Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shifu

Użytkownik
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

254 profile views
 1. Z tego, co słyszałem, to Szkoci wymawiali raczej Kulajla.
 2. Dokładnie. 25 lat temu, w liceum, kupiłem kwarcowego citizena na brandzlolecie w rozmiarze 38mm i to był taki macho-sikor.
 3. Shifu

  SEIKO SARB017

  Poradzicie, gdzie/jak najlepiej/najtaniej kupić alpinista? Nowego.
 4. Drżyjcie właściciele Zenithów;)
 5. OK, to mamy: - blue watch monday - speedy tuesday - ? - ? - ? - seiko saturday - ? Co dalej?
 6. Speedy Tuesday to znana tradycja u fanów omegi. Ostatnio kilkakrotnie (w tym na kanale Urban Gentry) spotkałem się też z Seiko Saturday. Czy znacie jeszcze jakieś inne zegarkowe "święta kalendarzowe"?
 7. Chronograf z tym samym mechanizmem, co sea-gull 1963 (2013/50) - ST1901 (Venus): https://baltic-watches.com/en/chronographes Droższy jednak i IMHO nie taki ładny. Za to z polskimi akcentami - wymyślony przez monsieur Malec:)
 8. To gratka. Jak już ktoś kupi, to nie chce sprzedać, bo za zegarek z podobnym mechanizmem trzeba dać kilka razy więcej.
 9. Shifu

  Parnis

  Jeśli chińczyk, to tylko z mechanizmem SeaGull. Miyotę i Seiko zostawmy japońcom.
 10. To dobra cena, jeśli z opłatami. Ja kupowałem kiedyś stąd: https://www.czaszegarkow.pl/hamilton-khaki-czarny-tkanina-o38-mm-p-62591.html ale wtedy inny kurs dolara był i wychodziło taniej niż obecnie.
 11. Khaki field mechanical jest super, chociaż rzeczywiście na pasku, na którym sprzedają, wygląda na nieco mały. Lepiej wygląda na solidnym nato. Ja osobiście go noszę na szerokim (rozszerzającym się pod zegarkiem) czarnym skórzanym pasku na zamówienie i w tej konfiguracji wygląda bardzo dobrze. A nadgarstek mam 18,5.
 12. Właśnie tak kombinuję. Tylko, że to szkiełko jest dość specyficzne, bo jest wypukłe przy rancie, ale zupełnie płaskie na "centralnej" powierzchni, inaczej niż np. w oriencie bambino, gdzie jest również "centralnie" lekko zaokrąglone. Nie miałem jeszcze podobnego problemu - czy trzeba szukać jakiegoś większego, renomowanego zegarmistrza, czy po prostu wybór i dostępność różnych szkiełek jest na tyle duża, że każdy powinien jakieś dobrać i ewentualnie ściągnąć wg jakiegoś katalogu czy coś?
 13. Uderzyłem moim sea-gullem 1963 o ceramiczny blat w łazience i pękło szkiełko (wersja 42 mm ze szkiełkiem mineralnym). Zegarek kupiłem w LongIslandWatch, więc mogę im wysłać, bo mają dobry serwis. Ale może ktoś z Was miał podobną przygodę i ogarnął to w Polsce? Chodzi mi głównie o kupno szkiełka, bo z wymianą to raczej zegarmistrz sobie poradzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.