Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Rekomendowane odpowiedzi

Jest opcja że będzie zielony, więcej info po weekendzie przewiduje.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja że będzie zielony, więcej info po weekendzie przewiduje.

super. Daj znać

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja że będzie zielony, więcej info po weekendzie przewiduje.

Jeżeli zielony będzie to też się chętnie skuszę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Matej udostępnił pierwszą część recenzji i opisu funkcji.

 

 

edit:

Takie małe moje uwagi :)

 

Nie jest z nim tak źle, jak by się mogło zdawać na początku.

Pojemna bateria to duży plus i to, że po konkretnym użyciu i tak podtrzymuje zegarek jeszcze przez dwa miesiące.

Brak sygnału godzinnego da się przeżyć, ale ten stoper... to porażka.

Nawet nie dlatego, że brakuje tych setnych części, bo błąd pomiaru wynikający z braku refleksu osoby obsługującej i tak jest sporo większy, ale to, że załączając stoper nie wiesz na pewno czy go włączyłeś, a na pierwszą oznakę musisz czekać sekundę, aż coś się zacznie dziać na wyświetlaczu. W idealnych warunkach i jeżeli masz włączony dźwięk przycisków to raczej wiesz, że wystartował, ale warunki dla G bywają przecież trudne.

Mogli chociaż dać dziesiętne części sekundy.

 

Wizualnie zegarek mi się dalej nie podoba, ale to już kwestia gustu :)

Na duży plus czytelność wyświetlacza i jego pojemność, bo można na nim umieścić sporo informacji.

 

Ogólnie: jeżeli ktoś nie potrzebuje stopera to całkiem użyteczny zegar.

Duży, ale jak twierdzisz wygodny :)

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wklejam swoj komentarz pod filmikiem Mateja. Kilka moich spostrzezen . Moze zacznie sie szersza dyskusja.

Filmik profesjonalny jak zawsze:)) Mysle ze wiele osob naprowadzi czy warto kupic ten zegarek czy nie.  Jesli chodzi o mnie to jak zobaczylem tem zegarek to od razu mialem setki mysli ale dalem mu szanse i sie nie wypowiadalem. Jak widac slusznie. Tak na trzezwo teraz jak jiz wiadomo wiecej.b

Plusy

1 Mozliwosc ustawienia co ma byc na ekranie glownym - swietna funkcja super wyglada 

2. Wschody i zachody slonca w jednym zegarku z plywami i fazami ksiezyca. Najwieksza wada pierwszego Romana.

3. Wyswietlacz. Nienawidze nieczytelnych negatywow. Ale tu calkiem nowa technologia prezentuje sie świetnie.    

Minusy

1. Brak sygnalu pelnej godziny. Dla jednych nic nie znaczaca funkcja. Dla mnie pomaga zachowac poczucie czasu. Wiele razy zdarzalo mi sie wiedziec po syg ktora juz godzina. Prosta funkcja zaniedbana przez tworcow.

2. Brak setnych w stoperze. Na codzien raczej malo przydatne.  Ale mechanizm odlicza  setne   wiec calkiem nie rozumiem czemu nie dano tego na wyswietlaczu. Kolejny raz dla mnie niedbalstwo tworcow.

3 Koniecznosc  ustawienia  faz ksiezyca oraz plywow  przez aplikacje. Totalna pomylka. W prostych modelach mozna tu nie?

4. Najwiekszy minus. Jesli to juz mial  byc taki zegarek strikte w teren... to posiadajac gps jak mozna bylo zrobic pomiar wysokosci tylko na podstawiw cisnienia.

 

Najwieksze obawy

1 Wyswietlacz - jak widac jest super.

2 Uzaleznienie od amplikacji - niema tragedii  ten jeden raz by ustawic pewne rzeczy mozna z tego skorzystac.

3. Bateria - kolejna obawa na wyrost. Bateria naprawde powinna dawac rade. Ponad rok bez ladowania.......

 

I na koniec mam kilka pytan.

1. Jak pasek tego zegarka jego jakosc i odczucia  poza wygoda noszenia?

2 Kompas jest starego typu  czy juz nowego jak w gwnq 1000?

3 brak synchronizacji z zegarek atomowym? Calki3m zbedna funkcja ? Taki znak czasow ?co otym myslisz?

