Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Yargoth ...masz rację...

Będę poprawiał posty ...

 

Co do irytacji... aj, trochę się zezłościłem ale już mi przeszło i wiem że dobrze radzicie Mariuszowi_W.

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jarek,

mechanizm 2892-A2, IWC poddało dość gruntownym zmianom. Czy wyszły mu one na dobre, to się dopiero okaże choć początek jest bardzo zniechęcający (na co wskazują pierwsze wyniki testu). Nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądała z Twoim Longines. Kto wie czy nie będzie lepiej. Ostatnio broniłem ETY jak mogłem, ale czy słusznie :?:. Moglibyśmy po zakończeniu wszystkich testów dokonać porównania, ewentualnie zrobić jakieś zestawienie. Bardzo liczę na to, że Marcin wystartuje ze swoim GP, a to ze względu na mechanizm "in-house". U mnie nadal bez większych zmian. Od 23.00 do 20.15 - zegarek późni się 25 sekund. Taką niedokładność kwarcowe IWC robi w 8 miesięcy :!:. To chyba nie wymaga komentarza. Mam oczywiście świadomość tego, że konstrukcja zegarka mechanicznego wyklucza takie osiągi, ale moim zdaniem czasomierz mechaniczny nie powinien wykazywać większych różnic niż 4 - 6 sekund na dobę (choć dobrze by było zejść do 2 sekund), no i powinien się spieszyć, a nie późnić.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mariusz_W ...czy to TAKIE IWC?

Nie Jarek, czasomierz z tej fotki to poprzednia wersja Portofino. Moja jest nowsza i wygląda dokładnie tak:

3533001l5ju.th.jpg

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadziej że bedzie dobrze (moja Omega po 2 latach eksploatacji tez chodzi lepiej niz na początku, zobaczymy jak bedzie z ML?), Masterfan pisał że to jak z samochodem musi sie dotrzec (faktycznie, moja mazda się "ułozyła" po roku i jest lepiej niz na początku) oby z IWC okazało sie to samo, trzymaj się twardo i testuj nadal (przyłaczam sie do apelu) zobaczymy dalsze wynik, na razie !i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem :( ....niejako wywołany do tablicy :wink:

MasterFan dalej ustaje przy swoim zdaniu i doda, że warto robić test na początku użytkowania nowego zegarka. Jestem w stanie się założyć, że za miesiąc IWC będzie chodzić z dokładnością 10-15 sek na tydzień. Nie będę się powtarzał, że to jak z samochodem- musi się dotrzeć :!:

Mariusz spokojnie, mój GP w ciągu pierwszego miesiąca mimo 46 godz rezerwy chodu "wytrzymywał" najwyżej 30 godz. Nie wspomnę o dokładności rzędu 10 sek na dobę :!:

Teraz w ciągu pierwszego testu "statycznego" zrobił 5 sek w ciągu tygodnia, nie robiąc w ciągu dnia większej "odchyłki" niż 1-2 s.

Także naprawdę luzik Mariuszu, jestem pewien, że będzie dobrze :)

I dodam, że z testem COSC startuję od jutra, może od niedzieli- także wszystko będzie jasne :)

 

Z pozdrowieniami

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no to jestem już w dniu piątym!

Zegarek na łapie... nie idę jeszcze spać :-)

Wyniki z dnia 5-tego przedstawiają się następująco:

 

1. dzień od 22.00 do 22.00 ----> - 4 s

2. dzień od 22.00 do 22.00 ----> - 2 s

3. dzień od 22.00 do 22.00 ----> 0 s

4. dzień od 22.00 do 22.00 ----> 0 s

5. dzień od 22.00 do 22.00 ----> 0 s

 

...dalej ZERO... nie wiem co powiedzieć!

Ale jest tendencja do PLUSOWANIA i myślę że jutro - pojutrze powinien złapać 1 - 2 s ...

Pozwalam sobie już na prognozę bo nie przypuszczam aby coś się zmieniło. Chyba że wsadzę go do wody... to już nie pójdzie! :-)

Generalnie jest b.nieszczelny... taki typ koperty!

 

Dalej natomiast zastanawiam się co dział zabytków w St. Imier z nim zrobił?

Czy wymienili jakieś części czy są te same co były?! Chyba coś wymieniali bo na rachunku było napisane że wymiana w mechanice ale nie napisali co.

Ciekawi mnie też ta regulacja no bo też była robiona. Muszą perfekcyjnie a wręcz książkowo znać parametry danego kalibru bo ustawiają tak że w statyku robi 12 s w + a już jak nosimy to trzyma czas! Chciałbym to zobaczyć ....jak regulują...

 

Jutro 6 dzień pomiaru. A w niedzielę ...marsz do przezroczystego pudełka ;-)

 

...a może nie? :-)


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIECIE ...CHYBA NIE ZASNĘ!

