Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie nowy znaczy ze sklepu )chociażstary model) a nieużywany to od kogoś kto kupił i nie nosił (co do końca ciężko udowodnić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas podciągnąć wątek zanim zaginie w czelusciach forum :lol:

 

Seiko Samuraj robi regularnie ok. +10 sek. na dobę. Dla mnie OK 8)

 

Noszony w dzień, w nocy leży w pozycji "budzikowej" - na stojąco, albo na deklu. Chociaż ostatnio zdarza mi się zapomnieć zdjąć go przed snem i noszę 24 na dobę.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kolejny raz przeglądam całe 25 stron testów i nie mogę znaleźć testu

IWC Portuguese Automatic.

Czyżby jednak MAVERICK kupił kwarca? :( :twisted:

 

:D Dopiero teraz przystępuję ze swoim Portuguese do testów dokładności. Początkowe odchylenia dobowe nie były zbyt zachęcające, bo zegarek spieszył się na dobę od 3 do 7 sekund. Postanowiłem coś z tym zrobić i wysłałem czasomierz do regulacji w sklepie Ornament. Od trzech dni na nowo kontroluję dokładność pomiaru czasu, a oto efekt regulacji...

 

28.04.2006 - początek testu

 

29.04.2006 -2 sekundy

30.04.2006 +3 sekundy

01.05.2006 -2 sekundy

_____________________________

sumarycznie: -1 sekunda po trzech dniach testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc zaczynamy :!:

Pierwszy dzień prawdziwego testu dokładności mojego Podwójnego Jędrka :(

 

Dzień pierwszy: 0 sec

 

...i oby tak dalej :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

28.04.2006 - początek testu

 

29.04.2006 -2 sekundy

30.04.2006 +3 sekundy

01.05.2006 -2 sekundy

02.05.2006 -2 sekundy

_____________________

sumarycznie: -3 sekundy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Jaeger :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Pawełku, ale żeby tak o piątej rano :shock: :( :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie ma to jak Jaeger :twisted:

 

Nie ma to jak Vacheron Constantin :!:. Powoli zaczynam już myśleć o kupnie zegarka tej właśnie firmy. Mam nadzieję, że kolekcjonerstwo mnie nie doprowadzi do bankructwa. A co do testów dokładności, to szkoda, że Darek ma tak mało czasu. Ciekawe jak spisuje się jego VC :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powoli zaczynam już myśleć o kupnie zegarka tej właśnie firmy

Ja już myślę nad zegarkami tej marki dłuższy czas, ale jak na razie na myśleniu się kończy i pewnie trochę to jeszcze potrwa :(

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja już myślę nad zegarkami tej marki dłuższy czas, ale jak na razie na myśleniu się kończy i pewnie trochę to jeszcze potrwa :(

 

U mnie pewnie też. Byłoby mi łatwiej gdybym sprzedał IWC, ale oczywiście IWC sprzedawać nie zamierzam. Marzy mi się porządny zegarek z manualnym naciągiem, bo takiego jeszcze nie mam. Tańszą alternatywą dla VC zostaje Moser :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

28.04.2006 - początek testu

 

29.04.2006 -2 sekundy

30.04.2006 +3 sekundy

01.05.2006 -2 sekundy

02.05.2006 -2 sekundy

03.05.2006 +3 sekundy

_____________________

sumarycznie: 0 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. :( I gdzie tu ta przysłowiowa "niedokładność" mechaników? W takim razie zegarki kwarcowe to przeżytek 8)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gratulacje. :( I gdzie tu ta przysłowiowa "niedokładność" mechaników? W takim razie zegarki kwarcowe to przeżytek 8)

 

Z gratulacjami to poczekajmy, bo do końca testu zostały jeszcze dwa dni chociaż patrząc na powtarzalność odchyleń dobowych, można mniej więcej przewidzieć końcowy rezultat. Gdzie ta niedokładność :?:, ano widać, że jednej doby mój Portuguese Automatic trochę się późni innej z kolei przyspiesza i to powoduje, że te odchylenia dobowe się znoszą. Warto też pamiętać o tym, że zegarek był regulowany specjalnie pod kątem mojej osoby. Testowałem czasomierz od samego początku jak tylko go kupiłem. Nosiłem Portuguese codziennie, sprawdzałem jakie są odchylenia w zależności od tego w jaki sposób zegarek był odkładany na noc. Dzięki uzyskanym informacjom już wiedziałem co mam powiedzieć zegarmistrzowi, a ponieważ Portuguese regularnie przyspieszał więc powiedziałem: proszę cofnąć zegarek o 6 sekund. Jak się teraz okazuje, trafiłem idealnie. A znając pewne zależności (kiedy zegarek się późni, a kiedy przyspiesza) można spowodować, że nawet po miesiącu noszenia będziemy sumarycznie mieli przykładowo 1 sekundę odchylenia dobowego :!:. Oczywiście dużo zależy też od klasy wykonania mechanizmu, jego konstrukcji, perfekcji złożenia. Generalnie chodzi o to żeby wyniki przez bardzo długi okres czasu były przewidywalne i powtarzalne co jak widać na przykładzie mojego zegarka, jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft, ale początek Twojej wypowiedzi chyba tu nie pasuje.

Pomyliłeś forum? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień drugi: 0 sec, ale trzeba przyznać, że ze wskazaniem na mały +, tzn. zakładam, że jutro raczej będzie +1 sec, ale to się dopiero okaże :(

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

soft

 

metodologia badania z d*py... Rolling Eyes

 

w ten sposob mozna "udowodnic" wszystko...

 

Święte słowa żadna cudowna jakość a wynik rzeczywiście mierny moja Omega z deklarowaną przez producenta dokładnością -1 do + 10 ma tak samo :(

 

zob.