 

Dzieki Matej za kawal do rej roboby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wklejam swoj komentarz pod filmikiem Mateja. Kilka moich spostrzezen . Moze zacznie sie szersza dyskusja.

Filmik profesjonalny jak zawsze:)) Mysle ze wiele osob naprowadzi czy warto kupic ten zegarek czy nie.  Jesli chodzi o mnie to jak zobaczylem tem zegarek to od razu mialem setki mysli ale dalem mu szanse i sie nie wypowiadalem. Jak widac slusznie. Tak na trzezwo teraz jak jiz wiadomo wiecej.b

 

 

I na koniec mam kilka pytan.

1. Jak pasek tego zegarka jego jakosc i odczucia  poza wygoda noszenia?

2 Kompas jest starego typu  czy juz nowego jak w gwnq 1000?

3 brak synchronizacji z zegarek atomowym? Calki3m zbedna funkcja ? Taki znak czasow ?co otym myslisz?

 

Dzieki Matej za kawal do rej roboby:)

Dziękuję bardzo :)

Powtórzę się, lecz nie każdy czyta na yt ;)

1. Pasek - jest gruby ale bardzo elastyczny, porównałbym go do tego z GPW-1000. Tak jak Carbon Fiber użytkuje się go bardzo komfortowo. Dzięki grubości świetnie zgrywa się z całą dużą bryłą zegarka.

2. Właśnie wydaje mi się, że jest to kompas "starego typu" jednak przy kalibracji będę mógł to stwierdzić na 100% gdyż w kompasie "starego typu" była kalibracja dwukierunkowa a w Q już należało robić "ósemki". Niestety nie mam teraz zegarka na ręku i jeszcze pod tym kątem się nie przygotowywałem ;) Ale bawiąc się kompasem zwróciłem uwagę, że odchylenia są dość spore....

3. Moim zdaniem GPS wystarczy... i druga sprawa jest taka, że w dzisiejszych czasach telefon jest prawie zawsze w naszej kieszeni a sparowany zegarek łączy się automatycznie poprzez BT gdy jest w zasięgu, 4 razy na dobę więc czas jest uaktualniany na bieżąco. Może się mylę lecz z tego co pamiętam to przy zegarkach typu MTG-G WC działał tylko z automatu nocą przy określonych warunkach więc w porównaniu z BT wypada to bardzo słabo. Jednak nie stwierdzę, że synchronizacja z zegarem atomowym jest zbędna... nie jest ona jednak pozbawiona wad - największą jest chyba to, że sukces kalibracji uzależniony jest od wielu czynników i w zależności gdzie się znajdujemy kalibracja czasu tą drogą nie zawsze kończy się sukcesem. Pamiętam, że jeden z moich GW-9400 leżąc w miejscu gdzie zawsze się synchronizował, miał przerwę 7 dni gdzie w tym samym miejscu nie był w stanie złapać sygnału... Pamiętam również, że jeden znajomy miał G-Shock'a z MB 6 i tam gdzie mieszkał nie udało mu się przez chyba miesiąc lub dłużej skalibrować zegarka ;)

kowaljl dzięki za poświęcony czas bo filmik był długi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jk mam kilka zegrkow po nocy wszystkie sie polaczyly to wszystkie cjidza idealnie. A telefon nie zgrywa sie z nimi wcale. Dlatego niemam zaufania wcale wlasbie do synchronizacji przez bt. Niewiem moze ktos rozwieke moje watpliwosci. Ale jesli sam gps daje rade szybko sie laczyc i sciagac idealna godzine szybciej niz radiowo. To faktycznie jest wtedy troche takie dublowanie funkcji i mechanizmow.

Jesli chodzi o kompas, to spora wtopa dla w ten sposob reklamowane zegarka nie uwazasz ? Gwnq 1000 jest bardziej zegarkiem zwiazanym z woda a dostal lepszy sensor. Teoche tego nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusy

1. Brak sygnalu pelnej godziny.

Poważnie tego nie ma??? :( W G jest to dla mnie jedna z ważniejszych opcji.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jk mam kilka zegrkow po nocy wszystkie sie polaczyly to wszystkie cjidza idealnie. A telefon nie zgrywa sie z nimi wcale. Dlatego niemam zaufania wcale wlasbie do synchronizacji przez bt. Niewiem moze ktos rozwieke moje watpliwosci. Ale jesli sam gps daje rade szybko sie laczyc i sciagac idealna godzine szybciej niz radiowo. To faktycznie jest wtedy troche takie dublowanie funkcji i mechanizmow.