Dłubałem na stronie firmowej LONGINESa i znalazłem to:

 

Avigation, L2.640.4.73.2, manual kaliber L512 oparty na ETA 6498-2.

l264047326vt.jpg

 

Wskazówka sekundowa jak u mnie... i jest to jedyny mechanizm który wyglądem pasuje do 1268Z.

l5123mi.jpg

 

Ale średnice: nie mogę porównać...może by pasowało?!

 

Jestem przewrażliwiony chyba i mam jakąś tendencję do knucia teorii spiskowych ... :roll:

 

:twisted:


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę żeby pasowało!

ETA/ Unitas 6498 to stary kaliber z zegarków kieszonkowych - obecnie często stosowany jako kal bazowy( bo modne są duże zegarki - a to tani, prosty, sprawdzony i dobrze działający kaliber) (używa go m.in. Chronoswiss, ML, Marcello C, Eberhard, Jacques etoile itp.) ... no i całkiem duży : 16.5 linii, czyli 36.6mm, wys.= 4.5mm ... no i głośno, wolno cyka

...ale tem Avigation to ładny zegarek - sprawdż tylko czy nie za duży.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ooo nie zauważyłem zamieszczonej przez Ciebie tabelki z danymi werku - tak więc to wszystko co napisałem wiedziałeś już - sorry!

... i tak napewno nie pasuje - jaki duży ten Twój Longines? bo ten to razem z kopertą ma 35mm ( a kaliber 1268z) - swoją drogą warto te aukcje obserwować.

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...570513&rd=1

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...ssPageName=WD2V

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...ssPageName=WD2V

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, daj spokój, może po prostu trafił się felerny egzemplarz! Zareklamuj go jesli masz możliwość i bierz kasę z powrotem, po prostu.

 

Choć rozumiem Cię oczywiście, można się wkurzyć i to porządnie.

 

Trzymaj się!


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, nie ma co panikowac. Poobserwuj go przez weekend (moze nie poruszasz reka wystarczajaco) i gdy sytuacja bedzie sie utrzymywac zareklamuj zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuje sie pod kolegami trzymaj sie, rozumiem że twoja frustracja jest chwilowa choć w pełni zrozumiała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Mariusz... Mariusz!

A ja prosiłem Cię abyś robił mimo wszystko TEST...

Ja myślę tak. Nie wykonujesz odpowiednio wiele ruchów ręką 'ozegarkowaną' i z tego powodu nie nakręcił się i ...zatrzymał. Tak ma automat. Ale widze że Twoje IWC można też nakręcać ...jak w Wostok. To Mariuszu dobrze. Jeśli jesteś w domu, nie gestykulujesz i nie pracujesz na tyle aby zegarek mógł się sam nakręcić to go podkręć trochę... to nie kłopot!

 

MasterFan ma rację! To co napisał jest prawdą w odniesieniu do NOWYCH MECHANIKÓW. Mariusz_W przeczytaj raz jeszcze co Kolega napisał i nie irytuj się... trochę cierpliwości!

Ja podpisuję się pod tym i to samo radzę dalej prosząc o robienie testów i zamieszczanie wyników TU na FORUM!

 

Ja jeszcze raz napiszę:

NAJPIERW NOŚ GO NON STOP ...ZAWSZE PRZEZ ok. 3 mc-e A PÓ?ąNIEJ EW. BĘDZIESZ GO REGULOWAŁ!!! Jak teraz to zrobisz to później znów będziesz ...REGULOWAŁ!

To jakbyś odebrał nowe auto z salonu i od razu pojechał na regulacje!?!

 

Rób TEST, pisz wyniki CODZIENNIE tutaj, noś go non stop w domu też, podkręć czasem trochę, NIE BIJ IWC ...i nie uciekaj z FORUM bo nie pasuje mówić w taki sposób!

 

U mnie Longines jak tylko wstanę jest już na ręce i noszę go. Jedynie zdejmuję przy myciu rąk, i pracy narzędziami ciężkimi lub gdy pcham łapę do komputera (ostra blacha) albo auta!

 

Pozdrawiam Serdecznie


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aaaa i jeszcze jedno.

Ktoś tu na FORUM pisał o tym że Jego automat - nowy, też nie trzymał rezerwy chodu jak był NOWY i nie 'dotarty'!

 

A inna sprawa to że 42h rezerwy... tak ale przy max. nakręceniu. Mój L ma 36 h ale ja go nakręcam codziennie do oporu i faktycznie tyle chodzi!

Wostok jest automatem ale nigdy się nie zatrzymał jak go mam na ręce. Tyle że ja dużo chodzę czyli masz wymachy rąk, pracuję poraz komputerem i nosze NON-STOP a nawet Wostoka nie sciagam przy myciu i lekkich pracach mechanicznych!

 

To tyle.


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do MICHALOP...

 

tutaj masz jeszcze taki:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44932896

 

Nie wiem ale szukam rozmiarów mechanizmu 1268Z i chcę porównać z ETA 6498-2.

