Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
czarci goniec

Zakupy w Ashford- pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu przeszedł do mnie zegarek z creationwatches, wysyłany DHL-em. Wysyłka była darmowa. Na fakturze znajdował się tylko zegarek. 

Zapłaciłem vat od kwoty na fakturze. Nikt mi nie doliczał żadnych 100 dolarów, od których miałbym płacić dodatkowy podatek.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie oni zarabiają, na dokumentach z Ups były tylko dwie pozycje obsługa czyli odprawa to jest ok 70 zł oraz podatek w moim przypadku za zegarek za 100 dolarów było prawie 50 dolarów VAT u

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powinno być 23 USD VAT, więc kto wziął pozostałe 27 dolców  :) .

 

Masz dokumenty z UPS,  widzisz jaką kwotą UPS obciążył Ciebie ale czy widzisz jaką kwotą urząd celny obciążył UPS  :) .

Dla mnie to wał, ciekawe czy prawnie ma to jakiekolwiek oparcie.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powinno być 23 USD VAT, więc kto wziął pozostałe 27 dolców :) .

 

Masz dokumenty z UPS, widzisz jaką kwotą UPS obciążył Ciebie ale czy widzisz jaką kwotą urząd celny obciążył UPS :) .

Dla mnie to wał, ciekawe czy prawnie ma to jakiekolwiek oparcie.

Opłat celnych było 180 zł dla ups 70 zł. Tyle że papier wszystko przyjmie ile ups sobie zostawić zachciało to już inna historia

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wykombinowali jak pokryć sobie część kosztów "darmowej wysyłki". 

Doliczają 100USD a Ty płacisz te 23USD dodatkowo i to jest ich zarobek dodatkowy, dlatego też sklep nie godzi się na wpisywanie minimalnych kosztów bo wówczas UPS by nie zarobił.

 

Chyba, że otrzymasz dokumenty bezpośrednio z urzędu celnego, że opłacono podatek od powiększonej kwoty, ale coś czuję, że klient otrzymuje tylko papier z UPS-u  :) ,

bo- czy kiedy zamawiasz sam (jako osoba prywatna) i paczka idzie zwykłą pocztą to w papierach wykazujesz osobno koszt przesyłki - NIE, deklarujesz tylko wartość towaru jako ogół lub wysyłasz dowód zakupu i od tego naliczają ci podatek, bez żadnych tłumaczeń ile za przesyłkę ile za towar.

Druga sprawa, która wydaje mi się dziwna - UPS do opodatkowania musi przedstawić dowód zakupu, jeśli na dowodzie zakupu jest kwota 300 USD bez przesyłki to jak oni dopisują do niej 100USD za przesyłkę, czy wysyłają osobne pismo do urzędu aby doliczyć 100USD do kwoty na fakturze  :huh: .

Przecież dokumentem na podstawie którego to wszystko się odbywa jest dowód zakupu a nie dowód zakupu plus deklaracja kuriera. 

 

Zadzwoń do UPS i poproś o wytłumaczenie tej sytuacji...

 

Tydzień temu przeszedł do mnie zegarek z creationwatches, wysyłany DHL-em. Wysyłka była darmowa. Na fakturze znajdował się tylko zegarek. 

Zapłaciłem vat od kwoty na fakturze. Nikt mi nie doliczał żadnych 100 dolarów, od których miałbym płacić dodatkowy podatek.  

Nie wiem jak wyglada faktura z creationwatches za to wiem , że ashford nie wpisuje kosztów wysyłki na fakturę. Jest jeszcze jedena rzecz...na dokumentach wysyłkowych powinien być wpisany jakiś kod spedycyjny, już nie pamiętam dokładnie jaki...ten kod powinien być wpisany przez tego kto wysyła czyli np Ashford...wg informacji od pani w UPS - jesli ten kod byłby wpisany to nie doliczaliby tych 100 usd. Być może to jest ta drobna różnica, że nie płaciłeś vatu za koszt przesyłki z  creationwatches...

Proponuję zadzwonić do UPS bo oni dość rzeczowo tumaczą te kwestie. Ja ten temat przerabiałem rok temu sta już kilku szczegółów  nie pamietam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat i mam pytanie do kolegów.

Piszecie w postach tutaj że darmowa wysyłka z ashford.com była itp. Chcę kupić żonie zegarek za 412usd i nalicza mi 59 usd przesyłki.

Czy coś się u nic zmieniło w tej kwestii i wcześniej była za darmo do Polski czy to od jakiejś kwoty? Dzięki za info jakby ktoś wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety gratisowy transport pojawia się rzadko, wyprzedaże itp. 

Koszt transportu nie jest uzależniony od wartości zakupów, tak mi się wydaje :)

Edytowane przez czarci goniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci za info, po prostu nie trafiłem w moment, muszę ewidentnie przesunąć rocznicę ślubu. ;)

 

 

 

EDIT: edytuję by dać info że zamówiłem zegarek 28 sierpnia przed wieczorem (wtorek) i dnia 31 sierpnia (piątek) jest u mnie. Szokująco szybki czas dostawy! 

Oczywiście zapłacono vat+cło i niestety za obsługę agencji celnej UPS kolejne 68zł.

Tak czy siak jestem mocno zdziwiony jakim cudem tak szybko przyszło. Polecam ten sklep.