Jesli chodzi o kompas, to spora wtopa dla w ten sposob reklamowane zegarka nie uwazasz ? Gwnq 1000 jest bardziej zegarkiem zwiazanym z woda a dostal lepszy sensor. Teoche tego nie rozumiem.

Dla mnie to nie do końca tak - dwa zegarki z WC, dwa synchronizowały się tej samej nocy, lecz o różnych godzinach i niestety sekundy miały minimalny poślizg, więc dla mnie WC też nie jest idealny, zresztą chyba nie ma tutaj ideałów ;)

Co do GPS - jest świetny, ale pożera duże pokłady energii i działa jak jest wystawiony na światło - co gdy nie ma wystarczająco dużo światła? wtedy działa WC i MB6 więc to jest takie uzupełnianie się tych rozwiązań.

Kompas - należy zwrócić uwagę, że GWN-Q oraz nowy Frog mają "przeznaczenie - do wody" zatem takie kompasy sprawdzają się przy nurkowaniu, wynurzaniu się itp. Oczywiście GPR-B mógłby posiadać taki kompas i byłoby to jak najbardziej wskazane, jednak tutaj największą rolę odgrywa GPS ;) Zresztą gdyby taki Roman miał wszystko, to po co inne zegarki? Zawsze zostawiana jest jakaś furtka - w postaci braku jednej lub kilku funkcji dostępnych w innych modelach ;) To są oczywiście tylko i wyłącznie moje przemyślenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą gdyby taki Roman miał wszystko, to po co inne zegarki? Zawsze zostawiana jest jakaś furtka - w postaci braku jednej lub kilku funkcji dostępnych w innych modelach ;) To są oczywiście tylko i wyłącznie moje przemyślenia ;)

 

Tyle, że takie podejście stawia pod dużym znakiem zapytania sens zakupu tego nietaniego przecież zegarka :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że takie podejście stawia pod dużym znakiem zapytania sens zakupu tego nietaniego przecież zegarka :)

Jasne, że tak - oczywiście masz rację.

Jednak jak w przypadku GPR-B1000 w swojej ofercie G-Shock nie ma innego takiego zegarka.

Co więcej-myślę, że można tak napisać o większości zegarków, np: GWG - dlaczego nie ma wschodów/zachodów i ani jednego modelu z paskiem z carbonem ? Dlaczego GW-9400 ma jedną diodę gdy tańsze modele mają dwie? Dlaczego 9300 nie ma baro? itd. itd. można wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę na różnicę w cenach pomiędzy Romanem Brzydkim II a wymienionymi przez Ciebie modelami, a zwłaszcza tymi poniżej 1000 :)

Za kilkaset złotych mogę wybaczyć, ale nie za kilka tysięcy ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę na różnicę w cenach pomiędzy Romanem Brzydkim II a wymienionymi przez Ciebie modelami, a zwłaszcza tymi poniżej 1000 :)

Za kilkaset złotych mogę wybaczyć, ale nie za kilka tysięcy ;)

Jeśli mówimy o cenach katalogowych to zwróć uwagę proszę, że jego cena = gwg-1000 ;) a Romek I piękny też 1300 PLN więc również sporo ;) dobra szkoda zaśmiecać temat - dla mnie zawsze jest coś, co można dołożyć do zegarka hehe

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba zamiast na nowego romana skuszę sie na nowego protreka, po recenzji matej cos mi sie odwidział, ten zegarek nie wiadomo do końca jak go rozumieć ani to smartwatch ani zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba zamiast na nowego romana skuszę sie na nowego protreka, po recenzji matej cos mi sie odwidział, ten zegarek nie wiadomo do końca jak go rozumieć ani to smartwatch ani zegarek

