Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Odkładając na bok ich wartość sentymentalną, to szału nie ma! innymi słowy zegarki dość pospolite

 

1) raketa - moim zdaniem jedyny warty uwagi, Piszesz, że chodzi więc dokup jakiś ładny pasek i już. Ewentualnie aby mieć pewność, że jeszcze długo będzie służył, daj go zegarmistrzowi do serwisowania (przemycie i smarowanie koszt 40-70zł)

 

2) sławka - piszesz, ze utopiona. Tutaj za niewielką kasę polowałbym na dawcę mechanizmu i wskazówek i zleciłbym zegarmistrzowi przeszczep (to b.popularny model więc pewnie każdy majster ma coś takiego w swoich klamotach)

 

3) poliot - drugi może warty uwagi (choć model dość popularny) ale niestety ze szramą na kopercie w zasadzie nic nie da się zrobić. Uruchomienie go i serwisowanie to jw 40-70zł. Jeżeli skóra paska jest ok, to nowa porządna klamerka kosztuje 8-9zł

 

4) poliot w srebrnej kopercie - jak w przypadku sławki, sugerowałbym co najwyżej kupno na grosze dawcy do przeszczepu, szkoda pakować się w koszty

 

5) spotykałem się z podobnymi okazami na aukcjach... nie mam pojęcia ile ta "cepelia" ma wspólnego z oryginalnością zegarka? Wydaje mi się, że to jest jakaś radosna twórczość jakiś chałupniczych producentów tarcz z lat 60-tych, wsadzanych do wostoków, poljotów, błonia ect...

W przeważającej większości zegarki montowane w Polsce miały werki poljota z ruskimi oznaczeniami (jak tutaj), Osobiście to dałbym sobie spokój z tym egzotycznym zegarkiem, ale  jeżeli już, to jak wyzej szedłbym w przeszczep (mechanizm+wałek+koronka+dekielek). Doliczyć musisz jeszcze koszt wprawienia szkielka.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 5 - na tarczy chyba Zodiak więc to taki "polski" zegarek ;) - tarczę powinieneś trafić bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można bez większych problemów trafić tarczę do Zodiaka w dobrym stanie? :o  Gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadna chałupnicza twórczość producentów tarcz :D to typowa tarcza malowana w wojsku,ciekawostka i ...często kolekcjonowane .A o tarczy do zodiaka w dobrym stanie to zapomnij.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o podpowiedź i pomoc w sprawie zegarków. Jest ich kilka. Chodzi mi głównie o to czy są coś warte. Nie chodzi mi o ich wycenę ale o datę produkcji unikatowość oraz użyte materiały do ich zrobienia.

Bardzo proszę o pomoc.

 

1. Zegarek

1.JPG 1a.JPG

2. Zegarek

2.JPG 2a.JPG

3. Zegarek

3.JPG

4. Zegarek 

4.JPG 4a.JPG

5. Zegarek

5.JPG 5a.JPG

6. Zegarek

6.JPG 6a.JPG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten kraj pochodzenia, nie ten dział...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja poważnie pytam gdzie, bo szukam do Błonexa, ale do Zodiaka też się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam wszystkim za pomoc póki co, ale mam jeszcze parę zapytań:

 

 

Nie da rady tego pozłacanego poljota zanieść np. do złotnika żeby to jakoś złotem zalutował? Co z tarczą? Kto zajmuje się takimi naprawami?

 

Zamieszczam dokładniejsze zdjęcia zodiaka i poljota:

 

23h4lg6.jpg

wm0xmq.jpg

 

Zdjęcia niezbyt dobre, bo robione komórką. Może uda mi się od kumpla cyfrówkę pożyczyć chociaż, to jeśli będzie trzeba to wstawię wyraźniejsze.

 

30kq53l.jpg

2hrgwua.jpg

dqrpc7.jpg

 

Co do pochodzenia to faktycznie babcia powiedziała, że tego zodiaka to namalował dziadkowi kolega w wojsku. Jak ocenicie tarczę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten kraj pochodzenia, nie ten dział...

No to właśnie proszę o pomoc w ich identyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego zalutować, przynajmniej ja nigdy o czymś takim nie słyszałem. Oczywiście można oddać do złocenia, ale o ile wiem (jeżeli się mylę, niech mnie ktoś poprawi) trzeba najpierw tę całą powłokę zedrzeć i położyć nową. Droga impreza. Z tarczą nic nie zrobisz poszukaj na alle można tam kupić poljotowskie tarcze, ew. w dziale głównym sprzedam, nasz moderator Krzysiek_W miał tarcze do poljota, nie pamiętam czy takie same, ew. kupić zepsutego poljota z dobrą tarczą i zamienić.

 

Taki Zodiak, dlaczego nie, część historii ludowej, była taka moda. Ktoś kto to malował miał zdolności plastyczne, więc wygląda to ciekawie, jako ciekawostka kolekcjonerska dlaczego nie. Czy nosić? Gdyby to była pamiątka po dziadku to może bym się zdecydował, w innym wypadku umieściłbym w gablotce jako ciekawostkę. W każdym razie nie wyrzucać, nie kombinować nie oddawać na części czy inne takie. Trzymać i cieszyć się pamiątką, a jak nie wystawić w dziale polskim i/lub ruskim kupię sprzedam, niech cieszy jakiegoś kolekcjonera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

 czajke już rozgryzłem, jeszcze pobieda i łucz

 

pomóżcie

 

 

Pobieda jest składakiem. Kopera, duże wskazówki i chyba też koronka (z tej perspektywy trudno ocenić) nie są oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarek ??? Znaleziony w szufladzie, bez naswy na tarczy.

post-48399-0-76537700-1394113615_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć lub otwórz dekiel i pokaż nam go od duрy strony :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne 2, jednak najbardziej interesuje mnie zegarek z czarna tarcza bez nazwy/

post-48399-0-84322900-1394115204_thumb.jpg

post-48399-0-49620100-1394115221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskie to nie jest, nie jest to przypadkiem jakiś Thiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalistów - to oryginalny Łucz, czy udało mi się kupić składaka? 

 

d727c69140ba6c075aac21c574a8f46a.jpg

 

ad3bbd083c789dd28baa76a67c8e6b2a.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale możesz spać spokojnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

y4are6yv.jpg

u3e9umu7.jpg

 

Tata zanabyl takiego oto sputnika.Dwie sprawy które budzą moja wątpliwość, to wskazówki oraz dekiel sygnowany logo Błonie...Co myślicie w tych tematach?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą nie jestem, ale możesz spać spokojnie :D

 

Uff, dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.