Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
emiel

Liczymy żółwie

Recommended Posts

16 godzin temu, Noodles napisał(-a):

Panie nie strasz. Co mi zostało, przecież nie będę pływał z nieszczelnym zegarkiem :( 

Lepiej oddaj do pewnego zegarmistrza.

Będziesz musiał zapłacić, ale na przesyłki do partaczy też wydasz, a zaoszczędzisz sobie nerwów, czasu i rysek na kopercie.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

6 godzin temu, brayan napisał(-a):

+1

20210219_120748.jpg

20210218_163622.jpg

ładny i plusik za zegarek a prawym reku, tez nosze na prawym nadgarstku ( jestem również praworęczny ) :) 

6 godzin temu, brayan napisał(-a):

+1

20210219_120748.jpg

20210218_163622.jpg

ładny i plusik za zegarek a prawym reku, tez nosze na prawym nadgarstku ( jestem również praworęczny ) :) 

Zostało mi po strzelectwie sportowym, przez lewy nadgarstek przechodził pas stabilizujący, przełożyłem zegar na prawy i włala...

ja dwa, trzy razy w miesiącu strzelam na strzelnicy z ostrej ale z krótkiej, czasami jak kumpel weźmie to jakaś gładka lufa lub coś auto i mimo to noszę na prawej :) , kiedyś, gdzieś wyczytałem, że żołnierze nosi na lewej i to od wewnętrznej strony, gdyż jak trzymali karabin to widzieli godzinę :)   uśmieszek, ale naprawdę to wyczytałem, a nadto mój śp Dziadek tak nosił - żołnierz zawodowy a wujo już emerytowany pułkownik WP nadal tak zakłada czasomierz, podobnie jak mój Ojciec pilot WP - dziwne, może to jakieś zboczenie. :) 

ps. a ja jestem inny i noszę na prawej od zewnętrznej stronny, tylko jak walę zimnego łokcia w lato to sikora nie widać, chyba kabrioleta czas kupić :):):) 

Ostatnio noszę się z zamiarem kupna zegarka Seiko. Podoba mi się bardzo SRP777 i zbierał bardzo dobre recenzje, ale już jest praktycznie niedostępny. Już szykowałem się do zakupu na CH24 ( tam jeszcze jest kilka nowych sztuk), ale natrafiłem na model SRPE93K1 i wyglądają identycznie na pierwszy rzut oka. Znalazłem jedną informację, że podobno jest to ten sam zegarek tylko ze względu na zmianę standardów ISO musieli zmienić nazwę. Może ktoś posiada więcej informacji czym mogą się dodatkowo różnić? 

Na Chrono są ogłoszenia z tytułem SRP777/SRPE93K1, więc obstawiam, że to ten sam zegarek. Zresztą PADI tez chyba jest teraz identyczny jak poprzednia wersja, ale pod innym numerem referencyjnym. Nowe żółwie mają szafir, inny bezel (chyba jeszcze każdy ma lupkę) i znacznie wyższą cenę, stąd moje założenie, że ten "Twój", to to samo, co SRP777.

W dniu 17.02.2021 o 19:36, Sol napisał(-a):

Napiszą, że zrobili test, regulacji już nie, bo mieści się w normie, ale tym razem porysują kopertę.

Już współczuję :unsure:

Dokładnie tak się stało.

"Dzień Dobry,

Uprzejmie informujemy, iż otrzymaliśmy wiadomość z serwisu gwarancyjnego, że nie znaleźli usterki w zegarku. Zegarek w serwisie przeszedł test szczelności, a chód mechanizmu został sprawdzony i jest prawidłowy. Zegarek został przekazany do pokoju wysyłek, jak tylko wróci z serwisu niezwłocznie Pana poinformujemy."

pier**le taką robotę. Naprawię na swój koszt a to zostawię w ramach przestrogi przed oszustami z Zibi. 

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Trzeba by założyć specjalny wątek o naprawach w Zibi.

Tak właśnie działają :angry:

Może napisz do Seiko jakie masz z nimi doświadczenia?

Jak więcej osób napisze, to może będzie jakaś reakcja.

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

To faktycznie może być sposób, nóż Seiko pogrozi im palcem, albo postraszy....Kto wie może warto spróbować...

Z zamawianiem części w Zibi do zegarków Seiko to też przeważnie z problemami, podasz referencje to i tak potrafią przysłać części od innego zegarka. Rekord to za czwartym razem przysłana prawidłowa część. 

Chłopaki pomóżcie... Sprzedałem wszystko co mialem w 22mm w uszach. I naszło mnie na żółwia...tylko czy przy tej kolekcji da się jeszcze coś wcisnąć?? Zwłaszcza że nie za bardzo mam pomysł co...
Może to przez to że mam teraz dużo pasków 22mm i w dodatku kilka par Fat teleskopów Seiko ? Sam już nie wiem..

Mialen srp773 potem 775 potem srpc91 ...9c35048f48af123fc9a852a8f5730e65.jpg

Zawsze się da a jak się nie mieści to większe pudełko lub drugie :D 

Sam mam ochotę na Żółwia, chciałbym wrócić ale w sumie ostatnio chciałem wrócić do niebieskiej biedamasy jak wiesz aż w końcu kliknąłem Kamasu które odklikałem i wziąłem Longinesa ^_^ 

Ostatnio nie cieszą mnie zegarki których nie noszę i lepiej mieć jeden który noszę niż 3-4 które leżą w pudle.

No ale ciężko się powstrzymać niestety ... :rolleyes: 

Ja bym poszedł w klasykę, czyli SRP777, albo w coś bardziej ekstrawaganckiego, na przykład SRPD21. No chyba, że masz ochotę wysupłać nieco więcej z portfela, to Blue Lagoon, albo Black Ninja :)

Myślałem nad srp 773 /775 lub srpc91 / srpc 25 ewentualnie wersja STO cała w PVD na czarno lub sbdy039