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....c&start=315

 

ps a demonem dokładności to ona nie jest :D chyba że w ramach takiej procedury przyjmiemy że jest :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
metodologia badania z d*py... :roll:

 

w ten sposob mozna "udowodnic" wszystko... nie ma zadnego "sumarycznie 0", tylko zegarek pozni sie 2s na dobe, lub spieszy 3s na dobe w zaleznosci od tego jak zostanie odlozony na noc. wynik raczej zaskakujaco mierny jak na mechanizm tej "klasy" - ruski 3133 (i wariacje na temat) po regulacji robia stabilne +0,5s na dobe niezaleznie od pozycji w jakiej nocuja :roll:

 

A ile ten Twój ruski mechanizm ma godzin rezerwy chodu :?:. Weź pod uwagę to, że kalibry z długą rezerwą chodu zawsze wykazują większe niedokładności w dobowym pomiarze czasu. Poza tym, dlaczego twierdzisz, że nie ma żadnego "sumarycznie" :?:. Biorę zegarek do ręki, sprawdzam czas z zegarem wzorcowym i Portuguese wskazuje czas co do sekundy - w tym momencie nie spieszy się ani nie późni. Poza tym, sama arytmetyka wyraźnie mówi, że -2+3=1, no chyba, że kolega chce tworzyć jakieś nowe teorie matematyczne. Twoja opinia jest kategoryczna i przy tym niestety nieprzemyślana. Porozmawiaj z zegarmistrzem, a dowiesz się czy odchylenia rzędu -2 / +3 sekundy przy siedmiodniowej rezerwie chodu i 18000 półwahnięć na godzinę z częstotliwością pracy balansu 2,5 Hz, stanowią mierny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

To ja może za soft-a się ustosunkuje

 

Dokładność zegarka polega na tym aby w każdej pozycji nie wykazywał odchyleń(ideał), im mniejsze odchylenia wykazuje tym lepiej

W podanym przykładzie procedura odbywa się tak; patrzę na miernik czasu, wiedze zegarek przyspieszył, np. 6 s, na to czas „brachu” poleżeć trochę na koronce, bo jak na niej leżysz to spóźniasz się, następny dzień + 3 s, no „brachu” jeszcze jeden dzień na koronce i będzie ok.

 

Idąc tym tokiem rozumowania zegarek który przyspiesza 20 s na dobę, też będzie super dokładny jak w jakimś położeniu późni 20 s ! wynik rzeczywiście jest mierny a co do długiej rezerwy to konkurencja potrafi sobie lepiej z tym poradzić (zresztą była już o tym mowa)

 

Wnioski każdy może sobie sam wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Nic się nie martw Piotrek

 

Chciałem dodać, że pomimo ograniczeń certyfikatu COSC(testowany jest sam mechanizm bez komplikacji - z tego co pamiętam) ma on jednak ogromną zaletę, procedura testowa obejmuje sprawdzenie dokładności w każdej pozycji ! Nie da się ukryć że stanowi pewien „bat” na producentów. Pewne firmy odrzucają ten certyfikat mówiąc, iż ich wewnętrzna kontrola jakości jest bardziej rygorystyczna, nie chcąc tu być posądzany o uogólnianie stwierdziłbym, dyplomatycznie, że różnie to bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dokładność zegarka polega na tym aby w każdej pozycji nie wykazywał odchyleń(ideał), im mniejsze odchylenia wykazuje tym lepiej

W podanym przykładzie procedura odbywa się tak; patrzę na miernik czasu, wiedze zegarek przyspieszył, np. 6 s, na to czas „brachu” poleżeć trochę na koronce, bo jak na niej leżysz to spóźniasz się, następny dzień + 3 s, no „brachu” jeszcze jeden dzień na koronce i będzie ok.

 

Idąc tym tokiem rozumowania zegarek który przyspiesza 20 s na dobę, też będzie super dokładny jak w jakimś położeniu późni 20 s ! wynik rzeczywiście jest mierny a co do długiej rezerwy to konkurencja potrafi sobie lepiej z tym poradzić (zresztą była już o tym mowa)

 

Chciałem dodać, że pomimo ograniczeń certyfikatu COSC(testowany jest sam mechanizm bez komplikacji - z tego co pamiętam) ma on jednak ogromną zaletę, procedura testowa obejmuje sprawdzenie dokładności w każdej pozycji ! Nie da się ukryć że stanowi pewien „bat” na producentów. Pewne firmy odrzucają ten certyfikat mówiąc, iż ich wewnętrzna kontrola jakości jest bardziej rygorystyczna, nie chcąc tu być posądzany o uogólnianie stwierdziłbym, dyplomatycznie, że różnie to bywa.

 

I tu się mylisz. Przede wszystkim, to mój zegarek wykazuje odchylenia rzędu -2 sekundy (i to jest maksymalne opóźnienie dobowe) i +3 sekundy (i to jest maksymalne przyspieszenie dobowe). W tych aspektach czasomierz spełnia normy COSC. A co do bata na producentów, to uwaga ta nie ma racji bytu w odniesieniu do kalibru 50010. Jak byk jest na mechanizmie informacja: "Ajusted to five (5) positions". Poza tym, nie pamiętam aby była dyskusja o tym, że inne firmy radzą sobie lepiej z długą rezerwą chodu :!:. Odnosiłem swój zegarek do czasomierza MasterFana tylko, że jego Jaeger ma 50 godzin rezerwy chodu, a myślałem, że ma znacznie więcej.

 

PS. I jeszcze jedno, procedurę testową przeprowadzam uczciwie i nie robię takich kombinacji, o które posądza mnie przedmówca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.