Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Matej

Casio G-Shock, ProTrek, Edifice - Recenzje i filmiki "G-Shock battle" wg Matej

Recommended Posts

MTG jest ładny, a GST jest ;)

Ale... czy MTG nie ma wcale żadnego podświetlenia? :blink:

Nigdy się nie zagłębiałem w ten model dokładnie i jestem zaskoczony!

Cześć:)seria MTG-S nie ma podświetlenia, następca czyli Mtg-G to połączenie gpw i mtg-s, czyli ma już super led i GPS:) pozdrawiam

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Nie dało mi to spokoju i aż sprawdzałem.

G z najwyższej serii, bez światła to jakiś żart Casio :wacko::lol:

Może nie jest to najważniejsza funkcja w zegarku, ale w tym, nomen omen, świetle GPW rządzi.

Już nie raz zdarzyło mi się używać jego oświetlenia nawet do innych celów - jak podświetlanie dziurki od klucza ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Nie dało mi to spokoju i aż sprawdzałem.

G z najwyższej serii, bez światła to jakiś żart Casio :wacko:

Może nie jest to najważniejsza funkcja w zegarku, ale w tym, nomen omen, świetle GPW rządzi.

Już nie raz zdarzyło mi się używać jego oświetlenia nawet do innych celów - jak podświetlanie dziurki od klucza ;)

Dla mnie brak podświetlenia to jedyny lecz największy minus. Gpw to mega zegarek :) myślę, że mtg-G też tak ma :) tylko niestety kosztuje troszkę więcej :( pozdrawiam

Przeglądając nieopublikowane moje zasoby, znalazłem ten filmik - jest to jeden z tych, do których mam sentyment, gdyż Frog był zegarkiem na którego mega długo czekałem. Jednak ten drugi - GWNQ sprawił, że to właśnie Żaba musiała trafić na sprzedaż, żeby Gulfmaster V2 ze mną został. No cóż - w moim przypadku niestety nie można mieć wszystkiego ;)

Zegarki i filmik by Matej

Mam Gulfmastery (dwa v1 i jednego v2 takiego jak z twojego filmiku). I coś ciągnie mnie do żaby... twój filmik niestety sprawia, że jeszcze bardziej mam na niego chęć.

A i odnośnie twoich filmików: są super, oglądam wszystkie. Drugi Tanaka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam Gulfmastery (dwa v1 i jednego v2 takiego jak z twojego filmiku). I coś ciągnie mnie do żaby... twój filmik niestety sprawia, że jeszcze bardziej mam na niego chęć.

A i odnośnie twoich filmików: są super, oglądam wszystkie. Drugi Tanaka

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję bardzo Marca101, to bardzo miłe co piszesz, ja za żabą strasznie tęsknię

Matej bardzo proszę nie zajmować się półśrodkami tylko skupić się na konkretach.... mam na myśli nowego froga...  :D  :D  :D 

Matej bardzo proszę nie zajmować się półśrodkami tylko skupić się na konkretach.... mam na myśli nowego froga... :D:D:D

Hehe, mam otwarty jeszcze jeden projekt i muszę go skończyć żeby odesłać zegarki. Frog już się powoli robi :)

Mały "tip" odnośnie alarmu śpiocha w GW-9400 :)

Myślę, że jest szansa na to, że działa to również w innych modelach - sprawdźcie sami i dajcie znać :)

Matej, sprawdziłem to co najmniej w kilku testach na swoim kanale - w każdym G, które omawiałem, ten sposób działa i wszędzie, gdzie ja to pokazuję, odsyłam również do Twojego filmu, gdzie pokazałeś to po raz pierwszy. Ciekawi mnie, czy u Ciebie w statystykach tego filmu widoczne są przejścia z kanału ode mnie do Ciebie?

I co ciekawe, ta metoda wyłączania alarmu śpiocha opisana jest w instrukcjach obsługi zegarków, tylko jest to jedno krótkie zdanie i łatwo je przeoczyć.

