Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale walnąłeś witryną sklepową (nie przymierzając) jak z butiku przy Banhofstrasse w Zurichu :)

 

my tutaj bardziej z ligi tych ze skłonnościami do grzebania się w wykopaliskach (czyt.w śmietnikach :))


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Iraku generalnie mało komu udaje się tak z marszu trafić na moją czarną listę. Ty nie miałeś z tym problemu ;-) graty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Szanownych forumowiczów, pomyliłem fora, Ty yorki_man pewnie nawet byś za darmo nie chciał żadnego z zegarków. Co innego jakby były zniszczone i zepsute, wtedy to inna bajka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Irku.,Nieprzychylne komentarze wynikają z faktu iż większość kolekcjonerów obecnych w tym dziale jest zainteresowana zegarkami z czasów imperium sowieckiego,.Każdy noworuski zegarek pokazany w tym dziale wywołuje lawinę drwin,. Ty zaprezentowałeś hurtowo trzy takie zegarki dlatego nie odbieraj osobiście reakcji kolegów na Twoje zbiory,.Pierwszy Rusłan upamiętnia największy samolot na świecie- Antonow AN124 Rusłan,mechanizm P-3133 a stylistycznie nawiązuje do Breitlinga z serii Chronomat -Navitimer..Drugi ma taki sam mechanizm,ale jego design jest mocno niespójny,można w nim znaleźć przypadkowo dobrane elementy kilku zegarków z przeszłości..,Trzeci ma podobnie beznadziejny styl jak drugi , ale posiada świetny mechanizm 31679,. z fazami księżyca, prawdopodobnie najbardziej skomplikowany mechanizm produkcji ruskiej,.

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Iraku generalnie mało komu udaje się tak z marszu trafić na moją czarną listę. Ty nie miałeś z tym problemu ;-) graty!

 

 

Hmmm - myślę, że źle to odebrałeś. Mayor też to tak zinterpretował (ku mojemu zdziwieniu). Zarówno cofer (sorki, że Cię tłumaczę) jak i ja chcieliśmy w żartobliwy sposób wyrazić uznanie dla Twojego zbioru, cóż śmiać się jak widać należy umieć (i to głównie z siebie). Jeżeli to nieporozumienie Cię nie zraziło to serdecznie zapraszam do pokazania swoich zbiorów. Nikt z nich nie drwi i nie naśmiewa się. Skąd Ci przyszło do głowy, że zbieramy tylko popsute i odrapane zegarki ????? Take it easy - jak mawiali starożytni Rosjanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pierwszy się bardzo podoba ;)

W drugim coś mi nie pasowało... Dzięki Mayor za analizę, dokładnie o to chodzi, co napisałeś.

A trzeci rzeczywiście ma ciekawy mechanizm ;)

Choć nuworuski, to fajnie je mieć w kolekcji....

.... dodatkowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Irku.,Nieprzychylne komentarze wynikają z faktu iż większość kolekcjonerów obecnych w tym dziale jest zainteresowana zegarkami z czasów imperium sowieckiego,.Każdy noworuski zegarek pokazany w tym dziale wywołuje lawinę drwin,. Ty zaprezentowałeś hurtowo trzy takie zegarki dlatego nie odbieraj osobiście reakcji kolegów na Twoje zbiory,.Pierwszy Rusłan upamiętnia największy samolot na świecie- Antonow AN124 Rusłan,mechanizm P-3133 a stylistycznie nawiązuje do Breitlinga z serii Chronomat -Navitimer..Drugi ma taki sam mechanizm,ale jego design jest mocno niespójny,można w nim znaleźć przypadkowo dobrane elementy kilku zegarków z przeszłości..,Trzeci ma podobnie beznadziejny styl jak drugi , ale posiada świetny mechanizm 31659,. z fazami księżyca, prawdopodobnie najbardziej skomplikowany mechanizm produkcji ruskiej,.

A ja myślałem, że najwyższym rozwinięciem mechanizmu 3133 była wersja z subtarczą 24 h. Zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Fazy księżyca, no no. ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że najwyższym rozwinięciem mechanizmu 3133 była wersja z subtarczą 24 h. Zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Fazy księżyca, no no. ....

Wersja z 24 h sub-tarczą to 31681,była także 31682 z indykatorem AM/PM,. Wersja z fazami księżyca 31679 jest trochę bardziej skomplikowana,ale brakuje w niej funkcji Quick set i ustawienie prawidłowej fazy jest zajęciem wyłącznie dla ludzi cierpliwych., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja z 24 h sub-tarczą to 31681,była także 31682 z indykatorem AM/PM,. Wersja z fazami księżyca 31679 jest trochę bardziej skomplikowana,ale brakuje w niej funkcji Quick set i ustawienie prawidłowej fazy jest zajęciem wyłącznie dla ludzi cierpliwych.,

To już bym wolał zostawić zegarek na miesiąc aż pokaże właściwą fazę i wtedy go nakręcić :-) 31681znam, nawet miałem takiego burana. A 31679 jest tylko w noworuskach, czy był wcześniej stosowany? Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Iraku generalnie mało komu udaje się tak z marszu trafić na moją czarną listę. Ty nie miałeś z tym problemu ;-) graty!

No,sypnąłeś od razu z grubej rury.Nie każdy by zrozumiał.

 

Przepraszam Szanownych forumowiczów, pomyliłem fora, Ty yorki_man pewnie nawet byś za darmo nie chciał żadnego z zegarków. Co innego jakby były zniszczone i zepsute, wtedy to inna bajka... 

Obraził się ? Pewnie tak. Wróci ? No nie wiem.

