Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odin

Użytkownik
 • Content Count

  839
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

220 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Odin

 • Birthday 02/27/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pomorskie
 • Hobby
  Zabytkowa motoryzacja, zegarki, wczesne średniowiecze

Recent Profile Visitors

485 profile views
 1. Patrzę na nią i przypomniałem sobie, że na Etsy jest sprzedawca ShopIV (na WUS to użytkownik IgorIV), który ma różne dziwne wskazówki do Amfy. Mam od niego tarczę do Mołni i jakość jest bardzo wysoka więc może wskazy też będą OK.
 2. 🍻 Odrobinkę czasu to zajęło ale najważniejsze, że polowanie wciąż trwa bo przecież zawsze mogą się trafić lepsze stany 🙃 Co do rzadziej spotykanych tarcz i stalowych kopert, to mam podejrzenie, że może być z nimi tak jak z naszymi tarczami "warszawskimi" - czasami można je spotkać w różnych ofertach i zagraniczny kolekcjoner mógłby je uznać za rzadko występujące w przyrodzie oryginały... ot taka teoria. Dopóki nie odnajdzie się jakiś Uralowy katalog, możemy sobie gdybać i cieszyć się nowymi odkryciami.
 3. Mam jednego w stali ale czy to oryginał, tego nie wie już chyba nikt.
 4. Kupię sekundnik i koronkę z wałkiem do Zodiaka.
 5. Pewnie chodziło o to, że skóra jest brązowa 😉
 6. Fajny tatuaż na pasku a i miedziany bezel całkiem całkiem. Sam robiłeś?
 7. Koperta stalowa 420 z niskim deklem pod ręczny naciąg i z wkładką antymagnetyczną ale koronka chromowana. Współczesne koronki z gwintem 6mm pasują bez problemu. Nie znam historii dawcy, bo akurat koperta i koronka już takie do mnie przyjechały w zestawie z białą tarczą Komandira opisaną USSR..
 8. Noworoczny modzik. Koperta stalowa oksydowana na zimno, bezel samorobny z brązu, tarcza z Ebay, granatowe wskazówki Meranom, mechanizm manualny z Komandira. Zastanawiam się jeszcze nad koronką z brązu, tylko ten gwint i ruchomy wałek to lekki kłopot ale chyba do ogarnięcia. Póki co wygląda tak:
 9. Bezel wydzierga)em z brązu, to chyba się łapie do tematu:
 10. Kiedyś na ebay'u ktoś ze wschodu sprzedawał przeszklone dekle do typowych kopert Pobiedy, miał też stalowe koperty w kształcie oryginałów. Teraz już tego nie widzę, ale może na wschodnich portalach coś mają?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.