P.S. Już się nie mogę doczekać, kiedy sam dorwiesz albo ktoś Ci dostarczy GPW-2000 - to będzie film sezonu! :)

Matej, sprawdziłem to co najmniej w kilku testach na swoim kanale - w każdym G, które omawiałem, ten sposób działa i wszędzie, gdzie ja to pokazuję, odsyłam również do Twojego filmu, gdzie pokazałeś to po raz pierwszy. Ciekawi mnie, czy u Ciebie w statystykach tego filmu widoczne są przejścia z kanału ode mnie do Ciebie?

I co ciekawe, ta metoda wyłączania alarmu śpiocha opisana jest w instrukcjach obsługi zegarków, tylko jest to jedno krótkie zdanie i łatwo je przeoczyć.

P.S. Już się nie mogę doczekać, kiedy sam dorwiesz albo ktoś Ci dostarczy GPW-2000 - to będzie film sezonu! :)

Dzięki Tomasz, w statystykach niestety nie widzę przekierowań od Ciebie :( ale dziękuję za polecanie :) do gpw-2000 to jeszcze raczej długa droga, ale kto wie, kto wie :)pozdrawiam serdecznie

Filmik z niszczenia G-Shocka może być ciekawy :D

Dzięki, chciałbym się skupić na tym, co może się zdarzyć podczas zwykłego używania zegarka, a później może będzie jakiś mały hardcore, zobaczymy :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Jag1enka
      Dzień dobry, proszę o ocenę tego zegarka. Martwi mnie że bransoleta od wewnątrz jest złota, a na wszystkich zdjeciach jest srebrna od środka. Dodatkowo to opakowanie wydaje się jakieś dziwne, nie spotkałam się z takim wcześniej. Po przytrzymaniu prawego przycisku wyświetla się napis Casio. Nie umiem wstawić obrazków na forum, daję linki do dysku Google. Bardzo proszę o odpowiedź, czy to oryginał. 
      Tył
      Przód
      Opakowanie
      Koperta przód
      Koperta tył
    • By adamtt
      Cześć!
      Poszukuję zegarka na co dzień. Chcę jednak, aby posiadał on tą nutę elegancji. Zainteresował mnie Casio EDIFICE EFS-S530L-5AVUEF. Będzie to dobry wybór w tym budżecie, czy może polecicie coś innego? Chciałbym ograniczyć się w budżecie 700zł.
      Dodam, że chronograf jest mi obojętny, pasek skórzany, wielkość raczej max. 43mm.

