Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba zdecyduje sie na jakis produkt Rosjan. Wynik pierwsza klasa.

 

Powiem szczerze - sam jestem zaskoczony. Zaraz po zakupie ustawilem go rowno ze Swatchem i przez pierwsze 2 tygodnie chodzil rowno z nim - ustawialem tylko wskazowke minutowa - sekundnika nie synchronizowalem.

 

Jako wzorca czasu uzylem programu synchronizujacego zegar komputera z atomowym wzorcem czasu - wiec mysle, ze pomiar byl dosc dokladny.

 

Teraz od 2 dni widze, ze zegarek zlapal 3 sekundy spoznienia - ale pewnie jutro nadrobi :)

 

Jak tylko znajde chwilke to go dokladnie przetestuje - pewnie razem z Doxa, ktora sie wlasnie remontuje w Państwa Głowackich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

 

nie wiem, trochę to dziwnie wygląda, ale Maurice Lacroix Pontos Day Date, po tygodniu ma 2 sekundy spóźnienia. Chyba dobrze.

 

W tym tygodniu będę mu mierzył międzyczasy :) - może dobowo ma jakieś większe wahania.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm..

 

nie wiem, trochę to dziwnie wygląda, ale Maurice Lacroix Pontos Day Date, po tygodniu ma 2 sekundy spóźnienia. Chyba dobrze.

 

W tym tygodniu będę mu mierzył międzyczasy :) - może dobowo ma jakieś większe wahania.

 

Marcin

 

ale o co chodzi przeciez ML to piekne zegarki :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

TG Monaco noszony codziennie od 10 00 do 23 00 +6 sek na dobę

IWC Mark XV noszony od 23.12.04 do 29.12.04 +8 sekund w ciągu tego okresu.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

no i po pierwszym "normalnym" teście. Zegarek był noszony codziennie na ręku przez 4-6 godz. lub dwa razy dziennie nakręcany, w "stanie spoczynku" leżał tarczą do góry. I takim oto sposobem dowiedziałem się, że w przeciągu 7 dni GP przyspieszył w sumie +5s :) Jestem z tego powodu bardzo pozytywnie zaskoczony. Tym bardziej, że dopiero od początku testu zaczął być regularnie noszony czy nakręcany.

Więc teraz czas na test COSC.

Z niecierpliwością czekam na rezultaty.

 

Z pozdrowieniami

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba Was TEST - mechaników!

Z tego testu wynika że zegarek renomowaniej firmy nie musi być dokładniejszy od czasomierza firm z mniejszą klasą! I tak sobie pomyślałem że może bym i ja potestował?!

Co mogę potestować?

Na codzień nosze Wostok TROYKA, którego mam od NOWOŚCI. Mógłbym go naprawdę dobrze przetestować. Zegarek jest AUTOMATEM więc go nie nakręcam. Noszony jest wszędzie a i przy pracach mechanicznych też uczestniczy... ale bez przesady bo kiedy wiem że będzie już bez przelewek to go zdejmuję z ręki.

Łatwo będzie bo noszę codzień! (ja nie noszę i nie mam KWARCOWEGO!)

Mógłbym też zafundować taki test dla mojego ZABYTKOWEGO Longinesa. Ale to dopiero LATEM no i już tylko w codziennym "noszeniu"! BEZ MECHANICZNYCH STARĆ!

 

Zobacze może warto by było!

Porównałbym zegarki z KWARCOWYM ZEGAREM WZORCOWYM DO POMIARÓW TECHNICZNYCH! (jest SUPER DOKŁADNY a jest to POLSKI ZEGAR!) Mam właśnie takie Coś! I po prostu do zegarka mechanicznego dostosuję TEN ZEGAR!

 

Chyba warto by było!

 

Dodam na koniec że czytając Wasze opisy natrafiłem na opis jakiegoś MARKOWEGO i DROGIEGO zegarka który robił MINUSY! To chyba niedobrze!!!

Wg., Mnie zegarek ma być tak ustawiony że zakładając odchyłkę od wzorca jaką uzyska ten akurat MODEL w TAKICH warunkach, odchyłka będzie PLUSOWA niezależnie czy będzie to 20s czy 5 min!

 

Po prostu... mamy przyjść WCZEŚNIEJ na spotkanie czy autobus niż PÓ?ąNIEJ!!!


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem też spróbować.

W tej chwili testuję Longines-a.

Zrobiłem tak. Wziąłem ZEGAR WZORCOWY ustawiłem i puściłem dokładnie z mechanikiem. Idą łeb w łeb. Jutro sprawdzę odchylenie 1 dna. Test jest na leżąco bez noszenia. Na noszenie będzie następnym razem!

Ciekawe jak się spisze. Po nim WOSTOK!

 

Pozdrawiam.


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekamy na pierwsze wyniki :!:

Ciekawe jak spisze się Longines ;)

 

Pozdrawiam

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czas na pierwsze wyniki. Muszę napisać parę słów OPISU zegarka, sposobu pomiaru oraz samego urządzenia POMIAROWEGO.

 

1. Zegarek marki LONGINES oparty na mechaniźmie 1268Z z roku 1939.

2. Zegarek rok temu (już minął ROK!) był w naprawie / renowacji w zakładach LONGINES w ST. Imier a prace przeprowadzano pod okiem Pana Ramseiera który prowadzi dział renowacji zegarków e firmie.