 

Hmmm - myślę, że źle to odebrałeś. Mayor też to tak zinterpretował (ku mojemu zdziwieniu). Zarówno cofer (sorki, że Cię tłumaczę) jak i ja chcieliśmy w żartobliwy sposób wyrazić uznanie dla Twojego zbioru, cóż śmiać się jak widać należy umieć (i to głównie z siebie). Jeżeli to nieporozumienie Cię nie zraziło to serdecznie zapraszam do pokazania swoich zbiorów. Nikt z nich nie drwi i nie naśmiewa się. Skąd Ci przyszło do głowy, że zbieramy tylko popsute i odrapane zegarki ????? Take it easy - jak mawiali starożytni Rosjanie.

Ja na tym forum jestem od nie całego roku,mało piszę,a dużo czytam i też bym to chyba zinterpretował jak Mayor.........A poza tym,ja tak jak koledzy też zbieram starorusy i imperialne rusy to i tak chciałbym mieć te trzy noworusy w swoim zbiorze.Może rozumuję żle,ale myslę ,że lepsze są od wpychających się wszędzie Made in China. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić ja zinterpretowałem to jako żart, sarkazm ponieważ na końcu były "graty"więc od razu wiedziałem o co chodzi, a może też że mam podobne poczucie humoru i mnie też ludzie czasami nie rozumieją :D

Do Kolegi Irka drugi Poljot mimo że ozdobny i taki 'barokowy" kręci mnie bardzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ile wersji kolorystycznych było Slavy Chorągiewki?

1. Brązowy ring + biała/kremowa tarcza

2. Granatowy ring + złota tarcza

3. Granatowy ring + biała/kremowa tarcza ( czy to poprawne zestawienie? czy z braku laku, były po prostu przekładane białe/kremowa tarcze? )

Czy jeszcze jakieś zestawienia? Czasami widuje granatowy ring i kremowa tarcza, ale wg mnie nie jest to poprawne zestawienie.

Oraz jesczez jedno pytanie czy granatowy ring + złota tarcza występował tylko w pozłacanej kopercie czy też w chromowanej?

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy to Sławy z chorągiewkami ( nie licząc "pancerników" ) były tylko dwie wersje kolorystyczne:

1. Brązowy ring + biała/kremowa tarcza

2. Czarny ring + złota metaliczna tarcza

 

Oczywiście obydwie wersje były zarówno z napisami w cyrylicy jak i na eksport. Nie widziałem nigdy zestawienia nr. 2 i 3 o ktorych piszesz. Masz jakies foty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny=granatowy, mogłem coś pomieszać lub mogły mnie zmylić zdjęcia :)

Wersja czarny ring+złota tarcza były tylo w pozłacanej kopercie, czy chromowane też?


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej wiedzy:

 

1. Brązowy ring + biała/kremowa tarcza     - tylko koperty chromowane

2. Czarny ring + złota metaliczna tarcza     - tylko koperty pozłacane

 

 

Sorry - teraz zobaczyłęm katalog i widzę tam zestaw nr. 2 w chromowanej kopercie. I znowu się czegoś nauczyłem :)

Edytowane przez Kris2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego katalogu wynika że są dwie poprawne wersje: obie w chromie brąz+krem i czerń +złoto. Bardziej obstawiałem że czerń +złoto było w pozłacanej kopercie, tak jak jest u Krisa ... :/ Coś mi tu nie gra

 

Edit: Kris, ale popatrz do katalogu tam czerń + złoto jest w chromie  :ph34r:

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , już edytowałem post.  Z tego wynika że :

1. Brązowy ring + biała/kremowa tarcza                     były w chromie

2. Czarny ring + złota metaliczna tarcza                     były w chromie i w pozłacanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przepraszam szanownych forumowiczów, rzeczywiście chyba nie zrozumiałem żartu, zachowałem się niestosowne. Dziś wystawiłem dwa na aukcji, zostawiam sobie rusłana bo mi się podoba i dlatego że ma dwie ryski na szkiełku co z pewnością pomniejsza jego wartość. Zastanawiam się czy to wogóle szkło bo rysy są dość głębokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , już edytowałem post.  Z tego wynika że :

1. Brązowy ring + biała/kremowa tarcza                     były w chromie

2. Czarny ring + złota metaliczna tarcza                     były w chromie i w pozłacanych

 A ja dla odmiany '2' widywałem zawsze tylko w chromie.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przepraszam szanownych forumowiczów, rzeczywiście chyba nie zrozumiałem żartu, zachowałem się niestosowne. Dziś wystawiłem dwa na aukcji, zostawiam sobie rusłana bo mi się podoba i dlatego że ma dwie ryski na szkiełku co z pewnością pomniejsza jego wartość. Zastanawiam się czy to wogóle szkło bo rysy są dość głębokie.

To witamy kolegę. :)

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Tak patrzę po ruskim sklepie internetowym i widzę takie rzeczy http://www.moscowwatch.com/index.php?productID=1032  :blink:

W obecnej sprzedaży Kosmos zrobiony w USSR, hmmm w stanie jak używany i można go kupić więcej sztuk! Ciekawostka. Na nosy to nie wygląda i żeby to składali z tak styranych cześci?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę panowie :)

177a1362f6282ffb57c607e0cc4e5804.jpg

Czy w tej pobiedzie wskazówki powinny być takie jak w tej aa4afa7e2e8d178abd11546b6c328825.jpg

Czy inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w czarnej są takie. I wykopałem identyczną.

post-27093-0-76420200-1422812173_thumb.jpg

post-27093-0-19386000-1422813359_thumb.jpg

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, więc typowe pobiedowe, tylko czy czarne, czy zlote? Ja stawiam na złote, ale bez pewności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.