Dzięki z góry
    • By ArturVonHycl
      #chronosapiens #Olto8 #Infinity   Koniec kampanii KS w najblizszą środę 20.07   Na Kickstarter dobiega własnie końca kampania Olto-8 Infinity. Chwilę przed jej końcem trafił do nas na recenzje Chronosapiens jeden z prototypów tego modelu. Olto-8 jest nowym projektem osób od lat związanych z branżą zegarkową wcześniej pracujących między innymi dla Corum. Prace na projektem trwały ponad dwa lata, owocem jest oryginalny zegarek z niepowtarzalnym wyglądem i sposobem prezentacji czasu. Nazwa marki wzięła swój początek z numerologii. Według niej liczba 8 to symbol nieskończoności i wieczności - Infinity Osiem to też idealny cykl życia, zgodnie z tą zasadą balans osiągniemy, kiedy 8 godzin poświęcimy na sen, 8 na rozrywkę oraz 8 na pracę. Zegarek otrzymaliśmy w bardzo ciekawym pudełku z jakim nigdy wcześniej się nie spotkałem. Pudełko ma formę książki, po otwarciu jej okładki możemy częściowo zobaczyć zegarek a dokładnie jego 120 stopniową tarczę, otwarcie kolejnej kartki daje nam dostęp do zegarka oraz dwóch pasków, które dostarcza nam producent wraz z zegarkiem. Koperta Okrągła w kształcie spodka, satynowana w swojej górnej i dolnej części, boki polerowane z dwoma poziomymi żłobieniami. Zabieg dodaje charakteru oraz pozwolił na lekkie zmniejszenie koperty z zachowaniem średnicy tarczy. Solidna, w zależności od wariantu, który wybierzemy wykonana z chirurgicznej stali 316L lub z brązu cynowego CuSn8. Wersja ze stali dostępna jest również w czarnej powłoce PVD. Pozbawiana uszu, pasek zegarka montujemy pomiędzy kopertę a dekiel zegarka. Koronka okrągła z grawerowanym symbolem nieskończoności. Dekiel przeszklony, z symetrycznie rozłożonym grawerem opisującym model zegarka, zastosowane szkło oraz informację o tym, że zegarek napędzany jest mechanizmem automatycznym. Na deklu znajdziemy też informację o WR, które wynosi 50m pozwalające na lekkie zachlapania. Wszystko to zostało zamknięte od góry szkłem szafirowym. Mimo swojej średnicy 46mm oraz grubości 13.5mm spokojnie nadająca się nawet dla osób z drobniejszymi nadgarstkami. Tarcza Okrągła, duża i czytelna, wypełniająca prawie całą kopertę zegarka. Wielowarstwowa, swoim wyglądem przypomina te, które znamy z zegarków z komplikacją Retrograde. Tu również wskazówki poruszających się po wycinku okręgu w przypadku opisywanego modelu zakresie 120 stopni. Dzieląc koło na trzy części indeksy godzin i minut trafiły w górną część tarczy. Indeksy minutowe znalazły się na szczycie, parzyste "dziesiątki" od 0 do 6 z powiększoną czcionka w stosunku do mniejszych "piątek". Pod indeksami minut znajdują się godziny z indeksami od 12 do 12. Na pierwszy rzut oka odczytanie czasu wydaje się być trudne ale po chwili nie sprawia żadnych problemów. Centralną część tarczy zajmują sekundy, nie znajdziemy tu tradycyjnej wskazówki, jej funkcje spełnia obracających się dysk. Dolna część tarczy będąca jednocześnie tą najwyżej umieszczoną została zagospodarowana przez umieszczenie logo producenta oraz nazwę modelu, znajdziemy tu tez informację o zastosowaniu w zegarku mechanizmu automatycznego. Mechanizm Sercem zegarka jest lekko zmodyfikowana łożyskowana 21 kamieniami Miyota 8215 z 42 godzinną rezerwą chodu oraz dzienną wahaniem +/- 15 sec. Pasek Wykonany ze skóry naturalniej z wygodnym systemem szybkiej zmiany, klamerka z grawerem logo producenta. Podsumowanie Olto-8 Infinity to bardzo ciekawa propozycja dla osób lubiących wyróżniające się nietuzinkowe zegarki. Charakterystyczny design powoduje, że ciężko przejść obok niego obojętnie, pokochamy go lub..... nie Zegarek wykonany jest bardzo starannie, wszystkie element spasowane są z dużą dbałością, szybka zmiana paska po zwala nam "bawić" się stylami i kolorami. Wersja wykonana z brązu cynowego CuSn8 pozwoli nam obserwację ciekawego procesu patynowania. Zegarek nosi się bardzo przyjemnie, dość specyficzny sposób prezentacji czasu na pierwszy rzut oka wydaje się być nieczytelnym ale po chwili z zegarkiem nie powinniśmy mieć problemu ze sprawdzeniem godziny. Minusem zegarka może być koronka. Nie jest zakręcana, umieszczona w dolnej części spodka, poniżej spolerowanej krawędzi przez co od dołu dość mocno odstaje od zegarka, kilkukrotnie podczas testów "sama" odciągała się co powodowało dodatkowe ryzyko dostania się wilgoci do środka koperty z i tak niskim WR.   Cena zegarka w przedsprzedaży w formie kampanii KS w zależności od materiału koperty zaczyna się od 309 USD co czyni z Olto-8 bardzo ciekawą pozycję.   Dla mnie osobiście jeden z ciekawszych "futurystycznych" projektów z dostępnych teraz na rynku.   Link do KS gdzie można zakupić zegarek https://www.kickstarter.com/projects/olto8-infinity/olto-8-infinity-exclusive-design-watch-for-the-up-and-coming   Link do Fanpage na FB https://www.facebook.com/OLTO8/   Zapraszamy do Grupy Chronosapiens www.chronosapiens.com

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.