Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
No to bardzo dziwne 5s różnicy :!:

 

Nie wiem czy można to ująć w taki sposób. Zegarek się spieszy lub późni. Nie jest to więc 5 sekund różnicy na "+" czy na "-". Sumaryczny wynik jest bardzo dobry i mnie w zupełności satysfakcjonuje. Przypuszczam, że można by było jeszcze lepiej wyregulować ten zegarek tylko po co :?:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest tak jak sądziłem...

Dzień trzeci: +1 sec

 

W sumie po trzech dniach: +1 sec :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

Przyznaj się - nie wyciągasz go z "outarzyka" :lol:

 

Kapitalny wynik :!:

Świetna rekompensata za początkowe perypetie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jest tak jak sądziłem...

Dzień trzeci: +1 sec

 

W sumie po trzech dniach: +1 sec

 

Myślałem, że będzie cały czas 0... Dziadostwo, trzeba bylo kupić VC :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień czwarty: 0 sec.

 

W sumie po czterech dniach: +1 sec! :lol:

 

...Paweł :twisted: :twisted: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

28.04.2006 - początek testu

 

29.04.2006 -2 sekundy

30.04.2006 +3 sekundy

01.05.2006 -2 sekundy

02.05.2006 -2 sekundy

03.05.2006 +3 sekundy

04.05.2006 -2 sekundy

05.05.2006 -4 sekundy

_____________________

sumarycznie: -6 sekund

 

Koniec testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

MAVERICK

 

Tak patrzę na Twoje wyniki i rzeczywiście w fabryce go wyregulowali tak aby się nie spóźniał jednak do certyfikatu COSC daleka droga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
MAVERICK

 

Tak patrzę na Twoje wyniki i rzeczywiście w fabryce go wyregulowali tak aby się nie spóźniał jednak do certyfikatu COSC daleka droga....

 

Dla mnie posiadanie zegarka z certyfikatem COSC nie jest i nigdy nie było priorytetem. A jeżeli komuś zależy na wysokiej dokładności, to czytałem na różnych forach, że Ingenieur kręci znakomite czasy. Poza tym, jeszcze raz powtórzę - od zegarka z siedmiodniową albo dłuższą rezerwą chodu, trudno oczekiwać cudów. Pewnych aspektów technicznych przeskoczyć się tak łatwo nie da. To tak jakbyś chciał z małego monitora studyjnego osiągnąć nisko schodzący, potężny i wyrazisty bas. A tym czasem taki monitor może zaprezentować znakomitą przestrzeń, świetną barwę dźwięku na średnicy, ale praw fizyki przeskoczyć nie sposób. Abstrahując od tego przykładu, mój Portuguese Automatic przynosi mi wiele radości - to mój wymarzony i długo oczekiwany zegarek, a opóźnienia na poziomie 2 czy 4 sekund, nie mają w praktyce większego znaczenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

MAVERICK

 

Dla mnie posiadanie zegarka z certyfikatem COSC nie jest i nigdy nie było priorytetem.

 

a opóźnienia na poziomie 2 czy 4 sekund, nie mają w praktyce większego znaczenia.

 

Zastanawiam się kiedy się zorientujesz ! Piszę to trochę z przekory !

 

Pamiętam jeszcze niedawno jak pisałeś; że zegarek nie może się spóźniać , zegarki IWC dzięki własnym rygorystycznym procedurą i kontroli jakości są dokładniejsze, niż te z certyfikatem COSC. Pamiętam jak dziś żadne argumenty do Ciebie nie trafiały !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zastanawiam się kiedy się zorientujesz ! Piszę to trochę z przekory !

 

Pamiętam jeszcze niedawno jak pisałeś; że zegarek nie może się spóźniać , zegarki IWC dzięki własnym rygorystycznym procedurą i kontroli jakości są dokładniejsze, niż te z certyfikatem COSC. Pamiętam jak dziś żadne argumenty do Ciebie nie trafiały !

