Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość andree

ACzS-1 moja mała kraina szczęsliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andree

Też chce taki!!!! Masz namiar na sprzedawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też chce taki!!!! Masz namiar na sprzedawce?

Kupiłem go u tego sprzedawcy:

http://search.ebay.pl/_W0QQsassZsp314

On ma nowe i używane. Ja sobie kupiłem nowego, bo z tego co oglądałem zdjęcia to do wszystkich używanych ma jedno zdjęcie, ale tak robi dużo sprzedających. Trochę się bałem, bo on nie uznaje przelewów tylko chce przekaz pienieżny, ale zrobiłem mu przekaz pieniężny w Western Union i po tygodniu mam zegar. Koszt używanego to jakieś 220 zł koszt nowego to 300 zł z transportem i przekazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty z zapartym tchem :shock: Jak większość na tym forum zbieram naręczne ale w/w temat tak mnie "wciągnął" że zaczełem polować na ACzS-a. Oczywiście już MAM :lol: Jest suuuuper ! Cały czas myślę jak go oprawić na biurko :?: Zaraz zaczełem myśleć o czołgowym, z Bewupa ,z okrętu itp. Zdjęcia postaram się wkleić jutro :cool: Pozdrawiam szczęśliwców ,którzy również mają takie Cuda :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witamy w klubie miłośników radzieckich zegarów militarnych :grin: . Ten Twój Aczas to ciekawy jest. Jeszcze takiego z tarczą wrjemia poljeta, który by nie miał z tyłu grzałki to nie widziałem. Tak się jeszcze podpytam, Bewup to jakiś transporter jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

To jest zapewne z wozu łacznosci.Wyglada na wersje jednobębnową .Fajny zegar.Werk zobaczymy? Bewup to jakiś transporter jest? Tak to Bojowy Wóz Piechty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem wszystkie posty z zapartym tchem :shock: Jak większość na tym forum zbieram naręczne ale w/w temat tak mnie "wciągnął" że zaczełem polować na ACzS-a. Oczywiście już MAM :lol: Jest suuuuper ! Cały czas myślę jak go oprawić na biurko :?: Zaraz zaczełem myśleć o czołgowym, z Bewupa ,z okrętu itp. Zdjęcia postaram się wkleić jutro :cool: Pozdrawiam szczęśliwców ,którzy również mają takie Cuda :razz:

Ja jeszcze jestem ciekaw jak te zegary prezentowały się w pojazdach, czołgach, gdzie były montowane. Bez problemów można znaleźć zdjęcia aczasa zamontowanego w kokpicie samolotu. Natomist nie mogę znależć zdjęcia zegarów zamontowanych w czołgach, transporterach itp. Jak byście mieli takowe to z chęcią bym je zobaczył :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę obejrzeć werk ! Ale nie chcę nic zchrzanić i jakbyście byli tak mili :wink: i pomogli pisząc co najpierw odkręcić i zdjąć . Byłem dzisiaj u zegarmistrza ,który mi naprawia moje "ruski" ale on stwierdził ,że " Taki zegar pierwszy raz na oczy widzi " był nawet zainteresowany by kupić mu stary zepsuty a on się nim "zajmie " :lol: Co do pancerniaków to też chciałbym obejrzeć jakieś zdjęcie we wnętrzu pojazdu ! Niestety jeszcze nic nie umiem znależć :sad: Mam jednak co nieco aby pokazać :cool: Tylko nie wiem czy w tym wątku, chyba osobny temat ? Sam nie wiem . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Odkręcuwujesz trzy srubki z tyłu (te pomazgane czerwona farbą) i obudowa otwarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego :sad: Dalej coś trzyma ! Mam na obudowie jeszcze cztery śrubki z czerwoną farbą i ich na foto wyżej nie widać. Może jeszcze te wykręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

ło zapomniałem o tych bocznych malutkich :oops: mechanizm poljotowski z mikroregulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jestem teraz lepszy od mojego zegarmistrza :mrgreen: On się bał odkręcić bocznych śrubek gdyż myślał ,że może się mechanizm rozleci :lol: Najbardziej mnie śmieszył jak kilka razy się upewniał czy to na pewno na mechanizm a nie kwarc !

