Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shifu

Zegarki lotnicze z bezelem logarytmicznym

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

jako że jestem człowiekiem logiki i matematyki, a w dodatku należę do pokolenia, które jeszcze swym dzieciństwem sięga czasów suwaków logarytmicznych, a nie tylko kalkulatorów, to wymyśliłem sobie, że fajnie byłoby mieć zegarek z bezelem logarytmicznym. Oczywistym i idealnym wyborem byłby breitling navitimer, ale o ile rozumiem, że za dobry zegarek trzeba dać kilka tysięcy, to jednak wyłożenie ok. 20 tysięcy za navitimera uważam za lekką przesadę - wiem, że na tym forum to może być bluźnierstwo, ale mój logiczno-matematyczny umysł daje tu pierwszeństwo chłodnej ekonomii przed magiczną wiarą w luksusową horologię;-) Bardzo podoba mi się też seiko flightmaster, ale ma on zasadniczą wadę - jest kwarcem, a mnie interesuje tylko zegarek mechaniczny. To samo dotyczy np. citizena nighthawka, czyli tzw. "eco-drive". Czy zatem ktoś z Państwa zna jakiś zegarek mechaniczny z suwakiem logarytmicznym w postaci obrotowego bezela w cenie bardziej racjonalnej niż navitimer? Może być nawet ruski albo chiński, ważne, żeby by miał w środku prawdziwy mechanizm, a na zewnątrz bezel do przeliczeń logarytmicznych.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś rozwiązanie. Problem widzę w tym, że takiego zakupu można dokonać głównie przez Internet, a nawet jak się trafi bezpośrednio, to nie wiem, czy sam będę w stanie dobrze ocenić jego stan techniczny. Bezpiecznym pomysłem byłby zakup sprawdzonego używanego od zegarmistrza, ale przypuszczam, że wtedy będzie kosztował na pewno więcej niż 1/3-1/2 ceny nowego.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ty szukam zegarka z suwakiem logarytmicznym :) i jeszcze nie znalazłem.

Navitimer byłby idealnym rozwiązaniem gdyby nie cena...

 

Tutaj jest kilka rozwiązań http://zegarkiclub.pl/forum/topic/153819-zegarek-z-suwakiem-logarytmicznym/

 

Seiko proponowane przez @trollu'a jest fajnym wyjściem, ale dostępne chyba tylko z drugiej ręki. Daj znać jak coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Hamilton X Patrol, jest to na pewno jakaś alternatywa w niższym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pływakwodnik, dzięki za linki. Orienta brałem pod uwagę, ale to jednak nie to. Dam znać, jakbym jeszcze coś znalazł ciekawego.

 

@traczu, x-patrol to jest rzeczywiście ciekawa alternatywa.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro preferujemy automaty to są takie dosyć mocno chińskie marki jak winner i jaragar. Niektóre mają suwak logarytmiczny. A jak mimo wszystko wolisz markę to polecam Casio ef 527 kwarc ale ma ciekawe rozwiązanie z suwakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chińczyków się nie uprzedzam. Mam jednego parnisa - zaskakująco dobra jakość. Kupiłem też sea-gulla 1963 42 mm - dzieło sztuki, szwajcar tej klasy z podobnym mechanizmem kosztowałby co najmniej kilka ray więcej. Jednak winner czy jaragar to trochę poniżej pewnej granicy:)

 

Casio Edifice, który poleciłeś, jest fajny, ale jakbym miał kupić kwarca, to jednak wolałbym seiko sna411. Dariusz jednak przekonał mnie chyba do zakupu używanego navitimera - postanowiłem, że będę szukał bez pośpiechu odpowiedniej okazji, a jakby mi wpadło w oko jeszcze coś innego, to dam znać.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

jako umysł scisly/matematyczny, powinienes sie jednak sklaniac w strone kwarcow. czysta matematyka. dlatego uwazam ze flightmaster od seiko bylby dla ciebie najlepszym i najbardziej ekonomicznym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarozlaw, jak kupię kwarca, to nie będę mógł dowieść przy pomocy tego suwaka logarytmicznego braku duszy w zegarkach mechanicznych;)


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, więc jednak kupiłem seiko sna411 „flightmastera”. Navitimer musi poczekać - mam jednak próg mentalny, żeby dać ponad 10 tys. za używany zegarek, a jeszcze nie dojrzałem do tego, żeby dać za nowy ponad 20 tys. Samego zakupu póki co nie żałuję. Mam go już kilka tygodni i rozumiem, dlaczego to jeden z ulubionych zegarków TGV z kanału Urban Gentry na YT, mimo że to kwarc. Jedyne, co mnie zawiodło, to bransoleta - za masywna i za ciężka w stosunku do samego zegarka. Dlatego na razie jest na nato, a skórzany robi się na zamówienie.

gallery_99670_3494_81479.jpg


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wybór :) Gratsy!

Na moje pytanie czy miłośnicy Breitlingów z suwakiem logarytmicznym potrafią się nim posługiwać odpowiedziały chyba 2 osoby. Widać, zatem, że ludzie traktują to jako bajer. Szkoda, bo warto wiedzieć i umieć korzystać z tego co ma się na ręku za co najmniej kilka tysięcy. Nawet jak jest małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczenie czegoś na takim bezelu to raczej tylko dla zabawy (chociaż całkiem sporo rzeczy można policzyć).

 

I dobry wzrok trzeba mieć:) Ale fakt, że wypadałoby umieć to zrobić, jak się już taki zegarek ma.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.