 

No i Portofino, które miałem było bardzo dokładne, ale Portuguese to czasomierz, który trzeba mierzyć nieco inną miarą. Jest dobrze, jestem z zegarka zadowolony i chyba to jest najważniejsze :lol:.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Bez ETY w bazie trudno zrobić dokładny czasomierz co... :twisted:

 

ps wybaczcie nie mogłem się powstrzymać :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Bez ETY w bazie trudno zrobić dokładny czasomierz co... :twisted:

 

ps wybaczcie nie mogłem się powstrzymać :wink: :lol:

 

ETA Rules :!: :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

:lol:

 

Pozdrawiam i życzę jeszcze więcej przyjemności z wspaniałego bądź co bądź zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bądź co bądź"... :shock:

Dobre sobie! :lol:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
:lol:

 

Pozdrawiam i życzę jeszcze więcej przyjemności z wspaniałego bądź co bądź zegarka

 

Dzięki serdeczne :D.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień piąty: 0 sec.

 

Łącznie po pięciu dniach testu: +1 sec :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień szósty: 0 sec. z malutką tendencją "zwalniania" :twisted:

 

Po szóstym dniu testu łacznie: + 1 sec :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Marcin kupił kwarca jak nic :!: :lol: :wink:. A tak poważnie, to gratuluję wspaniałego i dokładnego zegarka. Miejmy nadzieję, że tak znakomita dokładność utrzyma się przez bardzo długi czas.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jakiś kosmos :!: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja test swojego zegarka zakończyłem w piątek z rezultatem sumarycznym na poziomie -6 sekund. Przed chwilą sprawdziłem jak się sprawy mają i po trzech dniach jest -5 sekund. Krótko mówiąc - jest spoko. Jak czasomierz jest noszony to troszkę się późni natomiast jak leży to przyspiesza. Kwestią czasu jest kiedy rezultat się wyrówna. Za kilka dni przystąpię do testowania zegarka w nieco innym położeniu. Wcześniej Portuguese Automatic odkładany był na bocznej krawędzi koperty, teraz będzie leżał sobie na szybce. Zobaczymy jaki będzie końcowy efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień siódmy: -1 sec., z wyraźnym zaznaczeniem, że prawdopodobnie jutro znowu na "-".

 

Po tygodniu testu sumarycznie: 0 sec :lol:

Test będzie prowadzony nadal, jeśli będzie możliwość to do końca miesiąca :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem jednak, że nie będe nadal prowadził testu, powtórze go po prostu za jakiś czas, np. za miesiąc, będzie więcej niewiadomych, a tym samym zabawy :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test będzie prowadzony nadal, jeśli będzie możliwość to do końca miesiąca

 

Dlaczego ma nie być możliwości, bateria chyba jeszcze nie pada ? :shock: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

Padła, czego byś się po JLC spodziewał :lol: :twisted:

...wiedziałem, że lepiej kupić mechanika, mniej dokładny ale przynajmniej nie staje :wink:

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

E tam, kto powiedział, że zegarki mechaniczne są niedokładne :?: :lol:. W normalnym codziennym użytkowaniu, wskazania wielu dobrej klasy "mechaników" w zupełności wystarczają. Sprawdziłem wynik Portuguese Automatic i nadal jest -5 sekund co oznacza, że zegarek w przeciągu czterech dni przyspieszył o... 1 sekundę :!: :lol:. Wszystko wskazuje na to, że świetna regulacja Pana Andrzeja z Ornamentu + znalezienie optymalnej pozycji położenia zegarka (wtedy kiedy nie jest noszony), dały doskonały rezultat. No i co na to COSC :?:. Nasuwa się jeszcze jeden wniosek - za bardzo pospieszyłem się z testem swojego zegarka. Zacząłem go testować natychmiast po otrzymaniu od zegarmistrza i to był błąd. Czasomierz się rozchodził, sprężyna jest lepiej dokręcona i zegareczek kręci świetne czasy. To jest to :!: :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.