3. Przed wysłaniem zegarek odmawiał PRACY całkowicie. (wcześniej ok. 1 roku jeszcze potrafił ruszyć)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pomiaru dokonuję ZEGAREM pomiarowym / laboratoryjnym do legalizacji min. tachografów.

 

tester9zm.jpg

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pomiar rozpocząłem wczoraj około g. 20 stej. Zegarek został nakręcony do oporu zaś TESTER zsynchronizowany z zegarkiem.

Zegarek został o 20 dziś nakręcony ponownie zaś odczyt jest następujący:

 

1. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 12 s

 

Zegarek nakręcony i czekamy na pomiar w dniu jutrzejszym!!!

 

Moje uwagi: myślę że podczas noszenia wachania mogą się zmienić +- 5 s.

Po teście 7 dniowym -statycznym będzie test w praniu! Statycznie sprawdzimy WOSTOKa TROYKA - automat. (będę nakręcał)

 

Czekamy do jutra.

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 20.00 dnia drugiego.

Zegarek już nakręcony i idzie do 3 -go dnia.

 

A oto dane z pomiarów:

 

1. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 12 s

2. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 26 s

 

(czas przy dniu oznacza różnicę od STARTU!)

 

p.s. muszę przyznać że ma spore wyprzedzenie. Nie zaglądałem do mechanizmu od kiedy przyjechał z St Imier bo ma naklejoną taką nalepkę na deklu i jest wypolerowany. Nie chcę bo o tak to nic nie da a po co zaglądać? Przed renowacją go rozbierałem! (chyba nie wstawili mechanizmu ETA ...bo chodziłby dokładniej! ...to żart oczywiście) :-)

Myślę że jak na takiego dziadka to nie jest za tragicznie!

Na pewno był też regulowany bo to była kompleksówka. Ale nawet twórcy z tak starego mechanizmu nie wycisną więcej... to normalne.


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...masz rację. Ale ja chcę zrobić inaczej!

Teraz test na leżąco a później będę nosił przez tydzień i zobaczymy!

Jak będę nosił L to sprawdzę Wostok-a.

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uuuuu, 12 sekund różnicy - pierwszy dzień

26 sekund różnicy - drugi dzień .... mam nadzieję, że ta negatywna tendencja nie będzie się utrzymywała.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mariuszu... myślę że będzie szczególnie że to test statyczny 1 pozycyjny a parametry te same! Musi się utrzymać to przyspieszenie... niestety. Nic nie szkodzi. To nie nowy zegar ze sklepu!

Tak na marginesie Lingines najtańszy mechaniczny (klasyk) kosztuje coś od 2.5 tys... chyba się nie mylę?

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie mam pojęcia jakie są ceny klasycznych zegarków Longines. Wiem natomiast, że czasomierz który posiadasz i tak jest wyjątkowy. Biorąc pod uwagę rys historyczny nie jedno pewnie "przeżył" i "widział".

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Mariuszu... myślę że będzie szczególnie że to test statyczny 1 pozycyjny a parametry te same! Musi się utrzymać to przyspieszenie... niestety. Nic nie szkodzi. To nie nowy zegar ze sklepu!

Tak na marginesie Lingines najtańszy mechaniczny (klasyk) kosztuje coś od 2.5 tys... chyba się nie mylę?

 

Pozdrawiam

 

tak w najprostszej wersji ceny mechaników Longines zaczynaja sie od ok 2,5 - 3 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... myślę że będzie szczególnie że to test statyczny 1 pozycyjny a parametry te same! Musi się utrzymać to przyspieszenie... niestety. Nic nie szkodzi. To nie nowy zegar ze sklepu!

 

dalej obstaję przy mojej opini że powinieneś sprawdzić jak twój zegarek zachowuje się w innych poz. - może sie np. okazać że we wszystkich śpieszy wtedy możliwe jest łatwe jego podregulowanie. ... ale to w końcu Twój zegarek.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy dzień trzeci!

Jak wychodzi dzisiaj?

Oto wyniki:

 

1. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 12 s

2. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 26 s

3. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 40 s

 

...aż mnie zatkało ale tak jest! Aż 40 s od dna 1 wszego! Skąd tyle pomiędzy 2 a 3 dniem???

 

NAKRĘCONY... czekam na jutro!

 

Pozdrawiam

 

 

p.s. ...nie będę go regulował bo mi nie zależy na szlifowaniu precyzji a jak go nosze to mi to nie przeszkadza!


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... inne pozycje !!! :wink: :evil:

To sie chyba nazywa streczycielstwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wam chodzi po głowach Panowie :?: :twisted: :wink:

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was w dniu czwartym mojego testu. Pomiar wykazuje co następuje: :-)

 

 

1. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 12 s

2. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 26 s

3. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 40 s

4. dzień od 20.00 do 20.00 ----> + 53 s

 

Cóż? Tak samo! Zegarek nakręcony i czekamy na jutro!

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr napisał:

nic już nie napiszę ! - milczał będę

:twisted:

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem... wiem... michalop :-)

...wiem ...różne pozycje!

 

Ale już nie chcę tego zmieniać!

Deklaruję! BĘDZIE DRUGI TEST POMIARU W TRAKCIE NOSZENIA!!!

Zafunduję sobie 1 tydzień z Longinem na łapie :-)

 

Zrobię ten test choć chciałem Wostoka pomęczyć... pomęczę w STATYKU!

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.