Widzę, że czasem dobrze być maniakiem - dzięki mojej determinacji w dążeniu do kupna tego "brzydala" być może udało mi się uchronić kieszenie innych ;) hehe

Tak z ciekawości, o którym ProTreku myślisz ?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Tak przy okazji muszę przyznać, że jak wczoraj po długim czasie założyłem GWG zamiast Romka to niepokojąco zacząłem dostrzegać niedociągnięcia w GWG... Kurcze wiem, że jest to świetny zegarek ale te materiały użyte do GPR-B i ten pasek spowodowały, że GWG wydaje się zdecydowanie mniej wygodny i taki.... nijaki

Tak samo miałem jak przesiadłem się z GW-9400 na GWG, wtedy pamiętam jak pisałem, że wykonanie, materiały itd. absolutnie na korzyść GWG, teraz dla mnie zdecydowanie nowy Romek

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie sie zgadzam. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Bezel przyciski ekran dekiel... najwyzsza polka. Ale jednak brak kilku rzeczy boli. Wiem jestem malkoltentem. Ale chcialbym zeby zegarek nie zostawił furtki typu ze brak mu tego bo inny zegarek to już ma. Niech wszystkie maja te same funkcje, ale niech wyglądają inaczej. Niech będą miały swoja cechę szczegolna. Funkcje do nurkowania jak frog. Glebokosciomiez i specyficzny wyglad jak gulfmaster. Rangeman gps. Aviatora typowo analogowy itp. A Mudmaster bedzie za***iscie wyglądał po prostu. :P Za cenę prawie 4 tysięcy zegarek bez sygnału pełnej godziny to jak Mercedes bez długich świateł. No ma wszystko, swiatla tez.... A długie? No zapomnieliśmy. Niechce zegarki beda skierowane do swojego odbiorcy Ale nie obcinanie zeby kuoie tez inny model. Mam za mała rękę zeby nosic wszystkie.

Edytowane przez kowaljl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czasem dobrze być maniakiem - dzięki mojej determinacji w dążeniu do kupna tego "brzydala" być może udało mi się uchronić kieszenie innych ;) hehe

Tak z ciekawości, o którym ProTreku myślisz ?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Tak przy okazji muszę przyznać, że jak wczoraj po długim czasie założyłem GWG zamiast Romka to niepokojąco zacząłem dostrzegać niedociągnięcia w GWG... Kurcze wiem, że jest to świetny zegarek ale te materiały użyte do GPR-B i ten pasek spowodowały, że GWG wydaje się zdecydowanie mniej wygodny i taki.... nijaki

Tak samo miałem jak przesiadłem się z GW-9400 na GWG, wtedy pamiętam jak pisałem, że wykonanie, materiały itd. absolutnie na korzyść GWG, teraz dla mnie zdecydowanie nowy Romek

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Pro Trek WSD-F20SC szafir i kompozyt czekam tylko na to kiedy sie pojawi w PL. Też tak jak Ty napaliłem się na cos w stylu smart ;) Dzięki wielkie za reckę Range'a. PS. jego wygląd przypomina mi patelnię do smażenia nalesników ;) PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego wkrótce się pokaże.

743b3dbf507908e5f6a4b294e0f86413.jpg

. Chyba jednak wolę mojego GPRB 1000 1B

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie za dużo wodotrysków . 
Jakie ten model ma oznaczenie "GPRB1000 CYGAN 1G" ?.

Jest paskudny . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś byłem w TT i przymierzyłem no i........ wrażenie pozytywne jak najbardziej wycofuję to co napisałem wczesniej, że patelnia do naleśników, ten zegarek trzeba zobaczyć na żywo i dopiero sie wypowiadać ma to cos w sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że chętnych pewnie ostatecznie będzie tyłu co na GA-100 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś byłem w TT i przymierzyłem no i........ wrażenie pozytywne jak najbardziej wycofuję to co napisałem wczesniej, że patelnia do naleśników, ten zegarek trzeba zobaczyć na żywo i dopiero sie wypowiadać ma to cos w sobie ;)

+

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu trafiłem na ten kanał i z miejsca dostał suba. Lubię typa. Widać ze jest pasjonatem i mimo małej witki nosi to co mu się podoba

Edytowane przez kacprzak1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.