Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Warto się zainteresować tymi zegareczkami, czy nie? Potrzebuję opinii kogoś obeznanego w temacie. :)

Tarcza Rakiety wygląda na nową, z kolei czerwonych wskazówek w Slavie też nigdy nie widziałem.

 

Rakieta

Slava

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta o.k. mam identyczną na zbyciu.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim stanie, jak ta ze zdjęcia i w dobrej cenie, to biorę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nowy jestem i na forum i w temacie zegarków, choć ostatnio zapałałem uczuciem do kieszonek i nabyłem taką oto Mołnię za niewielkie pieniądze na targu staroci w Lublinie. Zegarek jest na chodzie, dewizki nie miał więc dorobiłem, będzie trzeba zmienić na coś subtelniejszego. 

 

Mam go niedługo, ile chodzi na jednym nakręceniu jeszcze nie miałem okazji sprawdzić. 

 

Co powiecie o tym zegarku? Nie znam się na mechanizmach, czy wszystko wygląda na oryginalne? Jedyne co wyczytałem to, że rok produkcji to prawdopodobnie '48? 

 

pozdrawiam 

post-69965-0-19394400-1393280348_thumb.jpg

post-69965-0-52351400-1393280364_thumb.jpg

post-69965-0-65263800-1393280381_thumb.jpg

Edytowane przez nocaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mołnia kieszonkowa kilka mechanizmów tam było montowanych który jest w twoim ja nie jestem w stanie powiedzieć wygląda oryginalne koperty w tych zegarkach były bardzo różne sam mam 2 takie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile za niego dałeś tak z ciekawości ?

Pięć dyszek sobie za niego krzyknęli, patrząc na ceny tych zegarków nie jest chyba tak źle. 

 

Które zatem cyfry w numerze seryjnym odpowiadają za datę produkcji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek już trochę leży u mnie na półce, ale wczoraj naczytałem się na forum o poliotach de luxe starych z folią na dekielku i mnie coś tchneło, a dziś ja miałem go na sobie to aż mnie mrowiło czy aby na pewno jest orginalny

co sądzicie ?

 

łucz de lux
rzwb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięć dyszek sobie za niego krzyknęli, patrząc na ceny tych zegarków nie jest chyba tak źle. 

 

Które zatem cyfry w numerze seryjnym odpowiadają za datę produkcji? 

 

Niestety na podstawie numeru nie da się określić daty produkcji. Mechanizm który masz w tym zegarku to popularny 3602 na 18 kamieniach. Montowany przez kilkadziesiąt lat w tych zegarkach :-) Ma oznaczenie SU, które pojawiło się w latach osiemdziesiątych i nie zniknęło w dziewięćdziesiątych - mimo iż nie było już Związku Radzieckiego (SU - Soviet Union). Logo na tarczy to też ostatnie jakie było używane przez fabrykę z Czelabińska, aż do jej zamknięcia.

 

Moim zdaniem zegarek został wyprodukowany w późnych latach osiemdziesiątych, a wielce prawdopodobne że nawet w dziewięćdziesiątych. A gdzie został wyprodukowany według tego co masz na tarczy? MADE in USSR czy w Rosji? Jeżeli to drugie, to na 100% będą to lata dziewięćdziesiąte. Nie późniejsze, bo później w ramach oszczędności zrezygnowano z chromowania mechanizmu i był żółty, czysty mosiądz. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moglabym prosić o radę? Chciałabym zakupić... Możecie spojrzeć fachowym okiem? :)

post-69972-0-32659200-1393316000_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek już trochę leży u mnie na półce, ale wczoraj naczytałem się na forum o poliotach de luxe starych z folią na dekielku i mnie coś tchneło, a dziś ja miałem go na sobie to aż mnie mrowiło czy aby na pewno jest orginalny

 

co sądzicie ?

