Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odin

Użytkownik
 • Content Count

  789
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

180 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Odin

 • Birthday 02/27/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Pomorskie
 • Hobby
  Zabytkowa motoryzacja, zegarki, wczesne średniowiecze

Recent Profile Visitors

450 profile views
 1. To na dziewiątej VRATISLAVIA a na trzeciej CONCEPTUM i będzie symetrycznie. 😁 Czcionka najlepiej jakaś niska i gruba żeby litery prawie się zlewały. Aa i pokażcie chociaż wizualizację z logo jako przeciwwaga sekundnika, najwyżej nie przejdzie a może być ciekawie.
 2. To Laco wygląda jakby miało wciskany dekiel, czyli można go dowolnie ustawić i docisnąć. Manometr ma dekiel zakręcany co powoduje, że grawer musiałby być robiony na deklu przykręconym do konkretnej koperty, bo gwinty pewnie zaczynają się w każdej kopercie inaczej...
 3. Moser faktycznie może być niklowany, później pooglądam go dokładniej. Raczej pójdzie do ludzi. Longinesa planuję wskrzesić bo ma (jak dla mnie) ciekawy werk. Pojedynczy dekiel też może być😉
 4. Takie dwa sreberka wpadły przy okazji. Moser ma trafiony balans, nie wiem czy wskazówki są oryginalne. Longines działa, zastanawiam się czy realna jest jego reanimacja, wskazówki, może tarcza, na kopertę pewnie nie ma co liczyć...
 5. Mam oksydę do nierdzewki ale na razie cieszy tak jak jest. Jak pobrudzę to się pochwalę 🍻
 6. Sorry chłopaki, na żarciki mi się zebrało 😉 Miałem brać mosiądz, ale jak zobaczyłem oryginalnego Egipcjanina to stal wygrała. Żeby nie było, obwódka wokół lumopryszcza na bezelu jest z mosiądzu, więc pasuje do tematu 🙃
 7. Thomas, obiecałeś patynę na Rawaju ale chyba z nim coś nie tak, bo prawie nie schodzi z ręki, wykąpałem go nawet kilka razy w morzu i nic. Nethuns ładnie spatynował a ten ni chu chu. Zobaczcie sami, może coś doradzicie:
 8. Odin

  Xicorr

  Może się powtarzam, ale myślę, że M10 jako jednowskazówkowiec bezpośrednio odwzorowuący licznik Junaka z kształtem lunety włącznie (i z datownikiem jak w M20 a jakże) byłby hitem.
 9. Kiedyś kupiłem za grosze złomka bez bezela bo mi się spodobały trójkąty na tarczy. Lorsa P75 wymagała tylko wymiany bębna ze sprężyną i ruszyła raźno, tarcza umyta (wygląda jakby ktoś ją kiedyś prysnął lakierem bezbarwnym, który teraz się łuszczy), wskazówki z nową lumą, to trzeba było dorobić jakiś bezel. Tak to wyszło:
 10. Wydziargałem bezel z brązu do staruszki Francuzeczki:
 11. Tarcza z Allegro od ckcgcbp, co jakiś czas są dostępne. Wskazówki zbierane z tego co było w moim pudełku na szczątki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.