Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Recommended Posts

No to najbezpieczniej teraz kupować gotowe zegarki, a nie projekty z odroczoną realizacją

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Zawsze byłem optymistą, a Chińczycy cieszą się od lat moją sympatią i zaufaniem. Teraz też nie tracę wiary, mam nadzieję, że nadal będę podziwiał ich solidność i profesjonalne podejście do klienta...

Edited by Thomas666

Zbudowali w tydzień szpital, więc nie ma dla nich rzeczy niemożliwych

My tu gadu gadu, a co kupiłeś Tomek na KS? Może tego arcaido w brązie?

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Taki mały offtop...

Jakby ktoś San Martina Paneraiopodobnego w brązie chciałby się pozbyć... to zapraszam :-)

I pytanie do grona... mam kilka modeli w brązie, miałem kilka wcześniej które trafiły w nowe rece... brąz, mosiądz znam i lubię, ale pojawił się ciekawy zegar który z tego co serwisy zagraniczne piszą, ma pokrycie PVD/DLC z brązu.

Normalnie wszelkie pvd bym odrzucił, jakoś nie mam zaufania do trwałości i boje się w takich wypadkach o rysy które odkryją prawdziwy materiał budulcowy. Tutaj sam model sprawia ze się zastanawiam ale...no właśnie ale... jak z trwałością takiego pokrycia?? Pvd/DLC w brązie będzie bardziej trwałe niż pokrycie w czerni??

Nie będzie. Powłoka dlc jest trwalsza niż pvd, ale żadna ceramika położona na plastelinie nie będzie trwalsza od tej na stali. (brąz niby nie plastelina, ale tak jest bardziej obrazowo)

Edited by Thomas666

Nie będzie. Powłoka dlc jest trwalsza niż pvd, ale żadna ceramika położona na plastelinie nie będzie trwalsza od tej na stali. (brąz niby nie plastelina, ale tak jest bardziej obrazowo)

Koledze chodziło raczej o pvd z brązu (jeśli coś takiego istnieje) czyli plastelina na stali ;)

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

No cóż, również i w tym przypadku porównanie się sprawdza. Osobiście myślałem, że chodzi o czarne dlc na brązie. Nieporozumienie.

Edited by Thomas666

Dokładniej na miedzi. A jak wiemy brąz to  stop miedzi gdzie jej zawartość to 80 - 90%. Nie przypadkowo dawniej w szpitalach i przychodniach zdrowia pochwyty poręczy schodów i klamki w drzwiach były wykonane z mosiądzu.

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

No, w każdym razie trwałość takiej powłoki będzie napewno mniejsza niż na stali...

Taki mały offtop...

Jakby ktoś San Martina Paneraiopodobnego w brązie chciałby się pozbyć... to zapraszam :-)

I pytanie do grona... mam kilka modeli w brązie, miałem kilka wcześniej które trafiły w nowe rece... brąz, mosiądz znam i lubię, ale pojawił się ciekawy zegar który z tego co serwisy zagraniczne piszą, ma pokrycie PVD/DLC z brązu.

Normalnie wszelkie pvd bym odrzucił, jakoś nie mam zaufania do trwałości i boje się w takich wypadkach o rysy które odkryją prawdziwy materiał budulcowy. Tutaj sam model sprawia ze się zastanawiam ale...no właśnie ale... jak z trwałością takiego pokrycia?? Pvd/DLC w brązie będzie bardziej trwałe niż pokrycie w czerni??

Są dostępne na Aliexpress , najlepiej tam kup. Strach przed koronawirusem może uchroni Cię przed opłatą VAT i podatkiem.

Polecam to bardzo ładny zegarek, Kupiłem go bez daty, granatowy cyferblat i sw200 w środku. Uważam, że jest inny i ładniejszy od PAM-a. W nocy świeci jak latarka, 

Sorry wpisałem odpowiedź nie tu gdzie trzeba.

mam kilka modeli w brązie, miałem kilka wcześniej które trafiły w nowe rece... 

ostatnio coś kupiłem, ale może masz coś na zbyciu, co może zaciekawić. chciałem kupić coś poważniejszego w stali. ale miłość do brązu nie pozwala. obecnie kasy mało, ale jak mnie zauroczy....

widziałem kiedyś, że miałeś ciekawe sztuki w brązie :)

Taki mały offtop...

chyba na razie żaden z właścicieli nie zamierza się pozbywać :)

tak jak pisał kolega wyżej, na ali są dostępne. a pojawiły się też jeszcze raz na wr watches. ja tam kupowałem, polecam. trafiłem na całkowity szatdałn w Chinach w okresie ich nowego roku. mimo to kontakt ze sklepem był wzorcowy 

Edited by abir

ostatnio coś kupiłem, ale może masz coś na zbyciu, co może zaciekawić. chciałem kupić coś poważniejszego w stali. ale miłość do brązu nie pozwala. obecnie kasy mało, ale jak mnie zauroczy....

widziałem kiedyś, że miałeś ciekawe sztuki w brązie :)

Na bazarku mam dwa modele wystawione, może coś znajdziesz dla siebie ;-)

A co do tego pvd....

Miałem już kilka modeli czy raczej wersji Hamilton BELOWZERO, zegarek rewelacyjny choć zawsze coś się trafiało co zmuszało do odsprzedaży... i teraz znów naszła myśl by wrócić doń, upatrzyłem model w stali, negocjowałem itp... a tu się pokazała piękna sztuka opisana jako BRONZE. Ciekawość kazała zbadać temat, porozmawiac i mimo ze sprzedający mówi ze brąz jak się widzi, to nieufność kazała sprawdzać gdzie się dało.

Na zagranicznych stronach (na polskich nie znalazłem modelu) jest on opisany jako STAINLESS STEEL CASE PVD, znalazłem nawet zdjęcie dekla (o dziwo tez brąz) już z grawerem STAINLESS STEEL CASE.

I z ekscytacji ze znalezienia ciekawego wyjątkowego modelu przyszło rozgoryczenie ze to tylko malowanka...

Bardzo go lubię

post-92558-1585679751,5251_thumb.jpgpost-92558-1585679756,5902_thumb.jpg

Edytowałeś zdjęcie, czy coś Ci się z ręką stało?

Tank spoko, zawsze mi się podobał i jeszcze piękna patyna...

kontrast w telefonie podniosłem. rękę mam zdrową :)

zamawiam ktoś tego Undona? ciekawy jestem opinii

post-3565-0-04341400-1585725486.jpg

Świetnie Ci on spatynował.

attachicon.gif1.JPG

Chciałem, bardzo mi się podoba. Ale tylko 40mm i szeroki bezel. To tarcza wychodzi dość mikra.

Ale cały czas bije się z myślami

attachicon.gif1.JPG

Bardzo mi się podoba koncepcja tarczy (hmmm... California to się tego nazwać nie da...) i fajna wskazówka minutowa. Ogólnie dobrze skomponowany zegarek ino rozmiar nikczemny. Wolę większe:

49723369592_1b6c76daa8_3k.jpg

zamawiam ktoś tego Undona?

Tez się mocno nad nim zastanawiam :) trochę tylko irytuje mnie ten mercedes No i rozmiar, 42 było by już w drodze a 40 to maleństwo :(