 

łucz de lux

rzwb.jpg

 

Pawlicki, zegarek wygląda ok, chociaż koledzy wypowiedzą się co do autentyczności tarczy, bo ostatnimi czasy wysyp podróbek. Sekundnik, chyba powinien być pod kolor wskazówek.

 

Panowie, moglabym prosić o radę? Chciałabym zakupić... Możecie spojrzeć fachowym okiem? :)

 

Oczywiście, ale Wiktorio co chcesz konkretnie wiedzieć? Ładna, można powiedzieć, że garniturowa rakietka, w dobrym stanie i raczej w pełnym oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale Wiktorio co chcesz konkretnie wiedzieć? Ładna, można powiedzieć, że garniturowa rakietka, w dobrym stanie i raczej w pełnym oryginale.

 

Głównie zainteresowana byłam jej pełnym oryginałem lub ewentualnie niepełnym:) jako początkująca w tym temacie, sama nie byłam w stanie ocenić. Dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zegarki damskie, nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem kolekcjonerskim. Jednakże może będą Panowie w stanie cokolwiek powiedzieć ma na temat zamieszczonego egzemplarzu. Jako początkująca w temacie, w pierwszej dość wysokiej fazie zafascynowania (a że najcześciej niska cena, na to pozwala) dokonuje nietrafnym zakupów. Ten moedel, wyszukany na straganie ze starociami, ujął mnie swoim pięknem:) Zegarek w pełni sprawny. Przed zadaniem pytania, oczywiście przeszukałam internet w celu zasięgnięcia ifnormacji. Niestet w zakresie damskich zegarków, nie jest ich wiele. Stąd moje pytanie. Czy jest to pełen oryginał, kiedy w przybliżeniu został wyprodukowany, z poku dostrzegłam oznaczenie AU, czy faktycznie byłby pozłacany...i wszystko inne co jesteście w stanie na jego temat powiedzieć. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zegarek już trochę leży u mnie na półce, ale wczoraj naczytałem się na forum o poliotach de luxe starych z folią na dekielku i mnie coś tchneło, a dziś ja miałem go na sobie to aż mnie mrowiło czy aby na pewno jest orginalny

 

co sądzicie ?

 

łucz de lux

rzwb.jpg

Oczywiście, że tandetna współczesna produkcja. Pisałem o tym, z reszta nie tylko ja. Tarcza jest kicha a do kichy ciężko odnieść sie w temacie wskazówek. Jaką tarcze tam wsadzisz, to takie powinieneś miec wskazówki.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zegarki damskie, nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem kolekcjonerskim. Jednakże może będą Panowie w stanie cokolwiek powiedzieć ma na temat zamieszczonego egzemplarzu. Jako początkująca w temacie, w pierwszej dość wysokiej fazie zafascynowania (a że najcześciej niska cena, na to pozwala) dokonuje nietrafnym zakupów. Ten moedel, wyszukany na straganie ze starociami, ujął mnie swoim pięknem:) Zegarek w pełni sprawny. Przed zadaniem pytania, oczywiście przeszukałam internet w celu zasięgnięcia ifnormacji. Niestet w zakresie damskich zegarków, nie jest ich wiele. Stąd moje pytanie. Czy jest to pełen oryginał, kiedy w przybliżeniu został wyprodukowany, z poku dostrzegłam oznaczenie AU, czy faktycznie byłby pozłacany...i wszystko inne co jesteście w stanie na jego temat powiedzieć. Z góry dziękuje.

Mogłabys wstawic fotę tej damki?

 

OT: prosze moderatora o scalenie postów. Nie wiem dlaczego nie edytują się.

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłabys wstawic fotę tej damki?

 

Już zgłosiłam post do usunięcia,  nie mogę zmniejszyć w tym momencie formatu zdjęcia, w oryginale niestety nie przeszło...

Ponowie pytanie troszkę później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawlicki, zegarek wygląda ok, chociaż koledzy wypowiedzą się co do autentyczności tarczy, bo ostatnimi czasy wysyp podróbek. Sekundnik, chyba powinien być pod kolor wskazówek.