Wiem że to trochę głupie ale uspokoję się wtedy :-)

A ...nawet dla wiedzy warto porównać wymiary.

 

A mój to dokładnie ten co został sprzedany na ALLEGRO...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44222703

 

Różnice w tarczy!

 

Szukam wymiarów do porównania...

.

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_W... pytasz ile razy nakręcić / pokręcić koronką w automacie.

Nie wiem jak jest w IWC ale w kalibrze 2416B należy w/g opisów przekręcić ok 25 razy a to nie jest opór. Ja nie próbowałem do oporu i Tobie też nie radzę choć bardzo możliwe że to prawda!

Temat był a czytałem też że takowego automatu który jest z możliwością nakręcania ręcznego nie da się zepsuć / uszkodzić nakręcaniem.

 

No... mi się takie coś nie przytrafiło w każdym razie.

Mariuszu!

Kupiłeś AUTOMAT bo nie chcesz nakręcać codziennie... rozumiem. A ja swojego L musze codziennie nakręcić i tracę na to całe 30 s.

 

...pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja dodam że jeżeli to automat to zapewne w pewnym momencie przy nakręcaniu usłyszysz ciche ( czasem bardzo) cykanie to już wystarczy. ( raczej nie da się go "przekręcić")

 

... yegarek mógł spaźniać, bo nie był wystarczająco nakręcony, a jeżeli stanął to widocznie aktywność ruchowa informatyków nie jest największa :wink:

.... ten temat poruszany był na niemieckim forum - i naprawdę się trzeba zdrowo poruszać , żeby pewne automaty dociągnęły do podawanej przez producetów rezerwy chodu.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że dobrze zapowiadał się ten TEST MECHANIKÓW.

Cóż?

Ja swoje testy kontynuję zgodnie z tym co pisałem wcześniej!

A swoją drogą LICZĘ NA INNYCH FORUMOWICZÓW! :-)

Głupio by było gdybym tylko ja miał tu robić mimo wszystko - czasochłonne TESTY!

Co będziemy wtedy wiedzieli? O Longinesie, Wostok-u i czymś jeszcze... to chyba mało?! :roll:

 

A może tylko te marki są na świecie??

:twisted:


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ja zaczynam dziś o 22.00, choć przyznam się, że boję się troche po dotychczasowych rezultatach Longinesa :shock:

Jak GP słabo wypadnie, też go poślę do St. Imier :(

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czemu ma źle wypaść?

Dziś rozmawiałem z Ojcem na ten temat, o klubie itd.

Pokazywałem dla Taty wyniki jakie uzyskał Longines... a Ojciec miał go przedemną :-)

Ucieszył się z osiągów i stwierdził że najlepiej robić regulacje w fabrykach / firmach które zegarek wyprodukowały. (takie stwierdzenie też padło na forum)

Wynika z tego że nikt inny jak producent ma największą wiedzę i umiejętności. Każdy model pewnie ma spore akta w których jest wszystko OPISANE.

Myślę że Oni wiedzą jak już naprawiony, nasmarowany zegarek ustawić aby działał z jak najlepszymi osiągami! I nie muszą na to tracić masy czasu :-)

 

:(


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

Chciałem dołączyć z informacjami na temat "zwykłego" testowania mojego nowego zegarka, Omega Seamster Railmaster XXL Chronometr.

Prawdopodobnie model ten jeszcze nie został sprowadzony do kraju przez sieci handlowe. Zegarek został kupiony miesiąc temu w Zurichu.

 

"Zwykłe" testowanie, to noszenie na ręku i odkładanie na noc w pozycji tarczą do góry. Jako wzorca używałem zegara marki Oregon Scientic sterowanego falami radiowymi.

 

Motywem kupienia zegarka było to, że prowadzę dość statyczny tryb życia, dom - biuro - dom i dlatego zamiast automatycznego modelu wybrałem nakręcany ręcznie, drugi motyw to gabaryty zegarka: średnica 49,2 mm, wysokość 13 mm.

 

Podam parametry Omegi:

Kaliber: 2201, modyfikowana Eta 6598. Ręcznie nakręcany, rezerwa chodu 60 godzin. Funfcje: godziny, minuty, mały sekundnik. średnica 36,6 mm, wysokość 4,5 MM, kamienie - 17. liczba półwahnięć 21 600 A/h, balans: Glucydur, trzy ramiona, spirala: płaska Nivarox 1 , Incablok, test COSC.

 

Test prowadziłem przez 20 dni, nakręcałem codziennie zegarek o godzinie ok. 21 i sprawdzałem różnicę z zegarem wzorcowym narastająco każdego dnia. Test wykazał występowanie stałych różnic dziennych, to znaczy, zegarek opóźniał się ok. 2 sekund. Po 20 dnioach średnia dobowa odchyłka wynosiła - 2,2 sek.

 

Z podrowieniami - TS :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by te testy (jeszcze nie teraz!) ująć w jakąś tabelę i umieścić w osobnym poście?!


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.