Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Recommended Posts

49 minut temu, Tommen napisał(-a):

Pierwszy brąziak

gratulacje - niech się nosi. Tylko uważaj na pierwszym może się nie skończyć.  Ja zrobiłem 1-szy zakup w grudniu i już mam 4 :)

A wszystkim wesołego gonienia zajączka czy jakoś tam. I żeby WR podane przez producenta dało radę w Śmingus-Dyngusjajko1.thumb.jpg.7ca3fecfead79dc6bd21d2fc45fc0eb4.jpg

1 minutę temu, MierzejR napisał(-a):

gratulacje - niech się nosi. Tylko uważaj na pierwszym może się nie skończyć.  Ja zrobiłem 1-szy zakup w grudniu i już mam 4 :)

A wszystkim wesołego gonienia zajączka czy jakoś tam. I żeby WR podane przez producenta dało radę w Śmingus-Dyngus

Zobaczymy. Kolor brązu fajny, jeszcze nie wiem czy patynowanie mi podejdzie :)  Najwyżej będę szukał zegara który nie łapie patyny (chyba ChWard miał w ofercie)

11 minut temu, Tommen napisał(-a):

.... Najwyżej będę szukał zegara który nie łapie patyny (chyba ChWard miał w ofercie)

każdy brąz łapie patynę. tylko każdy inaczej 😉

a kolega @MierzejR ma racje. Na jednym się nie 🤣 

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

42 minuty temu, Tommen napisał(-a):

Najwyżej będę szukał zegara który nie łapie patyny (chyba ChWard miał w ofercie)

jak ma być bez patyny to imo po co brąz? W brązach fajne jest to że każdy nabiera swojego charakteru 

Teraz, MierzejR napisał(-a):

jak ma być bez patyny to imo po co brąz? W brązach fajne jest to że każdy nabiera swojego charakteru 

Bo spodobał się kolor? :) Inny od złota i nie polerowany/błyszczący 

Łagodna patyna ok, ale te celowo ostro patynowane do zielonego nalotu to nie mój klimat. Po prostu każdy ma swój gust.  

3 minuty temu, Tommen napisał(-a):

Łagodna patyna ok

a jak tak to ok :)

16 minut temu, Tommen napisał(-a):

Łagodna patyna ok, ale te celowo ostro patynowane do zielonego nalotu to nie mój klimat. Po prostu każdy ma swój gust.  

sam kolor a materiał brąz to dwie różne sprawy.

zielony nalot to lata czekania lub chemiczne wspomagacze. więc nie ma się czego bać. przy normalnym użytkowaniu brązu raczej z zielenią przez kilka lat się nie spotkasz

a jeśli nawet to sok z cytryny i masz nowy zegarek. 

stal tak nie potrafi :)

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Teraz, abir napisał(-a):

sam kolor a materiał brąz to dwie różne sprawy.

zielony nalot to lata czekania lub chemiczne wspomagacze. więc nie ma się czego bać. przy normalnym użytkowaniu brązu raczej z zielenią przez kilka lat się nie spotkasz

a jeśli nawet to sok z cytryny i masz nowy zegarek. 

stal tak nie potrafi :)

Właśnie dlatego kupiłem, lekka patyna powinna być ok, w razie czego nie jest problemem przywrócić kolor. Kolor brązu + czerń tarczy i bezela mi bardzo pasuje, a ze względu na nadgarstek patrzę raczej na mniejsze rozmiary. 

A z Zelosem nie można się zastanawiać - znika momentalnie. 

1 minutę temu, Tommen napisał(-a):

Właśnie dlatego kupiłem, lekka patyna powinna być ok, w razie czego nie jest problemem przywrócić kolor. Kolor brązu + czerń tarczy i bezela mi bardzo pasuje, a ze względu na nadgarstek patrzę raczej na mniejsze rozmiary. 

A z Zelosem nie można się zastanawiać - znika momentalnie. 

można się zastanawiać. stosunkowo szybko trafia na rynek wtórny. słorfiszy było już trochę na bazarku

przy 16,5cm nadgarstek rozmiar zegarka 42mm jest mocno bezpieczny. więcej odwagi :)

8 godzin temu, abir napisał(-a):

można się zastanawiać. stosunkowo szybko trafia na rynek wtórny. słorfiszy było już trochę na bazarku

przy 16,5cm nadgarstek rozmiar zegarka 42mm jest mocno bezpieczny. więcej odwagi :)

Odwagi nie trzeba, klasyki SKX i Citizen NY0040 mają bezpieczne miejsce u mnie na jeszcze długo :) 

U mnie naturalne zieloności łapie tylko Hammerhead I. I też jest tego niewiele, przyglądać się trzeba, ale rośnie. Więc czekam i obserwują z satysfakcją.

29165058348_94fae9d603_3k.jpg

Panowie, miał któryś z Was w (na) ręce tego dziurawego Phoibos-a? Wpadł mi w oko, ale ta dziura trochę szczypie w oczy, a boję się, że zdjęcia gołej baby tam nie wsadzę w razie czego 🙄

W tym wątku chyba nie zaistniał. Z tego samego powodu go nie mam.
Ale to nie pierwsza marka co psuje całkiem fajny zegarek dziurami.
Szkoda

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

jutro do roboty, ale co tam .... zdrowie :)

IMG_20210405_194602-01.thumb.jpeg.e6f0b1dbbf1c0c12988018affd169996.jpeg

a na ręku tak 

IMG_20210405_182027-01.thumb.jpeg.39e8c312e5ffce5c4c3758d592cf3b6e.jpeg

W dniu 5.04.2021 o 20:09, abir napisał(-a):

jutro do roboty, ale co tam .... zdrowie :)

IMG_20210405_194602-01.thumb.jpeg.e6f0b1dbbf1c0c12988018affd169996.jpeg

a na ręku tak 

IMG_20210405_182027-01.thumb.jpeg.39e8c312e5ffce5c4c3758d592cf3b6e.jpeg

...a DHL w tle już leci z następnym :D hehe ;)

...a DHL w tle już leci z następnym  hehe
He he. To sąsiad robi w DHL i furę parkuje pod balkonem. Ale masz prorocze słowa.... trafiłeś w sedno tarczy.
A tym czasem zmiana oryginalnego paska na normalny, uff
IMG_20210407_173540-01.jpgIMG_20210407_173552-01.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze trochę mojego spamu. Wiecie jak jest na początku z nowym friendem. A gość jest mocno fotogeniczny.

IMG_20210408_170024-01.jpgIMG_20210408_165803-01.jpgIMG_20210408_165357-01.jpg

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Świeżutki brązowy bezel, prosto z tokarki:

20210408_193726.thumb.jpg.9947fb4b9093af429b474e2e3dd64e8a.jpg 

Bezel "bulaj" chodził mi po głowie od dawna a tarcza powstała przy okazji jako próbka połączenia wypukłego lumowania i transparentnej emalii. Raczej to zmyję i zostawię tarczę w gołym mosiądzu. Indeksy są wyfrezowane na wylot w starej tarczy, z gładką farbą wygląda jak kanapka. Wskazówki przypadkowe, były pod ręką.