No trudno , nikt nie jest alfa i omegą ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ło zapomniałem o tych bocznych malutkich :oops: mechanizm poljotowski z mikroregulacja.

Mechanizm poljotowski, ale wyprodukowany w Czelabińsku.

Jeżeli chodzi o zegary z wozów pancernych i czołgów to mam tylko zdjęcie tablicy z polskiego czolgu z którego jak podejrzewam został wymontowany właśnie zegar. Często takie przypadki widziałem w kokpitatach wycofanych z użytku samolotów:

82e7a08ed0d39d85.jpg

oraz zegara z amfibii baw:

eba5f119441e4b78.jpg

czyli zegar ze zlotuskiej czasow zawod. Niestety jeszcze takiego nie mam :sad: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w wojsku lecz na okręcie i nigdy na żywo wnętrza czołgu nie widziałem :sad: Zegary wtedy mnie nie interesowały :wink: Teraz to co innego ! Postaram się jutro wkleić dwa z moich pancerniaków i myślę ,że mi pomożecie ustalić z jakich pojazdów są :???

Zdjęcie super ! Szkoda ,że bez zagarka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze z moich pancernych :lol:

5e020f90804ae8ed.jpg

ef28a525733fbd39.jpg

Oczywiście mam prośbę :wink: z jakich one mogą być pojazdów ?

Pierwszy jest starszy, ma indeksy już nie świecące (to dobrze bo mnie nie napromieniują :mrgreen: ) drugi super świeci w ciemności jasnozielonym światłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy mają z tyłu zaciski do podłączenia zasilania 27V do grzalki. Jeżeli mają to są z radzieckiego czołgu np T-55. Jeżeli nie mają to są jakiegoś transportera np. skota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba maja podłączenia na grzałki i napisy 27 v. Do SKOTA też mam :cool: ale tam na tarczy pisze po polsku 5 DNI ...

Zwróć uwage na napis ABP-M ? Nie mam pojecia co znaczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest napisane po polsku, czy radziecku to zależy gdzie dany sprzęt był produkowany. Ja mam np. czołgowego z napisem 5-dni z czołgu T-55, bo akurat ten czołg był wyprodukowany w Polsce. Moim zadaniem AVRM, czyli po rosyjsku ABRM to jest nazwa tego zagara. Tak jak lotnicze nazywają się ACZS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje "świerze " nabytki i nie zdążyłem wyczyścić obu dekli :roll:

 

fe2e5b4b2dd80e2f.jpg

Tak oba wyglądają z tyłu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile Ty masz tych czołgowych :shock: Ja niestety tylko dwa czołgowe i jeden z transportera, no i jeszcze cztery cywilne Molnie :mrgreen: . Do szczęścia brakuje mi czegoś takiego tylko w lepszym stanie:

42d98683cecb5d2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero niedawno zaczełem się interesować i zbierać wojskowe, i na razie niewiele mam :wink: A taki jak na foto wyżej właśnie do mnie jedzie :cool:

Mogłem juz takiego mieć wcześniej ale zamiast orginalnego pokrętła miał zawleczkę jakby z granata i nie wziąłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ! Dojechał :lol:

 

58f9b59fbd43c34f.jpg

 

Niestety nie jest dokładnie taki jak na twoim foto aronus :wink:

Ciężko znależć informacje o tych zegarach :sad: Te dwa pierwsze domyślałem się ,że są z czołgów . Teraz przynajmiej wiem ,że z T-55 ! Ale zastanawiam się czy one systematycznie nie były montowane równocześnie w innych pojazdach wojskowych ? Gdzie szukać info. w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.