Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Recommended Posts

Po sprawdzeniu na chronokomparatorze, a jakim cudem?

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Po sprawdzeniu na chronokomparatorze, a jakim cudem?

Nie no, w przypadku potrzeby ustawiania :)

A +50s podejrzewam, że trzeba ustawiać.

Sprawdziłem moją Omege po 7 dniach od synchronizacji z zegarem atomowym:  +4s/7dni

Grumpy old man...

W zeszłym roku używałem Sinna w kratkę czyli więcej czasu spędzał w pudełku :) a na ręku Traser. W listopadzie przerzuciłem się na Sinna i odchyłki jakie rejestrowałem to coś koło 10s na dobę. Zegarek musiał mieć czas się rozchodzić i ułożyć smary :) Na obecną chwilę od ostatniej regulacji (30.12.17) mam odchyłki ... właśnie sprawdziłem 0s :) czasem przyspieszy 1-2 sekundy, czasem zwolni, ale nigdy przez te ostatnie 22 dni nie było większej odchyłki niż powiedzmy 5s. 

Zegarek to 7 letni Sinn 556.

Od tygodnia nie zdejmuję mojej Omegi Railmastera i przez te dni + 1s. Rewelacja

Guest Kowal_86

Ja od tygodnia mam całe dnie na ręce Stowę z ETA 2804-2. Od pierwszego dnia robi +4s/dobę. Lepiej mi nie potrzeba.

Ja od tygodnia mam całe dnie na ręce Stowę z ETA 2804-2. Od pierwszego dnia robi +4s/dobę. Lepiej mi nie potrzeba.

Mam dwie Stowy z mechanizmem w wersji top. Jak już kilkakrotnie pisałem dokładność tygodniowa waha się od -12 do -15 sek, Zegarki noszę codziennie, naprzemiennie. Zegarek nie noszony kręci

się w rotomacie jakieś 3-4 godziny na dobę.  

Guest Kowal_86

12-15 sek / tydzień to super wynik. Miałem Certine DS First na ETA 2824-2 i ona prosto z pudełka robiła ponad -20s/dzień. :( Widocznie nie chciało im się przyłożyć do regulacji.

Edited by Kowal_86

Guest Kowal_86

Oprócz regulacji warto jest też dobrze poznać swoj zegarek. Odłożenie na noc w określonej pozycji potrafi skompensować odchyłkę, która powstaje za dnia co widać za załączonym wyżej wykresie.

Guest Kowal_86

No to się przyłożyli. Z moich doświadczeń wynika, że im mniejszy producent tym lepiej wyregulowany zegarek juz na starcie (Steihart, Kemmner). Co do układania zegarka na spoczynek to sam muszę spróbować, tę aplikację mam ale do tej pory mierzyłem odchyłki tylko w cyklu tygodniowym.

Warto zwrócić uwagę czy odkładasz zegarek w pełni nakręcony czy np nie noszony od doby itd. To bardzo zmienia wyniki.

Oprócz regulacji warto jest też dobrze poznać swoj zegarek. Odłożenie na noc w określonej pozycji potrafi skompensować odchyłkę, która powstaje za dnia co widać za załączonym wyżej wykresie.

Owszem - mam nawet taki zegarek, który wyregulowałem tak, ze chodzi cudownie noszony cały dzień (tzn ok 14-15h) i leży tarczą do góry w nocy. niestety ma spore odchyłki w zależności od pozycji. Taki się urodził, ale mi to specjalnie nie przeszkadza.

Miłego dnia!

Witam,

proszę o poradę.Mam Taga Heura Calibre 5 jeszcze na gwarancji odchyleń dobowa ok -8s po tygodniu musze go popchnąć o prawie minutę.I tak od kilku miesięcy...8 sek. jak w morde szczeliłCzy da się coś z tym zrobić? (od razu zaznaczam, że nie znam się na naprawie i servisie zegarków )Co byście poradzili?Nie chciałbym też stracić gwarancji gdybym go gdzieś oddał a więc na co pozwolić zegarmistrzowi jeśli by miał do niego trafić a nie do servisu. Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Kejwus, jeszcze do niedawna zegarmistrze nie ruszali chodu zegarka jeżeli nie przekraczał 20 s/dob. Trudno dorównać automatem kwarcowi . Osobiście zostawiłbym te -8 sek. do końca gwarancji i potem ewentualnie jak Cię denerwuje , skonsultował się z serwisem czy wogóle i za ile  podjęliby się korekty o np. +4 sek. ?

Kejwus, jeszcze do niedawna zegarmistrze nie ruszali chodu zegarka jeżeli nie przekraczał 20 s/dob. Trudno dorównać automatem kwarcowi . Osobiście zostawiłbym te -8 sek. do końca gwarancji i potem ewentualnie jak Cię denerwuje , skonsultował się z serwisem czy wogóle i za ile podjęliby się korekty o np. +4 sek. ?

dziękuję za poradę, szczerze mówiąc trochę mi to przeszkadza ale tak jak mówisz wstrzymam się do końca gwarancji,jeśli nie obejdzie się bez otwierania zegarka

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka