Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

www.polskie_zegarki.republika.pl czyli wszystko o polakach

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek.

 

No właśnie - o tym samym pomyślałem i jest to tak logiczne, aż nie możliwe. Szukamy dalej :wink: Pozdrawiam DarekK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem stronę. W sumie przy dodawaniu nowych okazało się że prawie rok temu była ostatnia aktualizacja, ale cóż, przychodzi już mniej zdjęć. Więc m.in. dodałem kilka zegarków od Dalw, Albatrose i kilku osób których nie znam z forum, tylko od nich dostałem fotki. Dodatkowo na dole na głównej wrzuciłem banerek allegro - jednocześnie każdy może poszukać sobie polskich zegarków, a może dzięki temu coś mi wpadnie do kieszeni za "trud" pracy. Pracy bardzo przyjemnej :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pytających o polskie_zegarki:

strona została odblokowana, za kilka godzin będzie hulać. Problem polegał na jakimś virusie który wyskoczył im w programie antywirusowym, a siedział w źródle strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Dzisiaj byłem w Błoniu znaczy mój Tata

Jest tam 2 zegarmistrzów mających Polskie Zegarki

Jeden akurat miał przerwę obiadowa

Wiec Tata udał się do drugiego. Obaj się znają Ci zegarmistrze bo obaj pracowali przy składaniu ich

Ten 1 pracował na kopertach a potem przeniósł się na mechanizmy , natomiast ten 2 racował na mechanizmach

Dużo by tu pisać:P

Konkrety za 200zł dostajecie zegarek za którego renowacje byscie zapłacili około 400-500zł

Mechanizmy rozbierają czyszczą składają na nowo

Koperty są po renowacji , tarcze zakładają nowe

Słyszeliscie o tym ze w naszym Błoniu zrobili 600 zegarkow dla Ministerstwa Obrony RP ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli za 200 zeta (hmmm... za odnowienie koperty, czyszczenie i nową tarczę to chyba wcale nie tak mało) mamy nie np. Blonexa a Blonocopa (tak mi się z Robocopem skojarzyło :)) To ja już wole staruszka nadszarpniętego zębem czau z oryginalną tarczą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Czyli 200zł Wyrzucone w Błonie czyt. Błoto

post-0-0-78751800-1331219737.jpg

p.s Ząb czasu jest dobry przy podkowach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli 200zł Wyrzucone w Błonie czyt. Błoto

 

 

dobrze to ująłeś. Tarcza odnawiana, krój czcionki nie ma nic wspólnego z oryginałem. Koperty dobrze pochromowane, aż za dobrze bo wyraźne krawędzie stały się obłe. Jak dla mnie błeee....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

A te Błonie Super co na alledrogo poszły za 305 zł to było oryginalne ??

Tarcza kolo mówił że nówka nie odnawiana . Zegarek miał być dka jego syna ale ja się naciąłem . Chociaż ten zegarek mi się podoba taka czionka mnie nie razii :P . Tarcza jest od Błonex-a Nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te Błonie Super co na alledrogo poszły za 305 zł to było oryginalne ??

Tarcza kolo mówił że nówka nie odnawiana . Zegarek miał być dka jego syna ale ja się naciąłem . Chociaż ten zegarek mi się podoba taka czionka mnie nie razii :P . Tarcza jest od Błonex-a Nie ??

 

Ale kto mówi że te z allegro po 300 to oryginały. Tarcza Twojego może być z Blonexa albo Bałtyka, chociaż Błonie też chyba miało taką fakturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Widziałem taką w Błonexie na twojej stronie :P

A słyszeliście o krótkiej serii dla Ministerstwa Obrony podobno tylko 600sztuk złożyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te były dla MON, tylko koperta była trochę inna:

blonex_10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "wojskowy" model pakowany był prawdopodobnie do takiej koperty.

 

P1140900.JPG

 

A co do tego odnawianego Błoniaka to wydaje mi się ze Błonie ani tez Błonie Super nie posiadały takiej tarczy. Tarcze te były w Blonexach i Bałtykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do tego odnawianego Błoniaka to wydaje mi się ze Błonie ani tez Błonie Super nie posiadały takiej tarczy. Tarcze te były w Blonexach i Bałtykach.

 

 

Krzysiek bardzo dobrze Ci się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HASHMEER

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, ale to właśnie dzięki polskim zegarkom znalazłem się tutaj. Czy istnieje fizycznie bądź istniał kiedyś katalog firmy Błonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki pomocy sympatycznego Krzysia wnet na stronie pojawią się nowe informacje. M.in. katalog, małe podsumowanie czyli jakie koperty są oryginalne a które nie, ile których zegarków było itp. Wszystko zależy od ilości czasu :)

A we wrześniu spotkanie na szczycie omawiające istotne aspekty funkcjonowania polskich zegarków w dzisiejszych czasach ;) DarekK, szykuj się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki pomocy sympatycznego Krzysia wnet na stronie pojawią się nowe informacje. M.in. katalog, małe podsumowanie czyli jakie koperty są oryginalne a które nie, ile których zegarków było itp. Wszystko zależy od ilości czasu :)

A we wrześniu spotkanie na szczycie omawiające istotne aspekty funkcjonowania polskich zegarków w dzisiejszych czasach :) DarekK, szykuj się...

 

 

Już dziś jestem gotów :) Jednak w Polskich Zegarkach siła w Krzyśkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniłem trochę stronę m.in. o kilka zdjęć, oficjalnie o link do katalogu. W wolnej chwili (tylko kiedy?) zabiorę się za sposób na określenie oryginalności polaków...

 

EDIT:

 

przed chwilą jest jeszcze mini podsumowanie katalogu i informacje odnośnie kat. dostępne w dziale artykuły->katalogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto było czekać, ZEGARKI POLSKIE - temat - banana na ustach mam do tej pory :rolleyes: YES!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł_K

Pierwszy post, także witam wszystkich

 

Świetny temat. Gratuluje inicjatywy.

 

Odpowiedzcie mi na pytanie jakie obecnie są produkowane zegarki firmowane made in poland.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani! Czy możecie mi rzec, czy zegarki m-ki Albatross są wytworem polskie? A przy okazji, co o nich sądzicie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

i bardzo proszę o pomoc w takiej kwestii:

poszukuję informacji na temat prl-owskich zegarków resortowych, wszystko jedno: MSW albo MON, albo może jakieś inne służby mundurowe z czasów prl

 

Czy wzorem naszych sąsiadów z ze wschodu takie zegarki w ogóle "zakazywano"? Mam na myśli specjalne serie, modele.. etc...

 

A już najbardziej zainteresowany jestem zakupem takiego zegarka. Jeśli ktoś ma na zbyciu proszę o kontakt.

 

Jakoś z informacjami w Internecie skąpo w tym zakresie. A i na tym forum pomimo, że przeszukiwałem je intensywnie, nic nie znalazłem. Może ten temat był już gdzieś na forum poruszany? W takim razie proszę o odesłanie

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40708-wojskowe-polskie/

w tym wątku jest trochę o wojskowych, a raczej o cywilnych "służących" w wojsku :rolleyes:

Niestety na forum nic chyba nie ma o milicyjnych, które najbardziej by mnie interesowały

 

i nie chodzi mi o zegarki seryjne, normalnie dostępne na rynku, które kupiła np. marynarka czy lotnictwo i wręczała personelowi pokładowemu na wyposażenie, ale specjalnie zamawiane serie: czy to pamiątkowe, jubileuszowe, czy użytkowe... z jakimiś specjalnymi gwiazdkami, orzełkami, skrzydełkami... ;)

 

było w prl coś takiego?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro podobno są takie szybkie to mogły by startować w GP F1 : P a ja także mam przysłowie " będąc wciąż w matczynym łonie, chcesz już mieć zegarek błonie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie , przez przypadek trafiłem na Chronos-Art "PILOT" i chciałbym zapytać czy projekt Chronos-Art "PILOT" wyszedł poza fazę projektu i stał się zegarkiem czy też nie ?

a jeśli tak to gdzie go można nabyć?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.