Oczywiście, że tandetna współczesna produkcja. Pisałem o tym, z reszta nie tylko ja. Tarcza jest kicha a do kichy ciężko odnieść sie w temacie wskazówek.

i wlasnie po przeczytaniu waszych dywagacji nt wspolczesnych poliotow de luxe zacząłem się zastanawiać,

i wątpić,

szczególnie że mechanizm nie chodzi miarowo, ma w zwyczaju się zatrzymywać na parę sekund w zależności od ułożenia ręki, i bardzo ciężko się ustawia czas,

 

dla z potęgowania mojej wtopy mam świadomość że jest to zegarek za którego zapłaciłem najwięcej z mojej kolekcji,

:(

Jaką tarcze tam wsadzisz, to takie powinieneś miec wskazówki.

możesz to rozwinąć, nie do końca rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o wskazówkach koledze chodziło o to, iż w danej kopercie mogły się znajdowac tarcze różnego typu o tym rozmiarze i tej firmy a kolor wskazówek i kształt był powiązany z tarczą a nie kopertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wlasnie po przeczytaniu waszych dywagacji nt wspolczesnych poliotow de luxe zacząłem się zastanawiać,

i wątpić,

szczególnie że mechanizm nie chodzi miarowo, ma w zwyczaju się zatrzymywać na parę sekund w zależności od ułożenia ręki, i bardzo ciężko się ustawia czas,

 

dla z potęgowania mojej wtopy mam świadomość że jest to zegarek za którego zapłaciłem najwięcej z mojej kolekcji,

:(

możesz to rozwinąć, nie do końca rozumiem

 

Mówiąc o wskazówkach koledze chodziło o to, iż w danej kopercie mogły się znajdowac tarcze różnego typu o tym rozmiarze i tej firmy a kolor wskazówek i kształt był powiązany z tarczą a nie kopertą.

Kolega wyjął to z moich ust ;) Dokładnie tak….koperta jest ok, mechanizm musisz dać do naprawy, a po tym wszystkim, poszukaj sobie jakiejś tarczy do Łucza. Jak już ją będziesz miał, poszukasz wskazówek. Z tym raczej nie powinno być problemu…chociaż zależy co wybierzesz? 


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wyższy poziom wtajemniczenia, ale jest nadzieja, bo już myślalem żeby się go pozbyć,

:)

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już wyższy poziom wtajemniczenia, ale jest nadzieja, bo już myślalem żeby się go pozbyć,

:)

dzięki

Nie przesadzaj…tarczę możesz wyhaczyć za jakieś 10-30zł, wskazówki może 5-10zł. Do tego serwis - powinieneś się zamknąć w 65zł z serwisem. Znajdź tarczę, a wskazówki się znajdą. Popatrz na all… widziałem tam tarcze nawet dziś.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zgłosiłam post do usunięcia,  nie mogę zmniejszyć w tym momencie formatu zdjęcia, w oryginale niestety nie przeszło...

Ponowie pytanie troszkę później.

Nie wiem dlaczego nie mogłaś zmniejszyć zdjęcia , jeżeli to tylko problem programu do zdjęć  , to polecam PIXresizer .

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waitam

 

W niedzielę zanalzłem w domu takiego sputnika szukałem onim info w internecie, nie ma tego za dużo.....

Wiem że to edycjia Polska i jest to żadko spotykany model mam też ofertę kupna, ale kompelnie nie wiem ile może być wart?

 

Sputnik Czystopolska Fabryka Zegarków

 

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja Polska?? Mogę się mylić ale wydaje mi się, że to jest składak. Tarcza mocno zniszczona, brak wskazówki sekundowej. Koperta pochodzi od Kamy.

Kolego jak zapewne wyczytałeś w regulaminie,  na forum nie wyceniamy zegarków ;)

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.