Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No widzę, że kolega Adam już nie komentuje ostatnich rezultatów Portuguese. Gdyby mój czasomierz zrobił dobowe odchylenie rzędu 10 sekund, to pewnie taki rezultat zostałby opatrzony stosownym komentarzem, a ponieważ zegarek zaczyna odmierzać czas coraz dokładniej z coraz mniejszymi niedokładnościami dobowymi, to nie ma jak skrytykować tego "bądź co bądź" zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Nie ma czasu .... :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie ma czasu .... :):):)

 

Rozumiem. Ja na przykład skończyłem tłumaczenie wywiadu z Kernem jednak ciągle brakuje mi czasu żeby to wrzucić na stronę internetową, bo mam jakąś inną pracę do wykonania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! Po prawie czterech miesiącach od zakupu, znalazłem wystarczająco dużo czasu i chęci na przeprowadzenie porządnego testu dokładności. Testowanym zegarkiem będzie Tag Heuer Carrera Chronograph:

post-1481-0-05504700-1330502430.jpg

 

…oparty na Valjoux 7750:

post-1481-0-11903100-1330502432.jpg

 

 

Kiedy sprawdzałem dokładność tuż po zakupie, była ona na poziomie od +6 do +8 sec. na dobę. Jednak odniosłem ostatnio wrażenie, że zegarek chodzi jakby dokładniej.

 

Ale do rzeczy:

Podczas testu noszę zegarek 8-12h dziennie, a każdej nocy śpi sobie tarczą do góry (w pudełeczku :oops:) .

 

 

Dzień pierwszy: 0 sec. :shock:

 

Czy to możliwe, żeby zegarek się przez te niespełna 4 miesiące do tego stopnia „dotarł”? Ponad 6 sekund różnicy? Mam nadzieje, że dalej już zwalniać nie będzie :D

No nic, ciekawi mnie, co będzie jutro. Oczywiście zdam relację :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gasior, Piękna i punktualna, ale połączenie.:shock:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy to możliwe, żeby zegarek się przez te niespełna 4 miesiące do tego stopnia „dotarł”? Ponad 6 sekund różnicy?

 

Z zegarkami mechanicznymi jest jak z naszą reprezentacją piłki nożnej, która potrafi ograć Włochów i przegrać z Litwinami. Innymi słowy, wszystko jest możliwe :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień drugi: +1 sec.

 

Łącznie po dwóch dniach: +1 sec. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo wstępny test Nomosa.

Po dwóch dniach: -47sec. ;)

 

Panikuj, nadal go chcesz :?: :wink: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Baaardzo wstępny test Nomosa.

Po dwóch dniach: -47sec. :P

 

az tak duza odchylka? :shock: :shock: :shock:

 

ja go nie sprawdzalem ale moze Klaudiusz bedzie wiedzial jak bylo wczesiniej- takich roznic juz ciezko nie zaowazyc w czasie noszenia; nakrecalem go co jakis czas wiec smarowanie powinno byc ok

 

chociaz jestem wyznawca zasady, ze mechanik nie musi byc dokladny, to tego bym chyba oddal do regulacji jezeli ten wynik sie utrzyma

 

PS. chyba ze to tylko taka gra zeby zmiekczyc przeciwnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pcstud, jaka gra, to "fakty autentyczne", a myślę, że będzie jeszcze gorzej, niestety można się tego spodziewać :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Pcstud, jaka gra, to "fakty autentyczne", a myślę, że będzie jeszcze gorzej, niestety można się tego spodziewać :twisted:

 

 

wiesz co... to ja go wezme moze spowrotem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie...wziąłem to na swoje barki, dałem sobie wcisnąć taki "niby zegarek", to będę musiał oddać pieniądze panikuj'owi, nie ma lekko, będę musiał zostawić sobie tego Nomosa, echh..... :twisted: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pcstud, jaka gra, to "fakty autentyczne", a myślę, że będzie jeszcze gorzej, niestety można się tego spodziewać :twisted:

 

 

Marcin ! to go nakręć - biedak już ledowo zipie :wink:

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Marcin ! to go nakręć - biedak już ledowo zipie :wink:

 

;):P:D

 

...ciekawy zegarek z tego Nomos'a :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, On jest nakręcony :!: ... jak nie był to przynajmniej 2 razy na dobę był punktualny ;) :twisted:

...poza tym te jego głośne cykanie... jakie to irytujące jest, jak ten panikuj miałby się z nim do egzaminów przygotowywać :roll:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
...poza tym te jego głośne cykanie... jakie to irytujące jest, jak ten panikuj miałby się z nim do egzaminów przygotowywać :roll:

 

I tym głośnym cykaniu czasomierza mechanicznego jest właśnie jego urok. Może nie jesteś przyzwyczajony, bo zegarki Jaeger-LeCoultre robią tyle hałasu co kwarc :wink: ;) (to znaczy cykają bardzo cicho, są ledwo słyszalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

Marcin....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1'036'800.0 - tyle mniej więcej sekund zostało do odbioru Nomosa. Zapewniam, że każdą Ci zapamiętam :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1'036'800.0 - tyle mniej więcej sekund zostało do odbioru Nomosa...

 

Kupowanie w salonie ma swoje plusy - wychodzisz z zegarkiem ;)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupowanie w salonie ma swoje plusy - wychodzisz z zegarkiem

 

A to by się zgadzało panikuj... :twisted: :wink:

 

Chociaż u nas sklepów z niszowymi zegareczkami jak na lekarstwo... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem nie pisać, ale co tam, może raz na tydzień skrobnę jakiegoś posta. Pamiętacie :?:, zakończyłem test Portuguese Automatic 05.05.2006 z końcowym rezultatem -6 sekund. Przed chwilą, tak z ciekawości, postanowiłem sprawdzić jakie są wskazania "Portugalczyka" w odniesieniu do wzorca czasu. No i miło jest mi poinformować, że zegareczek wykazuje różnicę -5 sekund. Super :!:, jest się z czego cieszyć :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że jest:

1. Portugalczyk = zegarek z klasą, o ponadczasowym designie,

2. Punktualny jak kwarc = znakomita jakość mechanizmu.

Cóż trzeba więcej?

 

no, może Grande Complication... :wink:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam nie wiem co trzeba więcej :roll:. Mamy 26 maja 2006. Sprawdziłem zegarek i znowu jest odchylenie -6 sekund. Z takim rezultatem zakończyłem test 5 maja, a więc dokładnie 3 tygodnie temu :!:. Wniosek z tego jest taki, że nawet kaliber z długą rezerwą chodu (7 dni) może być bardzo dokładny pod warunkiem, że jest dobrze wyregulowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale może Twój "Portugalczyk" robi w jeden dzień -32 sec, po to, aby w dwóch następnych dniach zrobić +14sec i + 18sec :idea: :lol: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wszystko fajnie, ale może Twój "Portugalczyk" robi w jeden dzień -32 sec, po to, aby w dwóch następnych dniach zrobić +14sec i + 18sec :idea: :lol: :twisted:

 

Zastanów się nad tym co piszesz. Jak wadliwa musiałaby być konstrukcja mechanizmu żeby zegarek wykazywał tak duże odchylenia :?:. W moim Portuguese w cyklach dobowych odchylenia nie przekraczają 1-2 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy konstrukcja musiałaby być wadliwa, wiem natomiast, że czasem zdrowo jest pożartować :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.