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po zakupach i nie robili problemu z dopisaniem do rachunku 1usd za wysyłkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po zakupach i nie robili problemu z dopisaniem do rachunku 1usd za wysyłkę :)

to ciekawe, masz może jakąś historię czatu? Ja ostatnio o to pytałem i mówili, że takie są procedury i nie ma możliwości, a zegarek dostałem w tempie expressowym, też trwało to 3 dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem meila z prośba, nie robili problemu dostałem rachunek z pozycja transport 1 USD

 

i tak guzik to dało bo do paczki włożyli fv bez kosztów wysyłki i  UPS doliczył 100usd za wysyłkę a dopiero od całości policzył VAT


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez goman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynegocjowałem z konsultantem  ashforda  dodatkowy rabat do zegarka już na SALE.

Okazało się, że jednak kuponu nie dostane tylko oni muszą ze mną przez Chat zrobić ten zakup a wtedy płatność PayPalem niestety odpada.

Przez czat mają wysłać takie okienko do wpisania danych z karty, mam wątpliwości co do bezpieczeństwa tego rozwiązania. Niby twierdzą, że to jest szyfrowane ale i tak konsultant widzi te dane wraz z kodem cv by je wprowadzić do systemu. Jedynie przesył ja/sklep jest szyfrowany.

Ktoś już tak miał, co o tym myślicie?

 

Proponowali też przelew międzybankowy ale z tego co kojarze, przelewy międzynarodowe są płatne i to niemało. Kilkadziesiąt zł minimum

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynegocjowałem z konsultantem  ashforda  dodatkowy rabat do zegarka już na SALE.

Okazało się, że jednak kuponu nie dostane tylko oni muszą ze mną przez Chat zrobić ten zakup a wtedy płatność PayPalem niestety odpada.

Przez czat mają wysłać takie okienko do wpisania danych z karty, mam wątpliwości co do bezpieczeństwa tego rozwiązania. Niby twierdzą, że to jest szyfrowane ale i tak konsultant widzi te dane wraz z kodem cv by je wprowadzić do systemu. Jedynie przesył ja/sklep jest szyfrowany.

Ktoś już tak miał, co o tym myślicie?

 

Proponowali też przelew międzybankowy ale z tego co kojarze, przelewy międzynarodowe są płatne i to niemało. Kilkadziesiąt zł minimum

 

Placilem tak 1,5 roku temu. Bez problemu. Zdarza sie nawet przez telefon dyktowac dane karty ktore kots moze wklepac od razu lub sobie zapisac. Jeszcze mi sie nie zdarzylo oszustwo zwiazane z takimi zakupami. Zeby bylo bezpieczniej zawsze mozna miec pre-loaded karte Visa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Placilem tak 1,5 roku temu. Bez problemu. Zdarza sie nawet przez telefon dyktowac dane karty ktore kots moze wklepac od razu lub sobie zapisac. Jeszcze mi sie nie zdarzylo oszustwo zwiazane z takimi zakupami. Zeby bylo bezpieczniej zawsze mozna miec pre-loaded karte Visa

 

Popieram, jeżeli są takie szemrane sposoby to jak już trzeba to tylko przedpłacona albo Revolut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czymże ma się różnić preload Visa od normalnej karty walutowej na którą wlewa się pieniądze tylko na czas transakcji

Revolut może i wygodny ale w razie czego reklamacja to udręka tym bardziej, że gadasz tylko przez czat w telefonie z konsultantem i bardzo trudno cokolwiek od nich wyegzekwować a w przypadku normalnej karty walutowej wystarczy 1 telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem w Poniedziałek zakup na ashfordzie. PRzetwarzali mi do dziś i dziś mi anulowali twierdząc, że ich dział veryfikacji przeciwdziałający oszustwom, dopatrzył się czegoś, oczywiście nic nie tłumaczą co i jak. Płatność była z użyciem Chatu i podawania tam danych karty bo zniżka dodatkowa na SALE.

 

Ktoś tak miał?

 

Zastanawiam się czy jak zapłace ponownie, teraz przez paypal, to czy jest szansa by zgarnąć przesyłke w przyszłym tygodniu. Zagotowali mnie...

A pieniążki wróciły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wygląda procedura celna w UPS? Dajmy na to zegar ląduje na lotnisku w PL i tego samego dnia będzie odprawa? Będzie z automatu i rachunek płace kurierowi czy może będzie przestój, celnik dzwoni do mnie a dopiero potem, dajmy na to następnego dnia, wydaje zegar kurierowi? Faktura jest w środku więc w teorii nie ma po co dzwonić.

 

Czy ktoś kiedyś z was sam podjeżdżał do UPS by odebrać towar i ominąć kolejkowanie i przekazanie do kuriera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko płacisz kurierowi ups i on wręcza Ci wszelkie papiery.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła przesyłka z ashforda. Mimo moich usilnych uzgodnień i potwierdzeń, nie zamieścili w środku rachunku z kosztami wysyłki... więc UPS sobie policzył VAT od 100USD oczywiście za wysyłke... i teraz musze się kopać jak mniemam z nimi o zwrot nienależnie pobranych opłat.

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashford to grey market, więc pusta karta gwarancyjna, to standard w takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło poczytać forum, opisałem że uzgodnieniami z ashford to sobie można co najwyżej ty....podetrzeć :D

Nic Ci nie zwrócą szkoda czasu - przerabiałem temat ( ani UPS ani Ashford )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło poczytać forum, opisałem że uzgodnieniami z ashford to sobie można co najwyżej ty....podetrzeć :D

Nic Ci nie zwrócą szkoda czasu - przerabiałem temat ( ani UPS ani Ashford )

 

Ja nigdy nie mialem powodow do narzekan, Poprostu planowalem wszytko przed zakupem i na wszelki wypadek doliczalem extra 50$ na koszty. Wszystko zalezy co sie kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.