i darowizna w tym wypadku była lepszą opcją.,  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stopery Hanhart używane były nawet w Niemieckich szkołach, zawodach itp do lat 80 tych a i chyba później 

Ten ze zdjęć wygląda na stary widać po koronce i uchu - w nowszych takich juz nie było ale jakie to lata czy między wojenne czy juz po wojenne to nie wiem ale ogólnie to nic ciekawego

 

Kieszonka ze zdobionymi wskazówkami - nie wiem jaka firma ale chyba tez Niemcy - mechanizm z wychwytem kołkowym konstrukcja najtańsza jaka tylko może być tzw bezkamieniowiec 

 

Ostatni to będzie chyba Thiel czyli początki firmy Ruchla  produkcja NRD mechanizm bez kamieniowy 

 

Kolekcjonersko niestety nic ciekawego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez arek314
      Szukałem i nie znalazłem, więc pozwolę sobie dodać nowy wątek.
      Hanhart - mała firma z dużą historią. Pionierzy w dziedzinie fajnych chronografów w przystępnych cenach.
       
      Kilka zdjęć mojego Pioneer Monopusher:
       


       


       
       
      I z kolegą:
       

       

       
    • Przez PistolPete
      Witam serdecznie wszystkich uzytkowników,
       
      Dwa miesiące temu postanowiłem, że dłużej nie wytrzymam i jednak musze kupić nowy zegarek. Tylko taki aby wkompnował się do kolekcji. Mijały tygodnie i co już mi się wydawało, że mam faworyta to naglę odkrywałem nowy "jeszcze/może" lepszy lub przypomniałem sobie o modelu, o którym już wsześniej marzyłem. Za długo to wszystko trwało i podjąłem decyzję, iz więcej nie szukam. Zostało mi 4-5 kandydatów. Na nic to sie zdało. Decyzji wcale nie jest mi łatwiej podjąć a ból głowy coraz większy. Zdaje sobie sprawę, że róznią się one od siebie stylem ale każdy z nich ma coś co mi sie podoba lub brakuje w zegarkach, które posiadam.
      Bardzo byłbym wdzięczny bardziej i mniej doświadczonym forumowym kolegom za wszelkie wskazówki i komentarze na temat poniższych kandydatów. Przyda sie kazda opinia i informacja, która ułatwi mi podjęcie szczesliwej, dopóki zegarek się nie znudzi, decyzji. Mam nadzieję, że mimo nadchodzacych świąt znajdzie się ktos, kto będzie miał czas mi pomóc.
       
      W kolejności które podpowiada serce:
       
      Zdjecia/rendery znalezione w internecie.
      1. Hanhart Pioner Tachytele - ok. 6000PLN z 3 letnia gwarancją i dożywotnimi przeglądami dla pierwszego właściciela.


       
      2. Longines 1935- ok. 6000PLN

      3. Eterna Kontiki Four Hands-  ok. 5000PLN
      chyba nie trzeba jej przedstawiać

      trochę bardziej zaszaleć
      4. Longines 1973- trochę ponad 9000PLN (mogłbym ale wolę uniknąć jak się da)

       
      też trochę bardziej sportowo i białą tarczą.. bo lubie.
      5. Tag Heuer Formula 1 Calibre 5 lub 6- 4500PLN
       

       
      Dziękuje za poświęcony czas i życzę wszystkim wesołych, radosnych świąt.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.