Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Amatsubu

Użytkownik
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

116 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

205 profile views
 1. Wybrałeś takie, że z każdej opcji będziesz zadowolony moim zdaniem:) Ja podobnie jak wyżej Nomos lub Ball, choć CW Sealander też mi się podoba.
 2. Czy wie ktoś może jaki jest L2L wersji 40mm Gwiezdnego Pyłu? Zgaduję, że zegarek nadal za duży jako EDC na nadgar około 16,8?
 3. Nazywa się bodajże Officer Mechanical, ale nie pamiętam dokładnej referencji, jest na deklu to jutro Ci podam, bo nie ma mnie dzisiaj w domu:)
 4. Moim zdaniem te zegarki są stworzone do nato i wszelkiej maści parciaków. Mój siedzi teraz na takim i nie widziałbym go na bransie za bardzo:
 5. Mam dwa takie Hamy, w tym jeden nakręcany ręcznie jeszcze na starej Ecie high-beat. Jeden z moich ulubionych zegarków i nakręcanie to żaden problem. Powiedziałbym, że lubię go bardziej niż srebrną wersję auto. Wstajesz rano, dokręcasz chwilę i masz spokój. Jeszcze robi jakąś sekundę na dobę więc ogólnie jest fajnie:p Nie ma się co bać nakręcenia, fajna odskocznia od automatów:)
 6. Na OLX jeden wisi, tylko nie wiem czy takiej wersji kolorystycznej szukasz, bo pewnie Frost:p Też był niedawno i się sprzedał.
 7. To może od kogoś kto nie jest nawet fanem marki ani jej otoczki: zdecydowanie ten OP, to jest Rolek, który naprawdę do mnie gada wizualnie. DJ jest moim zdaniem trochę przeładowany przez karbowany bezel w kombinacji z lupką i blingowym jubi, aczkolwiek jest to faktycznie kwintesencja Rolexa:p Dlatego wybieram OP:D
 8. Tak, proponujemy 42mm z małym l2l, bo divery 38mm to komedia i nie wiem jaki trzeba mieć nadgarstek, żeby np. Kamasu źle się nosił. Chyba z 15cm. Przy 38mm i bezelu tarcza jest malutka, kompletnie to nie pasuje do tego typu zegarków moim zdaniem. To jest genialny rozmiar dla garniturowca lub niediverowego EDC, ale nie dla divera. Zresztą chyba widać, że jest ich zdecydowanie mniej niż 40-42mm.
 9. Jaki masz nadgarstek? Orient Kamasu ma 42mm, ale nosi się jak znacznie mniejszy. Na swoim kanale Teddy Baldassare też polecał go na małe nadgary, a ja mogę potwierdzić, bo miałem:) Chyba najlepszy wybór do 1000zł oprócz microbrandow I chyba najprostszy, bo wszędzie dostępny:p
 10. Jeżeli chcesz niezawodności i może to być kwarc to nawet nie ma się co zastanawiać - Citizen. Na pewno będziesz zadowolony z eco-drive. Z tego co zaobserwowałem, Citek ma też lepsze QC w tańszych modelach, więc nawet o tego mechanika możesz być spokojny. Pamiętaj tylko, że 8210 nie ma hackingu i eco-drive będzie na pewno dokładniejszy i do tego praktycznie bezobsługowy. W tych cenach eco-drive to dużo lepszy wybór IMO i Citizen słynie właśnie z tego patentu. Zerknij na eco-drive w stylu field watch, będziesz miał podobną stylistykę + niezawodny napęd:)
 11. Amatsubu

  EDC 3k-5k

  Dobry wybór, też bym się chyba skłaniał ku niemu w kwocie do 2k, a przynajmniej byłby to jeden z głównych kandydatów.
 12. Popieram, 38mm to rozsądny wybór. Sam też mam mały nadgarstek, bo zaledwie 16,8mm, i mimo posiadania kilku większych zegarków, które po prostu lubię i jestem w stanie w miarę pocisnąć przez profil, to jednak sam widzę, że 38mm to jest dobry i uniwersalny rozmiar.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.